FANDOM


Alternatywy
alternatywy

Darth Kardusion (znany też jako Fray) był dzieckiem pewnej pary i najprawdopodobniej dalekim krewnym Obi-Wana.

Biografia Edytuj

Przeszłość Edytuj

Fray urodził się w 20 BBY. Nikt nie wie gdzie, jednak można przypuszczać, że jest to Coruscant, przez jego akcent. Wiadomo jedynie, że któryś z jego dziadków był najprawdopodobniej wujkiem/kuzynem Obi-Wana Kenobiego. W wieku 14 lat, czyli w 6 BBY poszedł to Akademii Imperialnej. W 2 BBY został oficerem w Imperium. Po rozwiązaniu Imperium poznał Dartha Karusa – tajnego ucznia Dartha Vadera. Ten postanowił wyszkolić 24 latka na prawdziwego Sitha. Ten zaczął szkolenie jako Darth Kardusion.

Założenie Zakonu Edytuj

W wieku 30 lat zabił swojego mistrza i założył Zakon Zwolenników Imperium. Zebrał żołnierzy i powoli przejmował galaktykę. Jednak chcieli go powstrzymać grupka młodych bohaterów, którzy nie chcieli być pod niczyją kontrolą. Jednak to się nie udało. Zakon Zwolenników Imperium stało się tak potężne jak Imperium. Jednak wtedy tak samo jak Imperium walczyło z rebelią, tak Zakon walczył z Buntownikami. Chris Tonmar - członek Buntowników wrażliwy na Moc zabił ucznia Kardusiona, a następnie stoczył walkę w tym czasie 53 letnim Mrocznym Lordem Sithów. Darth został pokonany, i kiedy młody Jedi miał zadać ostateczny cios, Jedi został poinformowany o ewakuacji, ponieważ baza Zakonu zaraz wybuchnie. Buntownicy się ewakuowali, tak samo ewakuował się Sith.

Dalsze losy Edytuj

Nikt go więcej nie widział, jednak wiadome jest, że dożył 100 lat i szkolił nowych Sithów, czego przykładem jest Darth Antarius, który potwierdził, że uczył się u Kardusiona.

Ciekawostki Edytuj

  • Początkowo miał być spokrewniony z Anakinem Skywalkerem, a następnie z Hanem Solo
  • Zdobył hełm Mandalorian podczas walki z jednym z przedstawicieli tej rasy, którego zabił, zabrał więc jego hełm i nosi to końca sagi.
  • Nigdy nie ujawnił swego nazwiska.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.