Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Star Wars Fanonpedia
3223
strony
Fanon legendarny
legendy

Azzal Solfer jest devaroniańskim Jedi-renegatem, który ostatecznie podjął się zadań jako łowca nagród.

Jako niemowlę został zabrany ze swej rodzinnej planety, na której urodził się jako członek panującego rodu szlacheckiego. Podczas szkolenia w świątyni wykazał się olbrzymim talentem i potencjałem, zwracając na siebie uwagę samego Mace'a Windu, który przyjął go jako swojego padawana. Niefortunnie dla niego znacznie gorzej szło przekonanie Azzala do filozofii Jedi, który nie mógł wyzbyć się poczucia wyższości nad mniej utalentowanymi uczniami i zazdrości względem potężnych mistrzów. Gdy Windu odmówił szkolenia swego ucznia w stylu Vaapad, Devaronianin uznał, iż świątynia nie jest w stanie zaoferować mu nic więcej. Porzucił naukę i rozpoczął karierę łowcy nagród, próbując uzyskać jak najwięcej informacji na temat ciemnej strony Mocy, która mogła uczynić go potężniejszym.

Podczas wykonywania misji udało mu się dostać na okręt pochodzący z czasów Bractwa Ciemności, a także tymczasowo wejść w posiadanie holokronu Mrocznej Lady Sithów Nefarii.

Azzal był atletycznie zbudowany i wyraźnie przykładał wagę do swego wyglądu – nosi drogą biżuterię oraz szlacheckie szaty. Dokładnie dbał także o swój zarost, szpiczastą bródkę i podobne wąsy. Jako łowca nagród powrócił do używania przysługującego mu tytułu szlacheckiego – markiza.

Azzal Solfer posiadał niezwykły talent szermierczy oraz biegłość w posługiwaniu się Mocą. Wyszkolił się w stylu Juyo, stając się niezwykle agresywnym wojownikiem, korzystającym podczas walki z tkwiącego w nim gniewu oraz nienawiści. Dzięki silnemu pragnieniu poznania tajników ciemnej strony udało mu się posiąść kilka jej technik. W kontakcie z innymi Solfer potrafił być charyzmatyczny i uprzejmy, jeśli tylko tego zapragnął. Wiele lat ukrywania swej prawdziwej natury wyrobiło u niego także umiejętność wiarygodnego kłamania i oszukiwania innych.