Han Solo plakat.jpg
Han Solo. Gwiezdne wojny – historie (org. Solo: A Star Wars Story) to już drugi film ze Star Wars Anthology, czyli serii przynajmniej trzech niezależnych filmów Gwiezdnych wojen, których akcja dzieje się z dala od sławnego rodu Skywalkerów. Produkcja, której głównym bohaterem jest oczywiście Han Solo, swoją premierę ma już 25 maja 2018 roku i dziać się będzie pomiędzy 11 a 5 rokiem przed bitwą od Yavin, którą widzieliśmy na ekranie, oglądając pierwszy nakręcony film Star WarsNową nadzieję. Za reżyserię filmu odpowiada Ron Howard, który niecały rok temu zastąpił na tym miejscu Phila Lorda i Christophera Millera, zwolnionych przez prezes Lucasfilm Ltd., Kathleen Kennedy.

Rola tytułowego przemytnika nie przypadnie już oczywiście Harrisonowi Fordowi, który z oczywistych przyczyn nie byłby w stanie zagrać siebie samego sprzed czterdziestu lat. W jego rolę wcieli się amerykański aktor Alden Ehrenreich. W filmie nie zabraknie także Lando Calrissiana (Donald Glover) oraz zupełnie nowej bohaterki, Qi’ry (Emilia Clarke). Co ciekawe, w podobny sposób początkowo miała się nazywać Rey, znana nam z Przebudzenia Mocy (J.J. Abrams, 2015) i Ostatniego Jedi (Rian Johnson, 2017).

Ale to nie wszytko! Już w 2019 roku na ekrany film trafi Epizod IX, za którego reżyserię będzie odpowiadał J.J. Abrams. Prawdopodobnie rok później pójdziemy do kina na film Simona Kinberga. Następnymi produkcjami zapowiadanymi przez Lucasfilm Ltd. są serial aktorski i dwie kolejne niezależne serie – trylogia Riana Johnsona i filmy reżyserii Davida Benioffa oraz D.B. Weissa, których zdaje się, najbardziej znaną produkcją jest Gra o tron!

Źródła

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.