FANDOM


Autor: Blue331
Kanon
kanon

Darth Asteron to Mroczny Lord Sithów, brat Evenga

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Darth Asteron właściwie nazywał się Asteron Damea. Miał brata bliźniaka Evenga z którym ciągle się spierał i kłócił. W końcu Eveng został Jedi a Asteron Sithem Stoczyli ze sobą zabójczy pojedynek na Hoth. Zwycięzcą okazał się być Darth Asteron, który z gigantycznym napadem furii zepchnął brata w głąb przepaści. Uciekł daleko do systemu Parapay i ukrył się na dzikiej planecie Parapay III.

Dalsze losy Edytuj

Będąc tam, mężczyzna zupełnie zdziczał – zapanowała nad nim ogromna siła i agresja. Mieczem wybił całą faunę i florę planety, po czym odleciał na Parapay X – ostatnią planetę układu parapay i tam skrył się gdzieś w najgłębszych zakamarkach jaskiń tej planety. Przez życie w ciemności zaczął bać się swiatła – coraz rzadziej wychodził na zewnątrz. Stał się tak zdziczały, oszalały i antyspołeczny, że gadał sam do siebie. Pewnego jednak razu pewien przemytnik – Gan Jamona znalazł rozpadlinę w Parapay X i wszedł do środka zastając Asterona mamroczącego coś do siebie. Zainteresował się losem zwariowanego Sitha i mimo oporu zmusił go do opowiedzenia swoich dziejów. Wywiózł go z systemu Parapay i zabrał na Femtralopis – ogromą planetę i metropolię. Tam doprowadził go do normalnego stanu i "oswoił" ze światem żywych. Znów stał się starym dobrym Asteronem. Postanowił że zniszczy układ Parapay, bo kojarzy mu się z Evengiem i szaleństwem.

Wtedy też a pomocą The Sith Wraith – najmocniejszej bomby na świecie wysadził w drobny mak gwiazdę Parapay przez co system się zawalił i eksplodował. Gan nie mógł patrzeć na to co Asteron robi – a przecież to on go zrechabilitował. Postanowił go pokonać, lecz nie miał jak. Chciał więc wynająć płatnego mordercę jakim był Haalerdon Nemezis - najlepszy płatny morderca w Galaktyce. Zapłacił mu ile trzeba i nasłał go na cel. Haalerdon wyciągnął swoją broń – podwójny czerwony miecz, lecz Darth Asteron był sprytniejszy skutecznie bronił się przed atakami Nemezisa aż wkońcu przeszył go mieczem na wylot. Jamona osłupiał. Nie wierzył w to co się stało. Postanowił zapomnieć o całej sytuacji, lecz Asteron wyczuł, że to on nasłał na niego Nemezisa i chciał go zabić. Zaczął go gonić. Gan uratował się w ostatniej chwili – wsiadł do statku i odleciał w nieznane. Asteron po latach zapomniał o całej sytuacji...

Wygląd zewnętrzny Edytuj

Darth Asteron walczył czerwonym mieczem świetlnym. Nosił czarny kaptur, pelerynę i ogólnie czarny strój. Miał stojące, czarne włosy i czerwone tęczówki (w przeciwieństwie do Evenga, który ma zielone). Kiedyś miał 2 czerwone miecze, ale stracił jeden podczas pamiętnej walki na Hoth, kiedy to jego brat wytrącił mu miecz i zniszczonego wyrzucił w śnieg (miecz znalazł później Gami). Umiał walczyć bardzo agresywnie i często wpada w furię. Po pokonaniu Evenga zupełnie oszalał.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.