FANDOM


Alternatywy
alternatywy

Żołnierz Legion, właściwie Żołnierz Złotego Topora, to jednostka wojskowa typowa dla Armii Złotego Topora.

Powstał w 24 ABY lub 33 ABY przed przebudzeniem Złotego Topora w 34 ABY. Był przeznaczony dla żołnierza, którego obsługiwał.

Historia Edytuj

Projekt Edytuj

Po tym jak powstał nowe typy wojskowe armii Złotego Topora pod zględem armii Hadesa to nowy pomysły dokonały ekonomiczną cyberprzemoc czy klony?

Klony dla Republiki Edytuj

Abasydowie wiedzieli że Republika zaczęła pierwszą dostawę dla armii Jedi, sekty poświęconej ciemnej stronie Mocy, żołnierze Sithów byli spadkobiercami dziedzictwa wojskowego sięgającego ostatnich lat Republiki Galaktycznej. Kiedy Konfederacja Niezależnych Systemów zasygnalizowała zamiar odłączenia się od Republiki, żołnierze klonu Kamino zostali zorganizowani w Wielką Armię Republiki. W chwili ich wprowadzenia te opancerzone jednostki piechoty reprezentowały przyszłość wojen galaktycznych. Zostały wzorowane na szablonie genetycznym Jango Fetta, ludzkiego łowcy nagród, i zostały zaprojektowane tak, aby były lepsze od droidów bojowych. Były tak symboliczne, jak w tamtych czasach, konflikt w całej galaktyce, który oznaczał ich debiut, stał się znany jako Wojny Klonów.

Przez trzy lata Wielka Armia walczyła przeciwko Separatystycznej Armii Droidów w całej galaktyce. Pod przywództwem Rycerzy Jedi, rozkazów sił pokojowych zjednoczonych wiarą w jasną stronę Mocy, żołnierze klonów stali się symbolem honoru i obrony, reprezentując zbawienie dla mieszkańców rozdartej wojną galaktyki. Klony były jednak nieświadomymi uczestnikami spisku Sithów. Darth Sidious, Lord Sithów, który zgromadził władzę polityczną pod postacią Najwyższego Kanclerza Sheev Palpatine, wydał rozkaz 66 w końcowych godzinach Wojny Klonów - wzywając do natychmiastowej likwidacji Zakonu Jedi. W rezultacie klony zwróciły się przeciwko swojemu generałowi Jedi, zabijając ich jako wrogów państwa na całym świecie i wewnątrz świątyni Jedi na Coruscant. Z klonów pod jego dowództwem i Jedi prawie wymarłych, Sidious przejął absolutną władzę jako Cesarz Pierwszego Imperium Galaktycznego.

Szturmowcy dla Imperium Edytuj

późniejsza era imperium była świadkiem zakończenia kaminoańskich ośrodków klonowania nadzorowanych przez premiera Lamę Su. Ludzcy ochotnicy i poborowi wyparli klony we wszystkich oddziałach Cesarskiego Wojska, w tym w elitarnych szeregach szturmowców. Obraz niekończących się legionów białych żołnierzy, którzy kiedyś reprezentowali galaktyczne zbawienie, stał się beztwarzową ikoną faszyzmu. Jednak komendant Brendol Hux był mniej niż pod wrażeniem następców klonów. Jako weteran Wojen Klonów i instruktor Akademii Cesarskiej na Arkanis, Hux podziwiał dyscyplinę i waleczność żołnierzy-klonów oraz ich oficerów Jedi, uznając obie grupy za lepszą klasę żołnierza niż imperialni szturmowcy. Niezadowolony z kalibru wojsk w armii cesarskiej, Hux wpadł na pomysł szkolenia kadetów szturmowca od urodzenia, wierząc, że całe życie szkolenia wojskowego i indoktrynacji dało najbardziej doskonałych i lojalnych żołnierzy.

Szturmowcy dla Najwyższego Porządku Edytuj

W ciągu jednego pokolenia upadku Imperium Pierwszy Zakon ewoluował z pozostałości starego reżimu, tworząc mniejsze, ale zdyscyplinowane i dobrze uzbrojone wojsko. Podobnie jak Imperium, Pierwszy Zakon przywłaszczył dziedzictwo żołnierzy klonów, tworząc własną wersję żołnierzy w białych zbrojach. Wykorzystując masowy pobór i reżim treningowy zapoczątkowany przez Brendola Huxa, młode młode zostały zabrane ze zdobytych przez nich ojczyzn w Nieznanych Regionach i przeszkolone jako członkowie następnego pokolenia szturmowców. Tam, gdzie Imperium decydowało się na odrętwiającą rutynę, symulacje treningowe Pierwszego Zakonu i ćwiczenia z żywego ognia zachęcały do ​​improwizacji na polu bitwy, czyniąc ich żołnierzy bardziej niebezpiecznymi niż ich imperialni poprzednicy.

Program szturmowy Pierwszego Zakonu nadal rozwijał się po śmierci Huxa, podlegając nadzorowi jego syna, generała Armitage'a Huxa i kapitana Phasma. Młodszy Hux całkowicie ufał dziedzictwu ojca, pomimo zdrady FN-2187 podczas ostatnich dni zimnej wojny. Kylo Ren, uczeń Najwyższego Przywódcy Snoke'a, uważał, że zdrada dezertera świadczy o wadzie systemowej dla całej armii Pierwszego Porządku. Po spędzeniu życia na doskonaleniu metod treningowych Najwyższego Porządku, Hux uważał, że nienormalny żołnierz był odosobnionym przypadkiem, i dlatego odrzucił sugestię Rycerza Ren, że lepiej będzie służyć jego armii przez klony.

Armia Sithów Edytuj

Informacje w Pierwszym Porządku były bardzo podzielone na przedziały; nawet wysocy rangą oficerowie Pierwszego Porządku nie byli świadomi prawdziwego zasięgu swoich sił. Gdy Ren przejmował tron ​​swego pana, zasłony tajemnicy otaczające Snoke'a i jego plan rozproszyły się, ujawniając istnienie siły inwazyjnej rozwiniętej w ukrytym świecie Sithów w Exegol. Po obaleniu Nowej Republiki niektóre elementy Pierwszego Zakonu przygotowały się do rozmieszczenia floty Gwiezdnych Niszczycieli nowej generacji wraz z armią elitarnych żołnierzy. Tysiące personelu Sithów zostało wychowanych jako dzieci Sith Eternal - kultystów poświęconych zachowaniu religii Sithów - którzy nauczyli ich czcić moc ciemnej strony. Wielu żołnierzy Sithów zostało pierwotnie wziętych przez dzieci Pierwszego Zakonu jako dzieci, ale ze względu na ich potencjał szpiedzy zostali zabici i „zniknęli”, pozwalając im zostać żołnierzami Sith Eternal.

W swoim ostatecznym dążeniu do galaktycznego podboju, Pierwszy Zakon przygotował armię żołnierzy Sithów, których istnienie było nieznane nawet większości w reżimie. Struktura siły Sith Eternal była podobna do struktury Pierwszego Porządku, obie były wzorowane na szablonie imperialnym. Dlatego żołnierze Sithów zostali zorganizowani w legiony złożone z pięciu tysięcy żołnierzy; na ich najbardziej podstawowym poziomie były oddziały żołnierzy składające się z dziesięciu żołnierzy, podzielonych na trio lub triada złożona z trzyosobowych drużyn ogniowych - dwóch kaprali i kaprala lanc - kierowanych przez sierżanta. Podczas gdy warianty odrzutowców Sithów były zorganizowane w osobne oddziały, takie jak Oddział Lanvorak, Oddział Parang i Oddział Ostrzy, w 105. batalionie znalazły się zarówno jednostki piechoty Sith, jak i ich odpowiedniki. Choć żołnierze Sithów przypominali zwykłych żołnierzy Pierwszego Porządku, ich zbroja i broń zostały wykończone w uderzająco czerwonych kolorach sił Sith Eternal i zostały wykonane z gęstszych wielowarstwowych kompozytów zapewniających dodatkową ochronę przed ogniem z broni strzeleckiej. Zasadnicza różnica polegała na dyscyplinie, okrucieństwie i lojalności wobec prężnej sprawy, która zaszczepiła tych szkarłatnych wojowników i ich odmiany nieustraszoną agresją.

Niezależnie od drażniącego napięcia między dobrze zorganizowanym wojskiem Pierwszego Zakonu a kultystami Sith Eternal z Nieznanych Regionów, połączenie obu organizacji stworzyło Nowe Imperium, formalnie znane jako Ostateczny Zakon. Na rozkaz Cesarza jeden gwiezdny niszczyciel klasy Xyston został rozmieszczony w okupowanym świecie Kijimi. Xyston został wyposażony w wydajne systemy automatyki, aby zmniejszyć wymagania załogi; oprócz oficerów Sith Eternal i techników floty, nowy okręt wojenny przewoził siły żołnierzy Sithów, którzy byli obecni na moście Derriphan, gdy jego dowódca, kapitan Chesille Sabrond, nakazał anihilację Kijimi jednym strzałem z osi jej niszczyciela działo superlaser.

Wraz ze zniszczeniem Niezłomnych, a także śmiercią Pryde'a i Sidiousa, Ostateczny Porządek został pozbawiony przywódcy i nie był w stanie uratować pozostałych okrętów wojennych. Gdy wieść o wynikach bitwy rozniosła się po gwiazdach, w całej galaktyce rozpoczęło się powstanie przeciwko Pierwszemu Porządkowi, obalając pozostałe siły na kilku światach, takich jak Bespin, Jakku i Endor.

Armia Złotego Topora Edytuj

GA army

Wojsko Złotego Topora

W roku 24 ABY Armia Hadesa stworzyli pierwszego żołnierza po raz pierwszy nierozpoznaną nazwę, zaczeło się w 28 ABY Armia Abasydów zaczeli wywoływać wojnę Domową Kalagańskich zaczeli atakować planety,

W 32 ABY chcą nazwać nowych żołnierz czy może być Szturmowiec Złotego Topora do tego zamiast nazw szturmowców to chcąc nazwę Legion, jako Legiony dla Złotego Topora.

Ekwipunek Edytuj

Zbroja Edytuj

Rodzaje Edytuj

  • Żołnierz Legion - Jest jako Oficjalnym Żołnierzem tego typu, mając w ręku karabin plasmowy OLK-87.
  • Żołnierz Zjadowca Legionu - Jest podobny do wersji wyglądu do zwykłego Legionistę, ma w w ręku myśliwy OLK-44, jest uzbrojony na kamizelki.
  • Żołnierz Śnierzny Legionu - Wersja prototypu mając uzbroję rękawic i płaszcz zimowy, i mając plecak jak szturmowiec śnieżny Najwyższego Porządku.
  • Żołnierz Skokowy Legionu - Jest wersja podobny plecak do armii Sithów.
  • Żołnierz Miotacz Legionu - W wersji miotaczowych gazów typu Tupolen21.
  • Super droid bojowy Legionu - B2 był modelem w czasie Wojem Klonów (w latach 22-19 BBY), Siły Złotego Topora Wysyłają odział Super bojowych Droidów na planecie Aztek, który nakazał polowanie na humanitarni po apokalipsie.

Ciekawostki Edytuj

  • Żołnierzy Legionu są podobni do ziemscy żołnierz z Battle for Terra.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.