FANDOM


Autor: HickRatch

Callim Hosnian – pochodzący z Coruscant naukowiec, znany z otrzymania nagrody Robla w 30 ABY.

HistoriaEdytuj

Wczesne życieEdytuj

Urodził się w dzielnicy Highbottom na planecie Coruscant, uwczesnej stolicy galaktyki. Pochodził z rasy ludzkiej, ale jego babcia była Pantoranką. Odbiło się to delikatnie na Callimie Hosnianie, u którego dało się zauważyć wyższą zimnoodporność oraz ślady koloru niebieskiego pod pachami i między palcami.

Uczęszczał do Zhug Brothers School od 5 do 15 roku swojego życia.

StudiaEdytuj

Callim Hosnian rozpoczął studia i zainteresował się nauką po 15 roku swojego życia. Na studiach był chwalony za swoją wiedzę i talent do wykonywania różnych, niespotykanych wcześniej wynalazków. Jego największym osiągnięciem było wynalezienie Sunrapina - urządzenia, które pozwalałoby złagodzić braki w energetyczności galaktyki. Polegałoby to na wysysaniu energii z gwiazdy macierzystej systemu. Energia pobierana przez minutę od standardowej gwiazdy zapewniłaby zasilanie całej planecie na 1 rok. W tym czasie energia gwiazdy zregenerowałaby się, co pozwoliłoby pobrać jeszcze coś w następnych lat. Gdyby energia gwiazdy wyssana błyskawicznie w krótkim czasie oznaczałaby całkowite zniszczenie gwiazdy. Projekty tego wynalazku zostały ukradzione przez Najwyższy Porządek, który z pomocą swoich niewolników pochodzących z zdrajców i lokalnych ras, m.in. Sularnian zbudował Bazę Starkiller.

Nagroda RoblaEdytuj

Za swoje badania w zakresie fizyki solarnej i wynalezienie Sunrapina, Callim dostał w wyniku głosowania przeprowadzonego przez jury nagród Robla nagrodę Robla w dziedzinie wynalazków w 30 ABY.

Imperium TrantralliańskieEdytuj

Osiągnięcia Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.