FANDOM


Autor: Cashao
Alternatywy
alternatywy

Bój w bazie nr 1 na Avaliusie to jedno ze starć pomiędzy Najwyższym Porządkiem, a Obrońcami Avaliusa będące częścią Operacji: Allagra. Pomimo poniesienia ogromnych strat Najwyższemu Porządkowi udało się utrzymać bazę i odeprzeć wrogów. Obrońcy Avaliusa za to osiągnęli swoje cele - zdobyli liczne maszyny pancerne i wykrwawili obie kompanie Najwyższego Porządku.

HistoriaEdytuj

PreludiumEdytuj

Na Avaliusie sytuacja była napięta. Robotnicy mieli fatalne warunki życiowe, a Najwyższy Porządek był conajmniej nastawiony nieprzyjaźnie. Potajemnie została zawiązana pośród mieszkańców Avaliusa organizacja o nazwie "Obrońcy Avaliusa", której celem było wypędzenie na zawsze Najwyższego Porządku z Avaliusa. Porucznikiem sił tejże organizacji został dziewiętnastoletni Xun Youn przysłany na Avaliusa z zewnątrz. Był on zdolnym dowódcą i następnie 11 dnia drugiego miesiąca rozesłał po stolicy swych ludzi, którzy mieli werbować byle kogo. Miało to umożliwić wrogom infiltrację ośrodka treningowego, który powstał by Najwyższy Porządek o nim się dowiedział.

Członkom 1. Kompanii Piechoty "Iron fist" udało się zinfiltrować ośrodek, a dowódca tego związku taktycznego wezwał posiłki w postaci 240-osobowej Drugiej Kompanii Pancernej dowodzonej przez FO-9009. Xun jednak zmiażdżył tę kompanię i zginęło z niej aż 175 osób, a wszystkie AT-ST tej kompanii zostały zdobyte, a pozostałe maszyny pancerne zniszczone. Xun dowodził wówczas nieco ponad setką ludzi, ale nie udało mu się dobicie Drugiej Kompanii oraz zlikwidowanie 5-osobowej grupy z Pierwszej Kompanii w skład, której wchodził m.in. sam dowódca tej kompanii - FO-3180.

5-osobowa grupa z Pierwszej kompanii dołączyła do pozostałych swoich towarzyszy z tego zgrupowania. Xun pomimo osiągnięcia takiego sukcesu nie zamierzał spocząć na laurach. Gdy FO-3180 infiltrował ośrodek dowiedział się, że 800 rebeliantów zamierza zaatakować Ratusz. Zameldował o tym dowództwu. Była to tak naprawdę zmyłka mająca na celu odwrócić uwagę od peryferyjnych garnizonów. Youn przedstawił swój plan ataku na garnizon 17. kompanii. Dowództwo Obrońców wyraziło zgodę na realizację planu z tą różnicą, że głównodowodzącym był formalnie Major Fys Kyf.

Przebieg Edytuj

Xun nakazał wystrzelić parę lżejszych pocisków w sztab bazy 17. kompanii, a następnie dokonać pozorowany atak na sztab. Gdy szturmowcy byli zmieszani i zastanawiali się co zrobić Xun wziął gros swoich sił ze sobą i ponad 200-osobową grupą zaatakował park maszyn kroczących. Oddział „Łotr” oddzielił sztab od głównych oddziałów z tej bazy. Zmasowane natarcie na park rozbiło główne siły 17. kompanii błyskawicznie. Całe dwa plutony leżały martwe na ziemii. Kapitan Jake Madein spanikował i zamknął się w sztabie wraz z ośmioma szeregowcami. Porucznik FO-1001 zaalarmował dowództwo o sytuacji.

Pułkownik [tutaj wkleić jego imię i nazwisko] nakazał 1. Kompanii „Iron fist” (160 osób) wesprzeć garnizon od południa, za to resztki 2. Kompanii Pancernej (65 osoby) i 23. Kompanii Piechoty (83 osoby) miały wesprzeć od północy. Niestety koordynacja działań pomiędzy oboma zgrupowaniami nie istniała i na skutek tego 1. Kompania przybyła dużo wcześniej przed przybyciem 2. Kompanii Pancernej i 23. Kompanii Piechoty. FO-3180 musiał sam stawić czoła dużo silniejszemu wrogowi.

Niemal cały park maszyn był już zajęty. Xun rozpoczął, więc natarcie na radiostację cel był prosty - odciąć sztab od głównych sił Pierwszej Kompanii. Dowódca 1. Kompanii wysłał wpierw Starszego Sierżanta FO-9170 "Zhounem" wraz z Kapralem FO-4079 "Katorim" żeby zabezpieczyli sztab bazy. Siły "Zhouna" liczyły wraz z nim 15 osób. Następnie posłał aż jeden pluton (40 żołnierzy) by zajął koszary. "Altis" planował żeby zaatakować radiostację dopiero w momencie gdy będzie miał oparcie o sztab i koszary, gdyż wtedy jego boki będą bezpieczne. Kapitan Fys Kyf wysłał transporter górniczy wraz 17-osobową grupą rebeliantów do sztabu. Transporter wylądował na dachu, a następnie rebelianci opuścili transporter zeszli po schodach. Dwóch z nich poszło na przedzie, ale zostali zabici przez Zhouna i Katoriego. Następnie został rzucony granat zapalający i granat dymny. Jeden ze szturmowców zginął, a rebelianci podzielili się na dwie grupy: jedna zajęła piwnicę (6 osób), druga zajęła salę konferencyjną (9 osób). Zhoun wezwał posiłki i chwilę później przybyło dwudziestu szturmowców dowodzonych przez FO-5447. Następnie FO-9170 wydał rozkazy poszczególnym zgrupowaniom: 3-osobowa doborowa grupa dowodzona przez Katoriego miała zająć salę konferencyjną, a reszta żołnierzy miała wrzucić granaty do piwnicy. O ile pierwszemu zgrupowaniu szło całkiem nieźle i bez problemu wyeliminowano czterech wrogów, o tyle żaden z granatów drugiego zgrupowania nie zabił żadnego z buntowników.

Następnie Zhoun posłał 15 rebeliantów dowodzonych przez starszego sierżanta FO-5447 by zabezpieczyć dach. Z piwnicy otwarto silny ogień do żołnierzy Zhouna i aż dwóch szturmowców zginęło od zmasowanego ognia. FO-9170 poprosił FO-5447 o przysłanie mu pięciu ludzi, ale w tym momencie na dachu sztabu wylądowała pięcioosobowa grupa rebeliantów, która była wyposażona w granatnik. Jeden celny pocisk tej grupy zabił połowę grupy FO-5447 (8 żołnierzy).

Następstwa Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.