FANDOM


Alternatywy
alternatywy
Joke
Twórczość humorystyczna

Alternatywy

Brakta – bardzo mała planeta, która składała się z osiedla, Biedronki, akademii patafianów i baru oraz bazy klanu nubów. Na tej planecie mieszkali Józef Getto, Jacek Smarkacz, Marian Kobzol, Barman Kitek i Darth Amanda.

Historia Edytuj

Brakta powstała około 600000000 BBY stworzona przez Jana Dzbana. A przynajmniej tak mówią ludowe wierzenia. Początkowo była to normalna skalista planeta, którą charakteryzowała żółta trawa. Była na całkowitym zadupiu, toteż nikt o niej nie wiedział. Pozwoliło to tamtejszemu ekosystemowi rozwinąć się. Tak o to powstały Kociuchy, Pajaje i Luwingwiny, ekskluzywne jedynie dla tej planety. Z czasem Brakta została odkryta. Mało kto jednak podjął się kolonizacji jej. Mimo wielu próśb i listów planeta nie stała się częścią Republiki. Mimo to zaczęła się coraz bardziej zabudowywać. Była jednak tak mała, że jedyne sensowne, co dało się na niej zrobić, to średnie miasteczko. Wiele lat później, w 50 ABY (niektóre źródła podają, że w 50 BBY), na planecie toczyły się walki pomiędzy różnymi klanami: Klan Żulerii, Klan Nubów, Klan Fettów oraz Klan Karaluchów-Podpoduchów.

Około stulat po tych wydarzeniach Braktę najechała Sebastiania, która wsadziła do niewoli żyjących członków klanów, niektórych z nich zabijając. Na planecie zostały jedynie neutralni, między innymi Matylda pamiętająca jeszcze czasy „świetności” swojej planety.

Ostatnio na planecie pojawiła się siła sprzeciwiająca się Sebastiani, nazywają się Nowa Republika Brakty. Składa się z 17 mieszkańców Brakty. Robią co mogą, żeby pozbyć się okupantów.Ich planem jest zhackowanie komputerowego mózgu Józefa Getto i przeprogramowanie go, aby pomógł im. Zazwyczaj plany sprzeciwia im komandos dresów Jerzy Dresiarski. W składzie mają hackera, więc ich wygrana to tylko kwestia czasu.

Zabudowa Edytuj

Pierwsze domki powstały niedługo po przybyciu pierwszych kolonizatorów. Do dziś jednak żaden się nie zachował. Jako pierwsza budowla w braktańskim mieście powstał ratusz, który zburzono po dziesięciu latach na rzecz Biedronki. Dookoła ratusza postawiono bloki tworzące osiedle. Osiedle to w praktyce zostało podzielone na cztery równe części, z czego każda należała do innego klanu. Parę lat po podziale obok Biedry powstał bar Kitka. Miasto kończy się przy rzece Braktance wpadającej do Jeziorka Braktowskiego. Przez rzekę zostały przeprowadzone dwa mosty (po północnej i zachodniej stronie), bez których i tak mogło się obejść.

Mapa brakty

Mapa Brakty

Za rzeką znajduje się Akademia Patafianów, wysypisko (należące do Karaluchów-Podpoduchów) i trochę bloków tworzących oddzielne osiedle dla neutralnych, tj. pracowników Biedronki, Jabby the Tłuszcz itp., a także niewielki rezerwat przyrody z czterema drzewami, często nazywany parkiem. Po przejęciu planety przez Sebastianię, Akademia została zburzona, a na jej miejscu zbudowano pałac gubernatora, do którego podłączono więzienie. Większość neutralnej ludności została przesiedlona do głównej części miasta na rzecz dresiarzy.

Braktanka

Rzeka Braktanka oddzielająca miasto.

Fauna i flora Edytuj

Brakta jest rdzennym domem dla Kociuchów, Pajajów i Luwingwinów, które zostały sprowadzone na inne planety przez niektórych kolonizatorów, a także zwierząt rzecznych, np. Oblatofagów. Większość zwierząt żyje w małym rezerwacie przyrody na obrzeżach miasta, niektóre zaś można spotkać przy rzece lub jeziorku. W samym rezerwacie rośnie charakterystyczna żółta trawa, kwiaty magano i różne inne egzotyczne rośliny, a także cztery drzewa.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.