FANDOM


Opowieści z Kywalker mają większy świat niż Gwiezdne Wojny dzisiaj. Saga Mariuszka, Maślane Kroniki, może po części Gwiezdna Beka, albo kanoniczne do SM Imperium Turbana (które zostawiłem!)... Tylko ta ostatnia dzieje się w BBY, ale to i tak po wydarzeniach z pierwszego sezonu OzK. Reszta dzieje się w ABY. Czemu? Bo łatwiejsze daty? Mam więc dwa/trzy pomysły:

BFK i AFK

Mamy tu jakiegoś matematyka? Niech no ten matematyk obliczy jakie byłyby daty gdyby rokiem zerowym byłby obecny 50 BBY. Wtedy naprawdę potrzebne byłyby ery, lecz trochę zmienione. Doda się np. Erę przed powstaniem Kywalker (do obecnego 300 BBY?). Skróty są troche dziwne, ale to nie problem.

Preaquel

Kto wie skąd się wzięła Martyna? A może czy jej córki się nawzajem lubiły? Gdzie pracował Pimpek przed powstaniem Kafe Rancor i czemu Bucio zajął się sprzedarzą butów, jak powstała firma Kywalker's Miodzio. A może ktoś wie jak Crasher stał się policjantem? To wszystko może powstawać w kooperacji mojej i Mustafara. Myślę, że będzie to tak fajne jak OzK.

Expanded Universe

Glucio, Imperium itd. są niekanoniczne. Może tak zrobić jakieś krótkie serie przedstawiające np. przygody Gucia w 10 BBY i inne.

Ciekawostka

Dino Szczepan został wykorzystany bez zgody autora...

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.