Star Wars Fanonpedia

Szablon:Autor przechodzi restrukturyzację!
Za dyskomfort stylistyczno-wizualny przepraszamy

CZYTAJ WIĘCEJ

Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Star Wars Fanonpedia

Imperium Galaktyczne RoleplayArtykuł polecany na marzec 2020Poziom 1 (5 000+ bajtów)

Andros Helmut Wilhuff Wincent Dorvin – przywódca Nowego Imperium ustanowionego na planecie Fondor roku 4 ABY w uniwersum IGRP.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Andros Helmut Wilhuff Wincent Dorvin jest jedynym synem Lilianny i Dustlaya Dorvinów. Ród ten według zapisków w kronikach ma ponad 430 lat. Zapiski te wskazują, że przedstawiciele tej rodziny zawsze zasiadali blisko władzy na ich ojczystej planecie Corulag. Ich willa, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie ma ponad 150 ha terenu z ogrodami i zabudowaniami pomocniczymi. Andros został wychowany bezpośrednio przez rodziców i pomagał od dziecka w prowadzeniu ich rodzinnej apteki. Któregoś dnia kiedy Andros miał 16 lat na planetę przybyli bandyci, którzy przebili się przez niewielką flotę obrony planety. Ich prom został uszkodzony w trakcie walki i nieszczęsnym trafem rozbił się o budynek, w którym znajdowała się apteka. Taka kolizja doprowadziła do jego zawalenia się, kiedy to wewnątrz znajdowali się klienci oraz rodzice Androsa. Gdy tylko zobaczył rozbijający się statek rzucił szybko pakunki, które miał zanieść do apteki i próbował pomóc swoim rodzicom a następnie rannym osobom w zgliszczach. Pomoc nie przybywała z żadnej strony a z promu zaczęli wychodzić bandyci, którzy po unikalnych strojach mogli być zidentyfikowani jako rebelianci. Andros był bezradny, nie mógł wybrać ani pomocy swoim bliskim ani zemsty na winnych. Jego psychika w tym momencie wyjątkowo mocno ucierpiała jednocześnie zmieniając go na całe życie. Ponieważ młody Dorvin nigdy nie był rozrzutny a dodatkowo rozsądny szybko przejął drogą formalną majątek oraz ziemię rodu pomimo, że nie był pełnoletni. Niewielu chciało stawać naprzeciw prawu, kiedy tyczyło się to tego rodu.

Najbliższy członek rodziny[]

W wieku 17 lat Andros dowiedział się, że w Capital City mieszkał jego kuzyn Cumberlayne Dorvin. Dowiedział się o tym w sposób nieco pokrętny, mianowicie idąc przez miasto w gustownym garniturze napadło go kilka rabusiów. Andros nie odczuwając większych emocji w związku z tym wezwał swoją przyboczną ochronę, która zawsze trzymała się około 15 metrów za nim. Bandyci szybko zostali pobici i pojmano ich do willi Dorvinów. W jednym z nich Andros dostrzegł podobieństwo, pomimo, że nigdy wcześniej się nie widzieli. Andros rozkazał zabić wszystkim za wyjątkiem tego jednego. Zastosował on wobec niego pewne podejście psychologiczne i wkrótce dowiedział się wszystkiego. Cumberlayne nosił to samo nazwisko ze względu, iż był on synem brata ojca Androsa. Niestety, ale rodzice obu młodzianów od zawsze praktycznie byli skłóceni. Andros zaproponował Cumberlaynowi miejsce w swoim domu i tak też się stało.

Kariera w Imperium Galaktycznym[]

Wielki Moff Andros Dorvin jako przywódca Nowego Imperium

Kiedy tylko Andros stał się pełnoletni i Imperium rządziło już kilka lat stwierdził, że to jest jego szansa. Zapisał się poprzez rekrutację do floty Imperium. Trafił błyskawicznie do Szóstej Floty stacjonującej na Kuat. Tam, pod okiem Kapitana Ref’eusa Jeh’nera szybko awansował do szczebli oficerskich i w ciągu dosyć krótkiego czasu sam awansował na pozycję Kapitana Linii.

W tym momencie zainteresowaly się nim bardziej elokwentne instancje Imperium i zaproponowano mu przeszkolenie w segmencie Zarządu. Andros widząc wiele możliwości zgodził się i w ciągu kilku tygodni stał się Adiutantem Sektora. To nie był jednak koniec, młody Dorvin rozpędzony niczym pociąg bez hamulców piął się po szczeblach kariery wyżej i wyżej. Stanowisko Moffa objął w wyniku nieszczęśliwego wypadku dotychczasowej Moff Tandris, której niszczyciel został zniszczony w desperackim ataku rebeliantów. Andros włączony został w wiele tajnych projektów, m.in. Superniszczyciela klasy Imperious, dodatkowych badań nad kryształami Kyber czy chociażby badań nad eksperymentalnymi jednostkami. Andros zyskał sympatię Imperatora Palpatina i poprzez ciężką pracę i zaangażowanie osiągnął wymarzony tytuł Wielkiego Moffa nadsektora.

Dolegliwości[]

Z biegiem lat odczuwając w życiu bardzo dużo stresu Andros chorował i zdiagnozowano u niego nowotwór płuc. Wydał on fortunę na badania i na całe szczęście odnaleziono odpowiednią kombinację leków, aby nowotwór usypiać. Imperium w międzyczasie dochodziło do szczytu swej chwały, Andros zaczął dostrzegać, że rebelianci w swoich operacjach są coraz bardziej śmiali. Wiele decyzji podjętych przez Imperium mierziło Dorvina wewnętrznie, ale nie mógł z tym nic zrobić.

Najbliższa przeszłość[]

Budowa Drugiej Gwiazdy z całą pewnością zniszczyłoby Imperium oraz całą galaktykę ekonomicznie, kryzys jakiego nie było nigdy wcześniej - tak też uważał Andros. Na niecały rok przed katastrofą zdecydował się on na “podkradanie” środków z sektorów i obarczanie winą o to skorumpowanych Gubernatorów czy niewygodnych dla niego Moffów. Chciał on być przygotowany na najgorsze. Podczas jego trzydziestych dziewiątych urodzin przedstawił swój plan Wielkiemu Admirałowi Vasowi E’kra oraz Wysokiemu Admirałowi Sopio We’katowi. O planie wiedział również jego zaufany człowiek - Moff Aulus Laris. Chodziło o utworzenie silnego odłamu sił Imperialnych na wypadek nieuniknionej katastrofy. Wszyscy wysoko postawieni oficerowie zgodzili się na taką propozycję i plan wszedł w życie. Rok później doszło do nieuniknionej katastrofy nad Endorem. Andros personalnie nie brał udziału w bitwie i dowiedział się z raportu żołnierzy, którzy to przeżyli. Kiedy tylko próbował się skontaktować z Admirałami okazało się, że są oni skłóceni. Zgodnie z informacjami Moffa Larisa ma dojść do konfrontacji pomiędzy nimi w kosmosie.

SSD " Touch of Death" - Personalny superniszczyciel Dorvina.

Andros zdecydował się zakończyć ich życie i zaangażował swój personalny Superniszczyciel klasy Executor “Touch of Death”. Podczas tej bitwy wyżej wymienieni Admirałowie ponieśli śmierć. Kilkanaście dni później kiedy tylko Andros zabezpieczył wszystkie “odłożone” fundusze ogłosił powstanie Nowego Imperium i kampanię na “południu” galaktyki wybierając jednocześnie planetę Fondor jako stolicę.

Advertisement