FANDOM


Kochana Arkanio!

Zdaję sobie sprawę, że to Ty byłaś pierwsza. Wiem, że mogłaś być na nas zła, ale z całego serca mówię Ci, że stworzenie drugiej wiki na temat fanonu Gwiezdnych wojen nigdy nie było naszym celem.

To wszytko wyszło spontanicznie. Jako administrator Kroniki Yody Wiki wprowadziłem pisanie fanonu na blogach użytkowników, co jednak nie spowodowało wielkiego entuzjazmu wśród niewielkiej społeczności. Znalazłem więc chętnych do stworzenia odrębnej wiki. Stronę nazwaliśmy Biblioteką Fanonu LEGO Star Wars. Nazwa była zapożyczeniem od Was – w pewnym sensie chcieliśmy się z Wami zsolidaryzować.

Zgodnie z moim zamysłem, Biblioteka miała być miejscem, gdzie każdy mógłby zamieszczać swoje własne konstrukcje i wymyślać historie, dopełniając fabularnie wątki przedstawione w serialach LEGO. Wkrótce jednak okazało się, że nie było to nam pisane. Po kilku dniach stanowiliśmy już wysyp humorystycznej fikcji. Próbowałem coś z tym zrobić, jednak poddałem się wraz z pojawieniem się fanonu, który podbił serca nas wszystkich. Zaczęliśmy się rozpisywać – i tak popularna seria rozwinęła się i rozwija się do dzisiaj. Chcąc nie chcąc jednak, z duńską firmą zabawek nie mieliśmy już nic wspólnego. I tak nadszedł moment, w którym zmieniliśmy nazwę na Star Wars Fanonpedia.

Kiedy my zmieniliśmy nazwę, nastała plaga, która zmieniła nas. Kiedy przestaliśmy się jej opłacać, zaatakowała Ciebie. Po pewnym czasie jednak zatęskniła. Chciała, byś to Ty stała się nami. Przeniosła wszelkie możliwe udogodnienia, jakie udało nam się opracować dla Fanonpedii; część z nich była nowością na polskiej społeczności Wikii, obecnie znanej już jako FANDOM. Tobie ta plaga się spodobała. Nie mogłaś zrozumieć, co wtedy czuliśmy. Kiedy próbowałem Cię ostrzec, byłem wyśmiewany. Plaga ustąpiła, ale wtedy nastąpiły inne kombinacje. Był taki czas, kiedy bałem się modernizować Fanonpedię – wiedziałem, że wszystko, co bym zrobił, prędzej czy później stałoby się Twoją własnością. Arkania zaczęła stawać się drugą Fanonpedią, co na szczęście w porę zatrzymał jeden z Twoich administratorów.

Popełniłem błąd, mianowicie zaufałem przemocy. Pamiętam łapanki. Pamiętam, jak czepiałem się wielu rzeczy, które wprowadzała co druga społeczność. Pamiętam swoje błędy i przepraszam za nie.

Ale był też czas, kiedy to my stawaliśmy się drugą Tobą, kochana Arkanio. Jeden z naszych zatęsknił za Twoim klimatem. Dodatkowo, użytkownik ten toczył jakieś spory z jednym z Twoich archiwistów. Ponownie zostaliśmy wyśmiani, między innymi poprzez bulwersujące komentarze pod artykułami.

Próbowałem wszystko odwrócić – nie wyszło. Próbowałem z poważnym fanonem – nie wyszło. Próbowałem żyć z Tobą w symbiozie – nie wyszło. Nic nie wychodziło. Szłaś w górę, a Fanonpedia wciąż stała w jednym miejscu.

W pewnym momencie chciałem odejść. Swój czas poświęcałem Ossusowi, nadrobiłem komiksy, a nawet byłem bliski zostania redaktorem StarWars.pl. Bez Fanonpedii wytrwałem jednak tylko dwa i pół miesiąca, czyli troszkę więcej niż jedne wakacje. Jeszcze przed odejściem skopiowałem od Ciebie skórkę Monobook. Miało to wymusić na Was zaprzestanie kopiowania tego, co ja zrobiłem dla tej wiki. Czy zadziałało?

Ostatnio pozbyłem się żalu do Ciebie, a Ty pozbyłaś się żalu do nas. Usunęliśmy wszystko, co od siebie uprzednio skopiowaliśmy. Jednak jaka będzie przyszłość? Czy nie zaczniemy znowu? Czy nie zaczniesz znowu? Powraca plaga, z którą obydwie strony będą musiały sobie poradzić.

Kochający Mustafar

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.