Star Wars Fanonpedia

💪 Starcie gigantek trwa!
Oddaj głos na swoją faworytkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Star Wars Fanonpedia
Advertisement

Czy Yagna jest klonką Palpatine'a?

Cześć, kochani! Witam Was bardzo, bardzo serdecznie na moim blogu!

W dzisiejszym materiale skupimy się na dość popularnej teorii w ramach serii Stacked Story, mianowicie czy Yagna rzeczywiście jest klonką Palpatine'a.

Jeśli spytać by mnie osobiście, raczej zgodziłbym się z tezą zawartą w tytule wpisu. Świadczy o tym naprawdę sporo — a przynajmniej więcej, niż mogłoby się wydawać — przesłanek. Pokrótce omówimy dziś je wszystkie!

1. Kontekst

Yagna przyszła na świat w 47 BBY, tj. gdy Palpatine miał 37 lat i prawdopodobnie dzierżył już tytuł lorda Sithów i mógł wtenczas przygotowywać się do mordu na swoim mistrzu Darcie Plagueisie. Zabezpieczając się przed ewentualną śmiercią z jego rąk, Sidious mógł równolegle pracować nad rozwojem swojego klona — klonowanie od zawsze było przecież jego hobby; jako przykład posłużyć tutaj może chociażby stworzenie Wielkiej Armii Republiki czy ostatecznie sklonowanie samego siebie, które przedstawiono nam na łamach Skywalkera. Odrodzenia.

Czy jednak aby na pewno Yagna urodziła się w 47 BBY? Na pierwszy rzut oka wszystko na to wskazuje, bowiem przecież w 18 BBY, czasie akcji Stacked Story, miała lat 29. Przypomnijmy jednak, że takie klony z Kamino miały przyspieszone starzenie się, i takie też przyspierzone starzenie się mogła mieć przecież sama Yagna! Co za tym idzie, de facto tęga podporucznik mogła urodzić się nawet w… 32 BBY, kiedy to, jak wiemy, rozpoczęło się klonowanie żołnierzy Wielkiej Armii Republiki!

2. Pochodzenie

Nie sposób nie zauważyć pewnego dziwnego (a może niedziwnego?) zbiegu okoliczności, mianowicie pochodzenia Palpatine'a i Yagny. Zgodnie z kanonicznymi źródłami obydwie te postaci urodziły się i wychowały na Naboo! Gdzież indziej Palpatine miałby trzymać swojego klona, jak nie najbliżej siebie, tj. na swojej rodzimej planecie? Oczywiście takie rozwiązanie niesie też za sobą ryzyko zbyt szybkiego „połapania” się wroga co do prawdziwej tożsamości klonki.

…ale tu z pomocą przyszedł nie kto inny jak „stary przyjaciel”, mianowicie Yagna, oficjalny ojciec Yagny! Czyż nie mogło być tak, że Yagna w 32 BBY lub nawet wcześniej została przekazana pod opiekę Yagnie? Yagna, „ojciec” Yagny, był przecież bliskim przyjacielem kapitana Panaki i to z nim uczestniczył w oblężeniu Naboo, aby po 13 latach razem sprzymierzyć się z… Imperium Galaktycznym, zarządzanym właśnie przez Palpatine'a! Mało tego — niby dlaczego imię „Yagna” dano dziewczynce, skoro było to imię męskie? Czy nie dlatego, że Yagna, ojciec Yagny, otrzymał panienkę na przechowanie i w ten sposób zamierzał zminimalizować ryzyko podejrzeń o jej bycie klonką lokalnego senatora?

Takie rozwiązanie nie jest jakoś szczególnie obce w Gwiezdnych wojnach. Przecież Obi-Wan zrobił to samo z Lukiem, aby chłopiec wychowywał się na normalnego farmera, podczas gdy on obserwowałby go z pewnego dystansu.

3. Wygląd zewnętrzny

Co tu dużo mówić — niech się państwo przyjrzą sami. Podobieństwo pomiędzy Palpatine'em a „lady Papatine” aka Yagną jest uderzające!

Porównanie Yagny.png

4. Inne Yagny

Skoro już robimy klona, to czemu nie zrobić by ich więcej? No właśnie nie wiadomo. I dlatego też Palpatine machnął ich garstkę! No bo jak inaczej wyjaśnić tak uderzające podobieństwo wszystkich tych dziewcząt?

5. Głupota

Otóż to — to właśnie głupota Yagny jest ostatnim dowodem na to, że panienka ta jest klonką Palpatine'a! To właśnie z powodu tej głupoty nasz Mroczny Lord Sithów zdecydował się nie wstępować w ciało tęgiej dany, a majsterkować dalej (Snoke, tata Rey, Rey). Poznawszy się na głupocie Yagny, Sidious mógł zamówić dwa kolejne klony, mianowicie Yagnę przez dwa „a” i Ya Gnę, oraz zlecić im życie niczym normalne życie, aby sprawdzić, czy też nie są tak głupie. Okazało się, że nie są, ale było już za późno, bo obie niewiasty przedwcześnie zginęły.

Podsumowanie

Jak Wam się podobała ta teoria? Według mnie jest ona bardzo prawdopodobna! Koniecznie zostawcie komentarz i dajcie znać, czy chcecie więcej tego typu wpisów. Do następnego!

Advertisement