FANDOM


Alternatywy
alternatywy

Wstęp

Witam wszystkich. Mimo baaardzo długiej nieobecności n Wikii, układałam od czasu do czasu historie ze Star Warsów. Postanowiłam jedną z nich na tej oto Wikii w końcu umieścić, jednak muszę najpierw wszystko sobie rozpisać i poustawiać. Dlatego najpierw napiszę to tu, a następnie skopiuję do strony.

Eshlaii Skykiller

Eshlaii Skykiller to koreliańska mistrzyni Jedi. Jak nazwa wskazuje, urodziła się ona na Korelii. Przewodniczyła Radzie Jedi na lesistej planecie Madior.

Początki i Rozkaz 66

Eshlaii urodziła się na Korelii, lecz szybko została zabrana z tamtąd przez matkę, Aserai Skykiller, która oddała ją w ręcę Zakonu Jedi na Coruscant. Tam szkoliła się ledwie trzy lata, ponieważ jej matka otrzymała przekierowanie na Ryloth. Postanowiła ona zabrać córkę ze sobą. Podróż miała trwać kilka dni.

Gdy młoda Jedi z matką dotarły na miejsce, zastały gruzy niegdyś potężnej budowli - Świątyni Jedi. Aserai uznała, iż na Świątynię napadnięto i postanowiła wrócić na Coruscant. Tam także czekała na nich pustka. Nie wiedziały, co się dzieje. Nie miały pojęcia, że to dopiero początek...

Madior

Aserai postanowiła popytać w barach w podziemiach, o co chodzi. Spotkała tam padawankę Kikkarianę Brajd, która odeszła z Zakonu z powodu "ograniczania swobody". Ta wyjaśniła w dość opryskliwy sposób o Rozkazie 66. Gdy Aserai zapytała byłą Jedi, dlaczego jej także nie zabili, ta wzruszyła ramionami, tłumacząc, iż jest łowczynią nagród, a nie Jedi, oraz, że nielicznym udało się przecież uciec.

Matka młodej dziewczyny uznała więc, iż na Coruscant jest zbyt niebezpiecznie. Postanowiła więc udać się na Madior - planetę znaną wówczas tylko jej Jedi Jaxowi Pavanowi - ojcu Eshlaii. Tam, Eshlaii wraz z kilkoma innymi młodzikami Jedi, którzy przeżyli Czystkę, dokończyła szkolenie.

Aserai myślała, że Jax umarł, dlatego też nigdy nie mówiła o nim zawiele. Któregoś dnia jednak na prośbę córki opowiedziała o ich spotkaniu i uczuciach.

Matka Eshlaii co jakiś czas wybierała się na Coruscant w celu uzupełnienia zapasów żywności i zlikwidowaniu kilku klonów, które "zawadzały jej na drodze". Pewnego razu, na rynku, gdy kupowała najpotrzebniejsze przedmioty, przy sąsiednim stoisku zobaczyła... Jaxa. Oboje nie posiadali się ze szczęścia. Jax opowiedział jej o krysztale, który niegdyś dostał od Anakina Skywalkera, o Rozkazie 66 (Kikkariana była dość oszczędna w słowach), o dołączeniu do Huttów i służeniu im jako szmugler, o swojej ucieczce przed Lordem Vaderem. Następnie Aserai zaproponowała wspólny powrót na Madior. Jax się zgodził.


W edycji...

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.