FANDOM


Autor: IwanRoslin
Alternatywy
alternatywy

To miała być standardowa misja… podporządkowanie sobie kolejnego ludu z granicy znanej nam ówcześnie galaktyki. Dopiero ukończyłem akademię oficerską i dostałem przydział na jeden z Gwiezdnych Niszczycieli, świeżo proklamowanego Imperium… Gdy tylko wyszliśmy z nadprzestrzeni… To było nie do opisania… Planeta ożyła i plunęła tysiącami smug, czułem jakby to się działo w zwolnionym tempie, po paru sekundach tysiące kolorowych smug uderzyło w pierwszy okręt, niszcząc go, nie dając nawet szans załodze(…) (…) Piekło… to było piekło! Turbolasery używane przeciw piechocie na przemian z seriami z stanowisk ciężkich dział samopowtarzalnych, kiedy oni zdołali to wszystko zbudować! – Wywiad przeprowadzony z weteranem walk na Kr'rissalonie

Cesarstwo Kr'rsalów to organ władzy, obejmujący jedynie jeden system na pograniczu znanej galaktyki. Utworzony został w nieznanym roku, po krwawych walkach plemiennych toczących się pomiędzy najwyższymi formami życia na Kr'rissalu, Kr'rsalami, przez Or'iela Pierwszego, który spisał Świętą Księgę Mędrca. Pomimo początkowej niechęci do niej, kolejne plemiona dołączały do Or'iela tworząc jedno wielkie, planetarne państwo. Czynnikiem który to powodował była bardzo realistyczna i surrealistyczna wizja Or'iela który opowiadał o Wielkim Źle, które kiedyś zaatakuje. Kierowała się kultem jednostki podsycanym przez wpajany od dziecka patriotyzm, fanatyzm religijny i "misję". Kr'salowie bowiem od powstania Cesarstwa i skoku technologicznym, budowali umocnienia defensywne, czekając na ten dzień. Upadek datu się na 5 lat po rozpoczęciu Wojny o Kr'rissal, w roku 14 BBY, kiedy to śmierć poniosła ostatnia grupka Kr'rissali.

Historia Edytuj

Okres Plemienny Edytuj

Okres Powstawania Cesarstwa Edytuj

Okres Świętego Połączenia Edytuj

Okres Stabilizacji Edytuj

Okres Buntu Lor'sianów Edytuj

Okres Wielkiej Reformy Edytuj

Okres Wielkiego Bumu Edytuj

Okres Nauki Edytuj

Okres Wielkiej Defensywy Edytuj

Okres Imperialny Edytuj

Zniszczenie Edytuj

Organy Władzy Edytuj

Budownictwo Edytuj

Architektura Edytuj

Wystrój Wnętrz Edytuj

Fortyfikacje Obronne Edytuj

Podział na Sektory Edytuj

Wojskowość Edytuj

Armia Kr'salów Edytuj

Podstawowe Uzbrojenie Edytuj

Rycerze Or'iela Edytuj

Cesarska Gwardia Edytuj

Autonomiczne Systemy Obronne Edytuj

Cytadele Edytuj

Hierarchia Dowodzenia Edytuj

Dyrektywy Ludowe Edytuj

Organizacja Edytuj

Literatura Edytuj

Choć Kr'rissal nie wychował pisarzy, którzy wsławili by się swoim dziełem na całą Galaktykę, wiele Kr'ssalów urodziło się z darem mowy i pióra, wybierając trudną ścieżkę pisarzy czy dyplomatów, idąc w ślady Świętego Or'iela, który nie był wybitnym żołnierzem na planecie gdzie każdy posługiwał się biegle nawet czwórką oręża na raz. Literatura Kr'ssalów dostarczała im tego czego im brakowało, rozrywki i szczypty adrenaliny, której nie dostarczał dzień pełen rutyny, dlatego też najczęstszym tematem pisarzy była Wojna, temat podejmowany już w Świętej Księdze Mędrca, a rozpalający wyobraźnie każdego obywatela. Warto dodać że w literaturze Kr'ssalów nie było czegoś takiego jak dobre zakończenie.

Wychowanie Mężczyzn Edytuj

Wychowanie Kobiet Edytuj

Technologia Edytuj

Kultura Edytuj

Propaganda Edytuj

Pojmowanie Mocy Edytuj

Traktowanie Jeńców Edytuj

Medycyna Edytuj

Transport Edytuj

Logistyka Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.