FANDOM


Autor: Cashao
Alternatywy
alternatywy

Darius Fad to jeden z Czterech generałów Pontana Seuda. Brał udział w bitwie o Matagar, w trakcie której dowodził flotą Pontana Seuda i zginął w bardzo wczesnej fazie starcia w trakcie ataku ciężkiego myśliwca na mostek statku Fada.

Biografia Edytuj

Darius Fad urodził się w drugim roku po bitwie o Yavin na Cato Neimoidii. Gdy miał 20 lat poszedł do noworepublikańskiej akademii wojskowej na Cato Neimodii. Brał udział w wojnie tarkińskiej oraz krwawej wojnie nahemskiej. W trakcie tej ostatniej został zwerbowany przez Pontana Seuda i dołączył do tzw. jego czterech generałów. W 52 ABY pilnował orbity Matagaru za pomocą swego statku. Niestety Atron zaatakował znienacka tę planetę. Darius Fad wypuścił wpierw wszystkie myśliwce i bombowce ze swego statku. Próbował otoczyć i zlikwidować wrogie myśliwce, ale mu to się nie udało. Wszelakie próby staranowania statku flagowego wroga się nie udały. Widząc to Darius Fad spanikował. Szyki jego myśliwców popadły w chaos, ponieważ właśnie przybyły posiłki od Pantona, a jego myśliwce właśnie się wycofywały. Dun Xar - generał Atronu wykorzystał to i posłał jeden ciężki myśliwiec by zniszczył mostek statku Fada, a w tym czasie inne myśliwce miały otoczyć myśliwce Republiki. Fregaty Atronu otworzyły ogień do myśliwców NRu, a mostek statku Fada wraz z Dariusem został zniszczony torpedami protonowymi.

Umiejętności Edytuj

Darius Fad był dość przeciętnym strategiem. Jak to określił inny członek czterech generałów Qan Rioun: Fad miał szczęście walczyć jedynie ze słabeuszami. Warto odnotować, że został bez najmniejszego problemu pokonany przez Dun Xara, który nie należał do najwybitniejszych strategów swej epoki.

Ciekawostki Edytuj

  • Jego imię jest bazowane na zniekształconej angielskiej wymowie imienia perskiego władcy pokonanego przez Aleksandra Wielkiego w bitwie pod Gaugamelą (ang. Darius the Third).
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.