FANDOM


IX

Premiera niezatytułowanej jeszcze „dziewiątki” zaplanowana jest na grudzień 2019.

Stało się! Poznaliśmy obsadę Epizodu IX Gwiezdnych wojen, kończącego – przynajmniej na razie – legendarną Sagę Skywalkerów.

Na zdjęciach do filmu, które ruszają już w najbliższą środę, nie zabraknie spodziewanych przez wszystkich Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegi (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Lupity Nyong’o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (Hux), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Joonasa Suotamy (Chewbacca), Anthonego Danielsa (C-3PO) i Billie Lourd (Kaydel Ko Connix). W filmie pojawi się także pewna nieujawniona jeszcze postać grana przez Marka Hamilla, a legendarny Billy Dee Williams po dwóch (pięciu może?) epizodach przerwy powróci do roli Lando Calrissiana.

Wraz z ujawnieniem obsady poznaliśmy także rozwiązanie sprawy ciągnącej się od grudnia 2016, kiedy odeszła od nas Carrie Fisher, która w Oryginalnej Trylogii wcieliła się w postać księżniczki Lei. Lucasfilm Ltd. nie tak długo po jej śmierci zapowiedział, że nie ma w planach odtwarzania jest postaci za pomocą CGI. Teraz wiemy już, że odpadł także pomysł zatrudnienia innej aktorki, a w postać pani generał po raz kolejny wcieli się śp. Carrie, w czym pomogą sceny nagrane przy produkcji Ostatniego Jedi.

Premiera niezatytułowanego jeszcze Epizodu IX nastąpi w grudniu 2019. Jak wspomniałem wyżej, zdjęcia ruszają już w tę środę (1 sierpnia 2018). Za kamerą zaś ponownie stanie J.J. Abrams, który dla fanów Gwiezdnych wojen zasłużył się (lub nie), będąc reżyserem Przebudzenia Mocy (2015) i producentem wykonawczym Ostatniego Jedi (2017).

Napiszcie w komentarzach, czy cieszycie się z powrotu oczekiwanych zapewne przez większość postaci Lei, Luke'a i Lando!

Źródła

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.