FANDOM


Autor: Mustafar29
Archiwum
Archiwum
Archiwum

Podwójne bisento Uahoo było bronią wytworzoną i używaną przez tuskeńskiego mistrza ciemnej strony Mocy Uahoo, zniszczoną w 21 ABY w czasie jego pojedynku z Lukiem Skywalkerem w pałacu królewskim w Theed na Naboo.

Historia Edytuj

Uahoo wytworzył swoje podwójne bisento przed tym, jak w 21 ABY na Naboo spotkał dwóch padawanów nowego pokolenia Jedi, Bena Solo i Sayeksa Dee, jednocześnie będących ambasadorami przewodniczącego komisji ds. wewnętrznych Nowej Republiki, Lanevera Villechama. Padawani ścigani przez premiera planety, wiceprezesa Mniejszości Galaktycznej Broascę Nara połączyli siły z Jeźdźcą Tusken, który zabiwszy szefa rządu, umożliwił im dostęp do komunikatora. Gdy jednak na jaw wyszły prawdziwe intencje użytkownika Mocy, który chciał przejąć kontrolę nad Mniejszością i kontynuować rozmowy z Nową Republiką, uczniowie Skywalkera powiedzieli, że nie skontaktują się z flotą, na co Uahoo uruchomił noszone przez siebie na plecach podwójne bisento, stając do pojedynku. Kiedy chłopcy skoczyli, Tuskenin wyminął ich ciosy, a plazmową wiązkę mieczy świetlnych odbił swoją bronią. Kiedy Jedi zdawali się przegrywać, na miejsce wstawił się Luke, który wszedłszy do komnaty przez główną gródź, kazał Solo i Dee uciekać, podczas gdy sam, po krótkiej rozmowie, dobył swojego miecza świetlnego. Uahoo skoczył, jednak nie zadał mistrzowi żadnych obrażeń. Chcąc ponownie się na niego zamachnąć, został ugodzony w tułów, podczas gdy złamane w połowie opadło nieopodal jego ciała.[1]

Poza światem Gwiezdnych wojen Edytuj

Podwójne bisento Uahoo po raz pierwszy przedstawiono w siódmym epizodzie serii Zejście mroku (Mustafar29, 2018), Komunikatorze, gdzie zostało także zniszczone.

Pojawienia Edytuj

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 1,8 Zejście mroku: Epizod 07 – Komunikator
  2. Ostrza podwójnego bisento były odporne na działanie miecza świetlnego. Złamanie rękojeści mogło zostać spowodowane dużym naciskiem.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.