Star Wars Fanonpedia

💪 Starcie gigantek trwa!
Oddaj głos na swoją faworytkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Star Wars Fanonpedia
Advertisement

Mustafar29 Mustafar29 26 gru 2021
0

Artykuł Roku 2021┃II tura

Cześć! Już o północy rozpocznie się prawdziwe ' 💪💪, mianowicie Yagna i Krystyna zmierzą się twarzą w twarz w pojedynku o tytuł Artykułu Roku 2021.

Oto informacje o obydwu paniach:


Kolejność nie jest przypadkowa – z racji remisu w I turze kolejność jest zgodna z kolejnością zgłaszania.

Nim przejdziemy do głosowania, które rozpocznie się punktualnie o północy, pozwólcie przedstawić mi regulamin.

 1. Druga tura głosowania na Artykuł Roku 2021, dalej zwana głosowaniem, ma na celu wyłonienie Artykułu Roku 2021 spośród dwóch kandydatór (Yagna i Krystyna) i odbędzie się w dniach 27 grudnia (00:00) – 30 grudnia (00:00) poprzez głosowanie w Dyskusjach. W przypadku opóźnienia rozpoczęcia głosowania opóźnione zostanie również zakończenie głosowania.
 2. W głosowan…

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 20 gru 2021
0

Artykuł Roku 2021┃I tura

Przed chwilą zgłaszanie na dobiegło końca. Właśnie rozpoczęło się głosowanie. Z tego względu przedstawiamy na nowo kilka zasad, a także podsumujmy kandydatów.

Przedłożonych zostało 7 kandydatur, z czego dwie ostatecznie nie zostały zakwalifikowane (kandydatura Coe Goot została zawetowana przez autora, a kandydatura Ahumeta nie spełniła wymogów formalnych, mianowicie jego długość nie przekracza 5 tys. bajtów).
Głosowanie na Artykuł Roku 2021 ma na celu wyłonić Artykuł Roku 2021. Pierwsza tura trwa od 21 grudnia (00:00) do 24 grudnia (00:00). Uprawnieni do głosowania są fanonpedyści, którzy dołączyli do naszej społeczności do 8 grudnia 2021.

 1. Jeżeli którykolwiek z kandydatów w pierwszej turze przekroczy próg 50%, wygrywa.
 2. Jeżeli żaden z artykułów …Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 28 lip 2021
1

Polityka społeczności – aktualizacja 7

W wpisie chciałbym przedstawić Wam propozycje administracji co do zmian w Polityce społeczności zachodzących w ramach siódmej już aktualizacji. Ich celem jest doprecyzowanie paru spraw, a także dostosowanie naszych zasad do nowych funkcji Fandomu.

Wniosek ten publikuję w ramach bloga, aby uniknąć oskarżeń o zmienianie proponowanej treści w trakcie trwania głosowania.

Zgodnie z pkt. 10 Polityki społeczności w bieżącej wersji głosować mogą aktywni fanonpedyści, tj. fanonpedyści, którzy włożyli wkład w wiki w ciągu 30 dni poprzedzających głosowanie. Ich lista znajduje się na końcu wpisu.


 • 1 Punkt 1
 • 2 Punkt 2
 • 3 Punkt 3
  • 3.1 Podpunkt 1
  • 3.2 Podpunkt 4
  • 3.3 Podpunkt 5
  • 3.4 Dodatkowe podpunkty
 • 4 Punkt 7
 • 5 Uprawnieni do głosowania

W związku z nową nazwą pliku, który algory…Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 21 lip 2021
6

Miss Fanonu — etap grupowy

Hej, hej! Według starego obyczaju zaczynamy od pań, dlatego niniejszym rozpoczynam głosowanie na Miss Fanonu. Mistera — a kandydatów też sporo! — wybierzemy potem, żeby nie było przesytu.

Ponieważ zgłoszonych zostało 10 zawodniczek, na bank żadna by nie wygrała, jako że antycypowana frekwencja wynosi ok. 10 osób. Z tego też względu zdecydowaliśmy się podzielić panie na dwie grupy po pięć osób. Z grup wyemigrują uczestniczki z największą liczbą głosów, aby potem zmierzyć się ze sobą w finale.


Definicje:

 • Zwyciężczyni to uczestniczka, która zdobyła największą liczbę głosów.
 • Wicezwyciężczyni to uczestniczka, która zdobyła drugą największą liczbę głosów.

Zasady wychodzenia z grupy:

 1. Jeżeli jest tylko jedna zwyciężczyni i jedna wicezwyciężczyni, obie uc…

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 14 lip 2021
0

Czy Yagna jest klonką Palpatine'a?

jest klonką Palpatine'a?]]

Cześć, kochani! Witam Was bardzo, bardzo serdecznie na moim blogu!

W dzisiejszym materiale skupimy się na dość popularnej teorii w ramach serii Stacked Story, mianowicie czy Yagna rzeczywiście jest klonką Palpatine'a.

Jeśli spytać by mnie osobiście, raczej zgodziłbym się z tezą zawartą w tytule wpisu. Świadczy o tym naprawdę sporo — a przynajmniej więcej, niż mogłoby się wydawać — przesłanek. Pokrótce omówimy dziś je wszystkie!


 • 1 1. Kontekst
 • 2 2. Pochodzenie
 • 3 3. Wygląd zewnętrzny
 • 4 4. Inne Yagny
 • 5 Podsumowanie

Yagna przyszła na świat w 47 BBY, tj. gdy Palpatine miał 37 lat i prawdopodobnie dzierżył już tytuł lorda Sithów i mógł wtenczas przygotowywać się do mordu na swoim mistrzu Darcie Plagueisie. Zabezpieczając się przed ewen…Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 10 lip 2021
0

Fanonpedyjska Noc Oscarów 2021 — wyniki

Publikujemy wyniki tegorocznych oscarów!


 1. Najlepsza postać: Braw Neck 46,2%
 2. Najlepsza planeta: Rakasa 46,2%
 3. Najlepsze państwo: Zreformowana Nowa Republika 30,8%
 4. Najlepszy humor: Staś Palpatine 38,5%
 5. Najlepsza organizacja: Ekipa Braw Necka 46,2%
 6. Najlepsze wydarzenie: Wyzwolenie Trantrallion 46,2%
 7. Najlepsza maszyna: Wóz Gienny 30,8%
 8. Najlepsze opowiadanie: 28,6%
 9. Najlepszy fanart komputerowy: Andros Dorvin 30,8%
 10. Najlepszy fanart manualny: Minister Kilto 38,5%

Wszystkie artykuły dostaną stosowną odznakę w Szablonie:Autor.

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 21 cze 2021
10

Fanonpedyjska Noc Oscarów 2021

Cześć, kochani!

Zapewne dziwi Was, że tym razem widzimy się na moim blogu, a nie w Dyskusjach. A to dlatego, że w Dyskusjach nie dałoby rady wstawić tego o to pięknego formularza Google, który widzicie poniżej.

W każdym razie zebraliśmy się tu po to, by oddać głos na naszych faworytów do tegorocznych oscarów. Na początek kilka informacji, którymi się z Wami podzielę w punktach:

 • Kto może oddać głos? Każdy fanonpedysta i każdy użytkownik Discorda z poziomem 5 lub wyższym, czyli co najmniej o randze kaprala.
 • Kto nie może oddać głosu? Każdy, kto nie spełnia powyższych kryteriów. To chyba jasne.
 • Ile głosów można oddać w jednej kategorii? Jeden, naturalnie.
 • A czy będzie to weryfikowane? Tak, będzie fajny myk z weryfikacją. Wszystko będzie podane w formula…
Przeczytaj cały post
Krzychulec123 Krzychulec123 6 cze 2021
1

Siema

Nie wiem czy wiecie że ja piszę Padawan Jedi. W 2 rozdziale pojawią się 2 postacie tak zwane przez mnie- wyborowe. Czyli to znaczy że możecie do mnie napisać jaką wy chcecie postać tylko pamiętajcie że muszą być 2.

Przeczytaj cały post
TymonSkywalker800 TymonSkywalker800 23 maj 2021
2

Brygada Uderzeniowa

Być może wiecie już, że jestem już w trakcie tworzenia Brygady Uderzeniowej. Dotychczas opowiadania pojawiały się co tydzień, jednakże przemyślałem, że mam na tyle czasu, że mógłbym pisać opowiadania dwa razy w tygodniu. Więc uroczyście ogłaszam, że opowiadania z Brygady Uderzeniowej pojawiać się będą dwa razy w tygodniu. Zaspojleruję, że trzeci epizod ,,Brygady" będzie nosił tytuł Posiedzenie Rady.

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 11 kwi 2021
0

Stacked Story II: Rozdział 14Kai Teck siedział za sterami samodzielnie zrekonstruowanej kanonierki. Nie działał wtedy racjonalnie, a raczej znajdował się pod wpływem bliżej niesprecyzowanych emocji: poniekąd gniewu w stronę ojca, poniekąd zaś żalu za to, jak kiedyś potraktował Braw Necka.

— Gdybym teraz wiedział, że żyje, uwierzcie mi, że sam bym poleciał tym statkiem jemu na pomoc. Choćby ryzykując własne życie… — chłopak odtwarzał to nagranie w kółko, wsłuchując się w głos dawnego mistrza Jedi z coraz to większą intensywnością.

Ale słuchał też głosu Gienny, której stanowisko w chwili obecnej o wiele bardziej do niego przemawiało.

— A weź ty tam, kawalerze, za przeproszeniem nie — mówiła starsza pani. — Nasza wina, że wszędzie za nami polezą? Co żeśmy im zawinili? Zabi…Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 1 mar 2021
3

Polityka społeczności – aktualizacja 6

Ostatnimi czasy Fandom przedstawił nowe zasady blokowania, do których każda społeczność powinna się dostosować do 1 marca 2021 roku. W związku z tym nadszedł czas na kolejną poprawkę do Polityki społeczności (już szóstą!).

Wniosek ten publikuję w ramach bloga, aby uniknąć oskarżeń o zmienianie proponowanej treści w trakcie trwania głosowania.

'. Lista uprawnionych do głosowania znajduje się na końcu tego wpisu.


Zmiany w zakresie punktu 3 są zmianami technicznymi, wynikającymi z faktu usunięcia uprawnień moderatora treści.


Zmiany w zakresie punktu 6 są . W przypadku odrzucenia poprawki w głosowaniu będziemy musieli znaleźć inny sposób na kompromis w tej sprawie.


Zgodnie z pkt. 10 Polityki społeczności, aby móc wziąć udział w głosowaniu nad zmian…
Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 27 sty 2021
0

Stacked Story II: Rozdział 7 — usunięte sceny

Hejka! Oto usunięte sceny (a w zasadzie usunięta scena) z . Akcja fragmentu początkowo miała dziać się na Alphanor i to właśnie tam miała zmierzać Filip wraz ze Stashem. Część została zaadaptowana pod ostateczną wersję, tak że nie zdziwcie się, jak coś będzie brzmieć znajomo.


Główna osada na Alphanor — to właśnie w jej obrębie mieszkała kiedyś rodzina Tecków. Choć z pozoru zabudowania wyglądały na biedne, ich konstrukcja wiązała się z tradycją bardziej aniżeli brakiem innych perspektyw. Większość mieszkańców była przeciętnie majętna, ale na pewno nie biedna — planeta bowiem, która do ostatnich dni wojen klonów zachowywała neutralność, przechodziła rozkwit gospodarczy za sprawą kopalni odkrywkowych ulokowanych wzdłóż równika. Technika, jaką …

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 8 lis 2020
0

Finał Stacked Story – recenzja


Z wielką radością przyjąłem informację o ukończeniu tworzenia piętnastego, finałowego rozdziału Stacked Story, który Cashao ostatecznie spiął, wykorzystując fragmenty napisane przez siebie, Zyksyfa, a także po części i moją skromną osobę.

Stacked Story jest serią niesamowitą z tego względu, że nigdy do końca nie wiemy, czego się po niej spodziewać. Nie kreujemy jej — kładziemy ją jedynie na określonych torach, biorąc pod uwagę możliwość zboczenia z trasy, np. w postaci zwrotnic na dalszym odcinku trasy.

I to właśnie dobrze zrealizowane zwroty akcji, o ile wkomponowują się w kontekst dotychczasowej historii, są tym, co najbardziej lubię w Stacked Story. Nie zabrakło ich także w finałowym rozdziale, który mimo iż nie doprowadził historii do wymar…


Przeczytaj cały post
Mateusz 2003 Mateusz 2003 28 paź 2020
1

Scenariusz do Komandosi Spectur

 • 1 Rozdział 1.
 • 2 Rozdział 2.
 • 3 Rozdział 3.
 • 4 Rozdział 4.
 • 5 Rozdział 5.
 • 6 Rozdział 6.
 • 7 Rozdział 7.
 • 8 Rozdział 8.
 • 9 Rozdział 9.
 • 10 Rozdział 10.
 • 11 Rozdział 11.
 • 12 Rozdział 12.

Kiedy były w czasu Wojen Klonów, 19 BBY Palpatin wydał do Kastar Necktusa aby wykonał rozkaz 66 (celem wszystkich wyeliminowanych Jedi) celem były nieudane z powodu którym Jedi przeżył i uciekły do kapsuły ratunkowej, Gwiezdny niszczyciel typu Venator wracał do coruscanu że misja od rozkazu 66 nie powiodło z powodu przetrwania, kiedy nastąpiło komandor Nectus powiedział "że Jedi musi zginąć na własną rękę i go znajdziemy." celem poszukiwaną celem uciekający Jedi, komandor Kastar Necktus kazał szukać, okazało się że Jedi nie ma wszędzie. Dwa lata temu Komandor Kastar rozpoczną misję celu prze-…


Przeczytaj cały post
Mateusz 2003 Mateusz 2003 11 paź 2020
1

Battle For Terra

Battle For Terra - to film z reżyserii Aristomenisa Tsilbar

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 14 mar 2020
0

Star Wars Fanonpedia a Biblioteka Arkanii 6

Ta strona zawiera porównanie zasobów Star Wars Fanonpedii i Biblioteki Arkanii na dzień 14 marca 2020 roku. Liczba dni istnienia obu wiki uwzględnia lata przestępne. Aby uniknąć bezpodstawnych podejrzeń o sfałszowanie obliczeń, zdecydowano się przesłać zawartość stron głównych obu witryn na ( – ). Dla przypomnienia informuję, że zapis w nagłówku informujący o liczbie stron jest generowany przez Fandom w obydwu przypadkach.


Od ostatniego porównania Biblioteka Arkanii odnotowała wzrost liczby artykułów przypadających na jeden dzień o 0,01, a Star Wars Fanonpedia odnotowała spadek liczby artykułów przypadających na jeden dzień o 1,2.

Przeczytaj cały post
Michael2310 Michael2310 27 sty 2020
0

Kwestia wydarzeń na serwerze Discord Fanonpedii

Jako iż tylko i wyłącznie do mnie należy decyzja o utrzymaniu współpracy pomiędzy Star Wars Fanonpedią a Imperium Galaktycznym Roleplay, co wnioskuję po pewnych warunkach, jakie zostały postawione po wydarzeniu z dnia 14 stycznia 2020 roku, przyznaję się do popełnienia błędu, jakim było bezpodstawne zbanowanie kasty administracyjnej organu współpracującego z Fanonpedią, w wyniku mojej furii, jaka już naszła mój umysł po wydarzeniach na serwerze owego Imperium Galaktycznego, co do których już nie mam najmniejszych wątpliwości w kwestii braku mojej winy. Ale nie o to przecież chodzi, jest to rzecz, która została zamknięta, a otwarta może zostać ponownie jedynie przy innej okazji do rozmowy.

Na naszym serwerze doprowadziłem do sytuacji, która zach…

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 26 sie 2019
0

„Skywalker. Odrodzenie”, czyli kolejna zajawka Epizodu IX!

                       

Star Wars The Rise Of Skywalker D23 Special Look

       

Zupełnie tak, jak zapowiadały plotki, w dniu dzisiejszym (26 sierpnia 2019) do sieci wypuszczono kolejną zajawkę ostatniego filmu z Sagi SkywalkerówGwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (Star Wars: The Rise of Skywalker), którą uczestnicy paneli na D23 2019 mogli zobaczyć już w sobotę.

Zaskoczenie przyniósł na pewno format teaseru, który — w przeciwieństwie do materiałów promujących Przebudzenie Mocy i Ostatniego Jedi — rozpoczyna się trwającą ponad minutę retrospekcją prezentującą sceny z poprzednich części, zajmując tym samym niemalże połowę całego materiału. Uwagę z pewnością może przyciągnąć pojawiająca się flota niszczycieli, C-3PO z czerwonymi soczewkami oraz Rey …

Przeczytaj cały post
Cashao Cashao 30 lip 2019
0

ZMIANY w ING

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,

Chciałbym was poinformować za pośrednictwem tego bloga o pewnej istotnej zmianie w mojej serii opowiadań. Dotychczas wahałem się przed podjęciem tej decyzji lub odkładałem jej realizację na późniejsze terminy. Mając jednak teraz środki, czas i ochotę, zdecydowałem się na jej realizację w trybie natychmiastowym.

Pewnie zastanawiacie się teraz o jaką decyzję chodzi i co ona ma zmienić. Jest to dość proste. Otóż pierwsze pięć rozdziałów ING z pewnością nie należało do najlepszych. Postacie były pozbawione charakteru, opisy praktycznie nie istniały, powód całej tej wojny nie został wprost przedstawiony, liczne istotne wydarzenia (np. zbombardowanie Matagaru przez Exera Magnusa) zostały opisane bardzo pobie…

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 12 kwi 2019
5

The Rise of Skywalker, czyli tytuł i zwiastun Epizodu IX

                       

Star Wars Episode IX – Teaser

       

Działo się! Na tegorocznym Star Wars Celebration pod koniec panelu o Epizodzie IX ujawniono jego tytuł, a także pokazano zwiastun – The Rise of Skywalker.

Co ciekawe, zaraz po śmiechu Palpatine'a i cytacie No one's ever really gone, który pochodzi z Epizodu VIII, na scenę panelu zawitał Ian McDiarmid, a potem zniknął razem ze zgaszonym światłem.

Star Wars: The Rise of Skywalker w reż. J.J. Abramsa zadebiutuje już 19 grudnia tego roku, co oznacza, że pokazów przedpremierowych możemy się spodziewać już dzień wcześniej.

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 9 kwi 2019
0

Star Wars Fanonpedia a Biblioteka Arkanii 5

Ta strona zawiera porównanie zasobów Star Wars Fanonpedii i Biblioteki Arkanii na dzień 9 kwietnia 2019 roku. Liczba dni istnienia obu wiki uwzględnia lata przestępne. Aby uniknąć bezpodstawnych podejrzeń o sfałszowanie obliczeń, zdecydowano się przesłać zawartość stron głównych obu witryn na ( – ). Dla przypomnienia informuję, że zapis w nagłówku informujący o liczbie stron jest generowany przez Fandom w obydwu przypadkach.


Od ostatniego porównania Biblioteka Arkanii odnotowała spadek liczby artykułów przypadających na jeden dzień o 0,12, a Star Wars Fanonpedia odnotowała spadek liczby artykułów przypadających na jeden dzień o 0,13.

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 6 kwi 2019
0

Idealny porządek

Ludzie zastanawiają się nad idealnym porządkiem i ładem, podczas gdy on jest tutaj.

 1. Kontratak zła
 2. Ku ciemności
Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 31 mar 2019
3

Nadchodzi rewolucja!

Co inny artykuł, to inny fanon – jest to u nas zjawisko nie do zdementowania. Naszym celem jest jednak sprawienie, aby dzięki specjalnemu wyszczególnieniu nazwy Twojego fanonu czytelnik nie miał problemu z połapaniem się zarówno w chronologii, jak i w samej fabule. Najnowsza zmiana, która stopniowo będzie wprowadzana do infoboksów, to logo Twojej serii w miejsce dotychczasowych pojawień.


A teraz garstka potrzebnych informacji:

 • Grafiki rzecz jasna będzie trzeba wykonywać ręcznie. Pomocna może okazać się tu strona Flamingtext.com, która umożliwi Ci kreację Twojego własnego pliku w stylu Gwiezdnych wojen.
 • Żeby zaimplikować plik do infoksów, najlepiej skontaktować się bezpośrednio ze mną. Wtedy stworzony zostanie specjalny słowo-klucz, który po w…

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 26 mar 2019
0

Warto przeczytać

W moich opowiadaniach, tych z serii Twin Story, generalnie jest tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tą stroną chciałbym Ci pomóc w znalezieniu serii pasującej idealnie do Ciebie!

Odpowiadaj na pytania po kolei.

Czy uważasz ład i skład chronologiczny i fabularny za niezbędny?

 • Tak, uważam ład i skład chronologiczny i fabularny za niezbędny.
 • Nie, nie uważam ładu i składu chronologicznego i fabularnego za niezbędny.
Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 24 mar 2019
2

O Twin Story słów kilka

Hej! Niedługo minie rok, odkąd wystartowałem z serią Zejście mroku. Niestety nie wyszła ona tak, jak bym tego chciał, dlatego też – żeby cała seria Twin Story mogła trwać dalej – zastąpię ją inną, jednak podobną i mniej nudzącą. Tym razem, jak mam nadzieję, wszystko pójdzie inaczej, a same wątki fabularne nie wyczerpią się tak szybko.

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 17 mar 2019
0

Ułatwienia w szablonach

Cześć, ludzie! Wczoraj zrobiłem coś, co planowałem od bardzo dawna. Zdaje się, że nawet od 2015 roku. Niemniej sprawa była bardzo obszerna i wtedy zrobienie czegoś takiego zajęłoby mi o wiele więcej niż teraz, m.in. dlatego że w chwili obecnej mam dostęp do swojego własnego bota (pozdro dla :*).


W każdym razie sprawa, o której tutaj piszę, to nic innego jak nasze szablony. W dniu dzisiejszym są już one odpowiednio posegregowane, co niewątpliwie znacznie ułatwi ich odnalezienie i użycie – a to dlatego, że te ważniejsze z nich zawierają opis – mam nadzieję, że czytelny. Dodatkowo, jeżeli chodzi o edytor źródłowy (który gorąco polecam swoją drogą), wszystkie znalazły się we wstawiaku z gotowymi szablonami po prawej. Z kolei gdy ktoś edytuje jesz…

Przeczytaj cały post
Cashao Cashao 5 mar 2019
0

Jak się mają stare artykuły z "Imperium" do "Imperium: Nowa Generacja"

Dzień dobry wszystkim tu obecnym,

z racji iż niedawno postanowiłem skorygować moją starą twórczość to zabrałem się za jej przeglądanie. Część artykułów o postaciach i bitwach odnosi się do wydarzeń, które dopiero co mają być przedstawione w Imperium: Nowa Generacja, więc narazie tych artykułów nie będę korygował w znacznym stopniu. Gdy wreszcie te postacie/wydarzenia/cokolwiek-innego pojawią się w ING to wtedy edytuję arty o nich.

Przeczytaj cały post
Filmik Filmik 9 lut 2019
1

Informacje o moich fanonach

|Na początek napiszę o Cieniu Mroku. Otóż zaczynam pisać go dalej od przyszłego tygodnia. W tych odcinkach zostanie opisana bitwa na Mustafarze i jej następstwa. Na przemian z nimi także będą się ukazywać opowiadania z serii Imperium Vadera, która będzie mocno powiązana z komiksem Osaczony Vader. W obu będą się zjawiać znane i lubiane postacie zarówno z Legend, jak i Kanonu. Plus Ostatni Sith - skrypt filmu będzie najczęściej aktualizowany.

Filmik PS. - Imperium Vadera przejdzie ostrą zmianę fabularną. Udostępniam pierwszy skrót fabuły: Darth Vader przegrał z Karbinem, ale nie zginął! Teraz postanawia zacząć ze swoją grupą rewolucję w Imperium. W tym planie rolę grają katastrofa kosmiczna i baza rebeliantów...

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 4 paź 2018
1

Tytuł serialu aktorskiego Star Wars ujawniony

Dzisiaj na swoim profilu na Instagramie Jon Favreau udostępnił post, który zdradził nam, jak ma brzmieć tytuł pierwszego serialu aktorskiego Gwiezdnych wojenThe Mandalorian!

Przypominamy, że premiera serii planowana jest na 2019 rok. Emisja odbędzie się na platformie Disney Play. Na planie już coś się dzieje, jednak o oficjalnym rozpoczęciu zdjęć nikt jeszcze nie informował. Zarówno za scenariusz, jak i reżyserię odpowiada Jon Favrenau.


 • Wpis Jona Favreau na Instagramie
Przeczytaj cały post
Cashao Cashao 21 wrz 2018
6

50 strategiczno-taktycznych błędów w Ostatnim Jedi

Na wstępie powiem, że nie uznaję żadnych książek, gier, wypowiedzi reżyserów, scenarzystów i innych takich jako wytłumaczenie dziur w fabule filmu. Film powinien bronić się sam. Nie mam ochoty pisać dłuższego wstępu, więc przejdźmy do tej listy:

 1. Nowa Republika upadła z powodu ataku Imperiu-... tfu! Najwyższego Porządku. Nie mieli oni wywiadu, że nie wiedzieli o Trzeciej Gwieździe Śmierci?
 2. Nie miała Nowa Republika lwiej części Galaktyki pod swoją kontrolą i nie mogła wystawić gigantycznej floty by zniszczyć NP?
 3. Z jakiegoś powodu Nowa Republika nie zrobi sojuszu z Ruchem Oporu i nie zaatakuje Najwyższego Porządku. Przecież nie opłaca się ludziom z Republiki by zadbali oto żeby przeżyli.
 4. Wiem, że w poprzednim filmie NP rozwaliło system Hosnian, a…
Przeczytaj cały post
Cashao Cashao 15 wrz 2018
0

Kalendarium wydarzeń Imperiuma:

Tak dla ułatwienia sobie i innym postanowiłem napisać tutaj kalendarium:

 • 4 ABY - bitwa o Endor
 • 4 ABY - 17 ABY - wojna Nowej Republiki z Resztkami Imperium (m.in. Nowa Republika dokonuje ofensywy w Jądrze)
 • 17 ABY - traktat pokojowy kończący wojnę: Resztki Imperium zostają zrównane do Trans-Hydiańskiego Pogranicza i wschodniej części Nowych Terytoriów. Pozostałe tereny Resztek przejmuje Nowa Republika.
 • 18 ABY - 28 ABY - Wojna Związku Huttowskiego z Nową Republiką
 • 27 ABY - Piąta bitwa o Crait
 • 29 ABY - Anaron Tarkin przejmuje władzę w Związku Huttowskim i przemianowuje go na Zewnętrznorubieżański Związek Frakcji Socjalistycznych.
 • 29 ABY - 33 ABY - Wojna Tarkińska
 • 34 ABY - Inwazja Najwyższego Porządku na Resztki Imperium i Nową Republikę i jego upadek
 • 3…
Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 18 sie 2018
2

Porównanie przyrostu artykułów

Cześć! Tym wpisem chciałbym porównać przyrost artykułów szanownej Biblioteki Arkanii i Star Wars Fanonpedii. Niestety porównań, jeśli chodzi o przyrost stron, nie wykonuję codziennie, dlatego też posłużę się tym, co oferuje nam Centrum Społeczności na stronie Ranking polskich wiki według kategorii kreatywne, a dokładniej jej historia.

Na ruszt najpierw wrzucimy pierwsze odnotowane przez bota Nanakiego dni miesiąca, a skupimy się na ostatnich sześciu miesiącach (marzec–sierpień 2018).

Zaznaczę też, że w rubryce „Miesiąc” uwzględniłem dzień danego miesiąca najbliższy względem pierwszego.


Przeczytaj cały post
Cashao Cashao 14 sie 2018
1

O tym i o wym

Jako iż chcę mieć jedną odznakę więcej, piszej tego bloga. 

Poza tym chciałbym oznajmić, że zamierzam wpierw zająć się poprawą jakości mojej starej fikcji. 

Przeczytaj cały post
Filmik Filmik 10 sie 2018
3

Objaśnienie tytułu ,,Cienia Mroku"

Jak wiadomo, piszę opowiadanie alternatywne ,,Cień Mroku". Zapewne zastanowił was tytuł. Oto daję wam parę interpretacji tytułu:

 1. Postać Sakrassaumisa - jeden z jego tytułów to właśnie ,,Cień Mroku"
 2. Mroczny klimat historii - mało humorystycznych scen

Mam nadzieję, że takie wyjaśnienia tytułu wystarczą.

Filmik

Przeczytaj cały post
Nihilicent Nihilicent 3 sie 2018
1

Przeprosiny

Chciałem przeprosić za moje zachowanie na wiki oraz na Discordzie, w tym za:

 • Tworzenie multikont i przez to próby ominięcia blokady.
 • Obrażanie wiki oraz jej członków.
 • Wulgarne i obraźliwe komentarze pod artykułami oraz blogami na Fanonpedii.

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie żałuje i obiecuję poprawę.

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 28 lip 2018
2

Znamy obsadę Epizodu IX

Stało się! Poznaliśmy obsadę Epizodu IX Gwiezdnych wojen, kończącego – przynajmniej na razie – legendarną Sagę Skywalkerów.

Na zdjęciach do filmu, które ruszają już w najbliższą środę, nie zabraknie spodziewanych przez wszystkich Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegi (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Lupity Nyong’o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (Hux), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Joonasa Suotamy (Chewbacca), Anthonego Danielsa (C-3PO) i Billie Lourd (Kaydel Ko Connix). W filmie pojawi się także pewna nieujawniona jeszcze postać grana przez Marka Hamilla, a legendarny Billy Dee Williams po dwóch (pięciu może?) epizodach przerwy powróci do roli Lando Calrissiana.

Wraz z ujawnieniem obsady poznaliśmy także rozwiązanie s…

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 26 lip 2018
1

Modernizacja wyglądu i widoczne efekty

Witajcie, drogie Fanonpedystki i Fanonpedyści!

Jak pewnie zostało to zauważone, w od wtorku do dnia dzisiejszego do wyglądu naszej wiki wprowadzano dość istotne zmiany. Z tego powodu część elementów strony mogła nie być wyświetlana prawidłowo. Cel był jednak jeden i na szczęście został już osiągnięty – modernizacja.


Zmiany dotknęły najistotniejszych części strony. Wszystko zostało ujednolicone, tak by odtąd wyświetlało się w odcieniach błękitu, tym samym pasowało do lokalnej nawigacji i „modułów szynowych”. Najistotniejsze modyfikacje objęły:

 • Tło – domyślnie ustawiony motyw letni był przez wielu krytykowany z powodu kolorystyki i odcieni różnych od tych obecnych w innych częściach wiki. Szturmowcy na Scarif wraz z orbitującą wokół planety Gwi…

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 19 lip 2018
4

Wojny klonów powracają!

Minęło osiem lat od premiery serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów, który zadebiutował kinowym filmem pilotażowym o tym samym tytule.

Kiedy w 2014 roku prace nad produkcją zostały zakończone, a sama historia pozostawała niedomknięta, Lucasfilm Ltd. próbował wielu metod, aby ocalić część wątków lub zakończyć te niekompletne. I tak niebawem na platformie Netflix możliwe stało się obejrzenie niewyemitowanego w telewizji sezonu 6, na swoich serwerach oficjalna StarWars.com umieściła niezrealizowane pod względem technicznym odcinki, a na rynek wyszła powieść Mroczny uczeń autorstwa Christie Golden oraz czterozeszytowy komiks Darth Maul – Son of Dathomir, wydany przez Dark Horse Comics, a niecały rok temu przedrukowany przez Marvela.

Po tym wszystkim w…

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 14 lip 2018
2

Moja nieobecność w dniach 16–23 lipca 2018

No cześć 😊 Jak wskazuje tytuł wpisu, zamierza mnie nie być w dniach od 16 do 23 lipca. Podejrzewam, że na Discord będę wchodził drogą mobilną, jednak nie wiem, czy będzie mi się chciało odpalać komputer, by wchodzić na wiki. Dlatego bawcie się, ile wlezie, i róbta, co chceta.

Co robić, jeżeli zaistnieje problem?

 • Na chwilę obecną nie mamy moderatorów treści, w związku z czym, jeżeli pojawi się wandalizm, należy niezwłocznie poinformować o tym któregoś z helperów (Nanaki, Vuh i Pio387) lub niezawodnego członka VSTF – DeXarta.
Przeczytaj cały post
Revais Revais 5 lip 2018
1

Gabinet Cieni Fanonpedii

Edycja 1.1

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 17 cze 2018
1

Moja nieobecność w dniach 18–21 czerwca 2018

Cześć. Jak pewnie zdążyliście przeczytać, w dniach od 18 do 21 czerwca br. będę nieobecny na wiki. Ew. zajrzę parę razy ze smartfona, jeżeli będę miał dobry dostęp do Internetu.

Ponieważ jestem jedynym administratorem, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek aktów wandalizmów zwracajcie się do moderatora dyskusji lub bezpośrednio do kogoś z grupy helperów lub VSTF (, , i ).

Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia, Mustafar29

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 13 cze 2018
0

Star Wars Fanonpedia a Biblioteka Arkanii 4

Ta strona zawiera porównanie zasobów Star Wars Fanonpedii i Biblioteki Arkanii na dzień 13 czerwca 2018 roku. Liczba dni istnienia obu wiki uwzględnia lata przestępne. Aby uniknąć bezpodstawnych podejrzeń o sfałszowanie obliczeń, zdecydowano się przesłać zawartość stron głównych obu witryn na ( – ). Dla przypomnienia informuję, że zapis w nagłówku informujący o liczbie stron jest generowany przez FANDOM w obydwu przypadkach.


Od ostatniego porównania Biblioteka Arkanii odnotowała wzrost liczby artykułów przypadających na jeden dzień o 0,02, a Star Wars Fanonpedia odnotowała wzrost liczby artykułów przypadających na jeden dzień o 0,06.

Przeczytaj cały post
IwanRoslin IwanRoslin 11 cze 2018
0

Kiedyś to było – Gwiezdnowojenne RTS'y


Kto z was nigdy nie chciał dowodzić potężnym Imperium, w dodatku rządzącym całą galaktyką i osadzonym w dobrze znanym uniwersum Gwiezdnych wojen?

Taki to właśnie pomysł wykiełkował w głowach pracowników LucasArtsu. Gra, w której to Ty dowodzisz zastępami rebeliantów walczących z tyranią imperatora albo prowadzisz ku chwale Imperium ogromne maszyny kroczące AT-AT i nieskazitelnie białych szturmowców.

LucasArts do pracy nad grą, która miała spełnić ich marzenie o wielkiej strategii, oddelegowało nowicjuszów ze studia Coolhand. Na początek wszystko wskazywało na to, że otrzymamy solidnego RTS’a. W 1998, kiedy świat podbijały takie perełki jak „Wrota Baldura” oraz „Mysteries of the Sith”, świat ujrzał „Star Wars Rebellion” (w UK gra otrzymała na…


Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 11 cze 2018
0

Rada Serwera

 • 1 Rada Giala Ackbara
 • 2 Rada Mustafara29
 • 3 Rada IwanaRoslina
 • 4 Rada Raidena24
 • 5 Rada Michaela2310


Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 3 cze 2018
0

Raport statystyczny – zakończenie

W porozumieniu ze społecznością naszej wiki uznaliśmy, że raporty statystyczne nie będą już dłużej publikowane. Nie zmienia to jednak faktu, że statystyki wciąż będą uzupełniane – tak jak miało to miejsce wcześniej – na stronie Star Wars Fanonpedia:Statystyki.

Ww. Statystyki nie zawierają jednak pewnej istotnej rzeczy – spisu najaktywniejszych użytkowników. Mamy jednak zamiar jakoś temu zaradzić.

Pozdrawiam, Mustafar29

Przeczytaj cały post
IwanRoslin IwanRoslin 3 cze 2018
0

Aktywność na Fanonpedii (29.05.2018-3.06.2018)

W tym tygodniu wybrany został nowy Artykuł Polecany, Imperium Skywalkerów, do którego serdecznie odsyłam. Z ważniejszych wydarzeń, na Fanonpedię powrócił były Administrator, Henio z Tesco, zdegradowany za akt wandalizmu. Natomiast z innych wieści, głosami większości Fanonpedystów, Raporty Statyczne nie będą się już pojawiać.

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 27 maj 2018
0

Raport statystyczny 27.05.2018

Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (21–27 maja 2018).


Lista użytkowników po prawej, kochani 😀 Nic dodać, nic ująć, jak to mówią.


W mijającym tygodniu łącznie napisaliśmy 7 nowych artykuł. Tym samym mamy ich łącznie 1832.

Reszta statystyk po prawej.

Pozdrawiam, Mustafar29

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 20 maj 2018
0

Raport statystyczny 20.05.2018

Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (14–20 maja 2018).


Klasycznie zaczynamy od liczby użytkowników. W tym tygodniu było naprawdę bardzo, bardzo słabo. Miejmy nadzieję, że sytuacja to poprawi się w przyszłym tygodniu 😀


W mijającym tygodniu łącznie napisaliśmy 12 nowych artykuł. Tym samym mamy ich łącznie 1825.

Kończąc ten wyjątkowo krótki blog, wspomnę o statystykach z Panelu Administratora, których zrzut znajduje się po prawej. Jeżeli chodzi o same wyświetlenia, to tak słabo jeszcze nie było, odkąd publikujemy statystyki…

Pozdrawiam, Mustafar29

Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 13 maj 2018
0

Raport statystyczny 13.05.2018

Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (7–13 maja 2018).


Klasycznie zaczynamy od liczby użytkowników. W tym tygodniu wszystkich wyprzedził , który znalazł się na samym szczycie tabeli, gdzie widnieją także nicki czterech pozostałych najbardziej aktywnych fanonpedystów 😀

A oprócz nich swój wkład w naszą wiki włożyli także i .


W mijającym tygodniu, zupełnie tak samo jak w poprzednim, przybyło nam równe 20 nowych artykułów, a co za tym idzie, mamy ich łącznie 1813. Tym samym wciąż jesteśmy na dziesiątym miejscu w rankingu polskich wiki według kategorii kreatywne.

Tymczasem po prawej widnieje zrzut ekranu przedstawiający statystyki z Panelu Administratora. Poza tym przypominam, że rozpoczęliśmy głosowanie na …Przeczytaj cały post
Mustafar29 Mustafar29 6 maj 2018
0

Raport statystyczny 06.05.2018

Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (30 kwietnia – 6 maja 2018).


Liczba użytkowników aktywnych w mijającym tygodniu wypada znacznie lepiej niż ta sprzed ostatnich siedmiu dni. Najaktywniejsi fanonpedyści zgodnie z tradycją zostali wymienieni w tabelce po prawej. Oprócz nich jedną edycję wykonał także , a swój wkład wnieśli również , , a także (w Dyskusjach, ale co tam). Wszystkim nam należą się gratulacje! 😀

Dodatkowo oficjalnie możemy powitać , który chociaż był obecny od samego początku, dopiero niedawno zdecydował się na utworzenie artykułu.


W ubiegłym tygodniu dodano równe 20 nowych artykułów, a co za tym idzie, mamy ich łącznie 1793, dzięki czemu wciąż jesteśmy na dziesiątym miejscu w rankingu p…Przeczytaj cały post

Advertisement