FANDOM


Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,

Chciałbym was poinformować za pośrednictwem tego bloga o pewnej istotnej zmianie w mojej serii opowiadań. Dotychczas wahałem się przed podjęciem tej decyzji lub odkładałem jej realizację na późniejsze terminy. Mając jednak teraz środki, czas i ochotę, zdecydowałem się na jej realizację w trybie natychmiastowym.

Pewnie zastanawiacie się teraz o jaką decyzję chodzi i co ona ma zmienić. Jest to dość proste. Otóż pierwsze pięć rozdziałów ING z pewnością nie należało do najlepszych. Postacie były pozbawione charakteru, opisy praktycznie nie istniały, powód całej tej wojny nie został wprost przedstawiony, liczne istotne wydarzenia (np. zbombardowanie Matagaru przez Exera Magnusa) zostały opisane bardzo pobieżnie, klimat późniejszych opowiadań był praktycznie nieobecny, dialogi były fatalnie napisane, a wszystko działo się zdecydowanie za szybko.

Pierwotnie jednak nie chciałem w ogóle edytować pierwszych rozdziałów z prostych powodów: brak czasu, brak weny oraz (co najważniejsze) przekonanie, że nie ma sensu edytować starych rozdziałów, żeby czytelnik mógł zobaczyć ewolucję poziomu serii. Ten pogląd jednak został zweryfikowany przeze mnie i po licznych rozmowach doszedłem do wniosku, że jest on jedynie błędnym uzasadnieniem utrzymywania złego status quo. W momencie, gdy wakacje się rozpoczęły wolałem przeć naprzód z drugą bitwą o Trix, a nie edytować stare rozdziały. Teraz jednak ze względu na brak weny na pisanie pierwszego, zdecydowałem się opisać drugie.

Tak, więc teraz gdy mam czas, wenę i pomysł zdecydowałem się na edytowanie pierwszych pięciu rozdziałów. Edycja nie ograniczy się tylko do drobnych kwestii jak poprawa błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych. Będzie ona dogłębną zmianą i korektą starych rozdziałów, którą zamierzam skończyć przed pierwszym września 2019 roku.

Możliwe, iż czytacie to siedząc w domu lub będąc na wyjeździe. Niewykluczone też, że jesteście zbyt zajęci, żeby to teraz w tym momencie przeczytać. Niezależnie od okoliczności jakie wam towarzyszą w trakcie czytania tegoż tekstu, życzę wam dobrych wakacji.

Pozdrawiam

Cashao

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.