FANDOM


Witajcie, Fanonpedyści! Dziś jest piątek, co oznacza, że oficjalnie rozpoczynamy serię wywiadów. Do pierwszego interview zaprosiłem Son Gohana :D, który jest już u nas od 10 kwietnia 2016 roku.

Oz

Witaj, Son Gohan, w pierwszym wywiadzie z Fanonpedystami. Na początek może powiedz, skąd jesteś, gdzie mieszkasz, co lubisz robić w wolnym czasie i jakie jest Twoje hobby.

Jestem z Wielkopolski, mieszkam w Golinie (malutkie miasteczko w powiecie konińskim). W wolnym czasie (którego mam obecnie mnóstwo) lubię rysować, słuchać muzyki (rock, heavy metal, czasami rock and roll i blues). Moje hobby to tworzenie historyjek (poważnych lub komediowych) i jak wspomniałem rysowanie.

Hmm, z tego, co widzę, na liście Twoich pasji zabrakło Gwiezdnych wojen. Czy to oznacza, że zainteresowanie powoli ulega przeterminowaniu?

Oglądanie filmów to jedno, a pasja to raczej drugie. Uwielbiam Star Wars. Nie jestem od tego ekspertem (możecie mnie zabić, znam tylko 4 statki kosmiczne). Pisząc te historie zawsze wzoruję się na dobrej fantastyce (życiowe opowiadania są dla mnie zbyt ograniczone). Star Wars, Władca Pierścieni i kilka dobrych anime (Fullmetal Alchemist, Dragon Ball, Naruto) to naprawdę dobra droga do pozyskania nowych wrażeń zarówno oglądając, jak i pisząc coraz bardziej rozwinięte historie.

Czy to oznacza, że spośród wiki fanonu udzielasz się nie tylko na Star Wars Fanonpedii? Jakie inne wiki jeszcze edytujesz?

Owszen. "Posiadam" wikię AngryBirds Custom. Jest to wikia przeznaczona fanonowi AngryBirds, ale jeśli chodzi o fanon jest różnorodna. Styl AngryBirds to dobra płaszczyzna do tworzenia fanficków, co zauważyliśmy. Ale poza tą wikią i fanonpedią rzadko udzielam się na innych.

Zatrzymajmy się jednak na Fanonpedii. Jak uważasz, idziemy w dobrym kierunku? Jest coś, co chciałbyś zmienić? Jak w ogóle do nas trafiłeś? Co Ci się najbardziej podoba?

Cóż, Fanonpedia trzyma się naprawdę nieźle. To fajnie, że wasza wiki jest taka bardziej... elastyczna w stosunku do konkurencji, Arkanii. To właśnie z Arkanii tu trafiłem. Usunięto tam moje komediowe artykuły (chyba dwa albo jeden). Nie chcę nic narzucać Fanonpedii, kierunek w jakim idzie może być obecnie tylko lepszy. Trzeba tylko pamiętać żeby fanon nie był płytki. Tego właśnie brakuje takim wikiom jak Arkania. Nie mam wiele do zarzucenia Akrańczykom, ale to tylko wikia, zwłaszcza że fanon. Nie można być za poważnym.

Jak już napisałeś, tworząc fanon, bazujesz na fantastyce. A masz może jakieś serie, niekoniecznie związane z fanonem, po które sięgasz najczęściej?

Hmm, raczej nie. Zazwyczaj czerpię ze wszystkiego co mi się podoba.

Dobrze. Powoli dochodzimy do końca naszego wywiadu. Nim się jednak pożegnamy, zadam Ci pytanie: jest ktoś, kogo chciałbyś pozdrowić?

Pozdrawiam moich przyjaciół z AngryBirds Custom (Blue331, MrViclaff, Night Furia, Darth Atham, Diamentowy Tygrys) i użytkowników Fanonpedii (Pixela, Giala Ackbara, Henia z Tesco i całą resztę).

W takim razie dziękuję za udany wywiad. Cześć, życzę Ci wspaniałej kolacji.

Również dziękuję, ale najpierw muszę dokończyć obiad

I tym akcentem dobiegliśmy do końca wywiadu. My z kolei widzimy się za tydzień w piątek, kiedy przybliżymy sobie sylwetkę kolejnego fanonpedysty wybranego przez nas.

Chciałbyś wziąć udział w następnym wywiadzie? Nie ma problemu. Zgłoś się tutaj, a my z pewnością rozpatrzymy Twoją kandydaturę. Pamiętaj, że możesz zgłosić też kogoś innego.

Ja tym czasem mam nadzieję, że Wam się podobało. Był to pierwszy wywiad zarówno dla mnie, jak i dla Gohana, więc obaj prosimy o wyrozumiałość

Pozdrawiam ~Mustafar29 (Dyskusja użytkownika)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.