FANDOM


TCWSaved

Minęło osiem lat od premiery serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów, który zadebiutował kinowym filmem pilotażowym o tym samym tytule.

Kiedy w 2014 roku prace nad produkcją zostały zakończone, a sama historia pozostawała niedomknięta, Lucasfilm Ltd. próbował wielu metod, aby ocalić część wątków lub zakończyć te niekompletne. I tak niebawem na platformie Netflix możliwe stało się obejrzenie niewyemitowanego w telewizji sezonu 6, na swoich serwerach oficjalna StarWars.com umieściła niezrealizowane pod względem technicznym odcinki, a na rynek wyszła powieść Mroczny uczeń autorstwa Christie Golden oraz czterozeszytowy komiks Darth Maul – Son of Dathomir, wydany przez Dark Horse Comics, a niecały rok temu przedrukowany przez Marvela.

Po tym wszystkim wydawać się mogło, że Wojny klonów to dla nowego kanonu rozdział zamknięty. Niemniej zarówno w Internecie, jak i na konwetach dało się słyszeć liczne „wołania fanów” z prośbą o kontynuację produkcji. Brzmiało to absurdalnie… aż do teraz.

Na San Diego Comic Con Dave Filoni, odpowiedzialny za serialowe produkcje Lucasfilmu, zapowiedział przed paręnastoma minutami powstanie kolejnych dwunastu odcinków Wojen klonów, które zadebiutują na będącej w trakcie tworzenia platformie Disneya. Oprócz postaci dobrze znanych z prequeli, takich jak Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi czy Padmé Amidala, po obejrzeniu poniżej zamieszczonego zwiastuna spodziewać możemy się także kapitana Reksa oraz Ahsoki Tano.

Dajcie znać, co o tym sądzicie, w komentarzach!

Star Wars The Clone Wars Official Trailer

Star Wars The Clone Wars Official Trailer

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.