FANDOM


Alternatywy
alternatywy
Pol
Artykuł polecany na kwiecień 2016

Alternatywy

Lady Klementyna, zwana również Darth Klementyną – kobieta gatunku ludzkie pszczoły i tajna żona Dartha Dinozaura. Mieszkała w Kywalker. Miała dwójkę dzieci, Gucia oraz Bucia. Była oficjalną kuzynką Mai Pszczółkowskiej i ciotką Glucia z Kywalker.


Biografia

Wczesne życie

Klementyna, urodzona jako Clementine Martyna Kywalkerska była córką królowej Ula w Kywalker, Królowej Martyny. Rok później urodziła się jej siostra, imieniem Ula z Kywalker, z którą Klementyna lubiła się bawić. W wieku dwóch lat odkryto w niej małą ilość midichlorianów. Dzięki temu Klementyna mogła podnosić przedmioty. Niestety jej Moc nie była zbyt silna, jednak się nie poddawała – uczyła się walki mieczem świetlnym w akademii Jedi na Dantooine. Po siedmiu latach nauki wyćwiczyła niemalże do perfekcji shii-cho, nie szło jej jednak w formie zerowej, co było dość dziwne i niefortunne.

Nastolatka

Wkraczając w wiek nastoletni sprawiała wielkie problemy. Choć pyskowanie było na porządku dziennym, tak w nocy Klementyna wybierała się potajemnie na imprezy w miejscowej remizie. Bardzo to jej matkę denerwowało, jednak nie stało to na przeszkodzie, by mianować szesnastoletnią pszczołę księżniczką. W wieku siedemnastu lat poznała Pawła Dobrzemi i stała się jego dziewczyną. Dzięki nowemu dekretowi jej matki mogła urodzić dziecko, ale poczekała z tym rok po pierwszej randce z wybrankiem.

Jako księżniczka

Stasiu, oddaję go tobie pod opiekę. Jest bardzo żywy, przyjazny, będzie ci może z nim dobrze.
— Klementyna do Stasi, o Buciu.
Klm1

Klementyna daje Bucia pod opiekę Stasi.

W 60 BBY urodziła pierwsze dziecko, Bucia. Bardzo go kochała, lecz oddała go pod opiekę opiekunki, Stasi. Bucio rósł jak na drożdżach, a w wieku dziewięciu lat otworzył sklep z butami... Mniejsza! Klementyna bardzo kochała Kywalker, toteż brała udział w wielu akcjach organizowanych przez Kitemarusa Mathhaka. Uczestniczyła w życiu towarzyskim miasta, a także szczerze współpracowała z wójtem, który mianował ją swoją asystentką. Bardzo się z nim zżyła, zostali przyjaciółmi. Nie szło jej tak dobrze z mężem, dlatego wzięła z nim rozwód. Szybko ogarnęła się po sercowej rozłamce, ponieważ zakupiła na targu pluszowego rankora. Od 58 BBY zaczęła uczęszczać do Kafe Rancor, a gdy to zostało zniszczone przez starego rankora JabbySzablon:Non dała 500 kredytów na naprawę z własnej skarbonki.

50 BBY

Dinoz

Szeregowy Dino Jasiu atakuje radiowóz.

Owy rok był szczególny dla historii Kywalker. W tym czasie bowiem dinozaury zaatakowały Kywalker. Dowodzący całą akcją z planety Generalissimus Dinozaur, zwany też Darthem Dinozaurem, ale jego prawdziwe imię brzmiało Bolek, oraz ze stacji bojowej nad planetą Maciek Raptor wydał rozkaz ataku i całkowitej eksterminacji obywateli Kywalker. Niecały miesiąc wcześniej Kitemarus miał przeczucia, jakoby miało do tego dojść. Po odmowie dowódcy kywalkerskiej policji, Bena Łajdakowskiego, a później pomocy zaoferowanej przez Crashera i konsultacji z Martyną mianował Klementynę generałem. Nowoupieczona generał zarządziła mobilizację. Całe Kywalker wzięło w niej udział: szyto mundury dla ludzkopszczelich żołnierzy, zbierano plony i masowo tworzono jedzenie, między innymi Kywaker's Miodzio w limitowanej serii konserwowej, zrobionej chociaż miód się nie psuje (nazwa powstała od tego, do czego wlewano miód, czyli do puszki od konserw, parę z nich trafiło nawet na Coruscant i kosztowało krocie!), zbierano fundusze na broń, a nawet poproszono Republikę o udzielenie pomocy i, choć ta odmówiła posłanie tam Jedi, dała trochę środków strzelniczych i gazu do blasterów.

8b4a4d8fb671522bfff6ff72391963ad horizontal

Trucio z Kywalker strzela do Dino Szczepana.

Mobilizację z rozkazu Klementyny podjęły wszystkie oddziały, w tym dowodzony przez Bucia. Klementyna siedziała w biurze dowodzenia, skąd kierowała po kolei oddziały. Kiedy niespodziewanie armia ludziopszczół zaczęła odnosić sukcesy, Maciek postanowił wesprzeć Dartha i wysłał dwa oddziały na Dantooine. To jednak nie pokonało armii dowodzonej przez Klementynę, przez co Generalissimus zarządził atak eskadry Ptero. To był mocny cios dla wojska Klementyny, która mimo bombardowań miasta kazała wznowić atak, tym razem uwzględniając lotnictwo, które miało za zadanie pokonać eskadrę wroga. Odnoszone sukcesy sprawiły, że Klementyna posłała pilotów na samobójczą nawet według niej misję zniszczenia centrum dowodzenia. Choć atak był wygrany wróciło z niego trzech z ośmiu pilotów i zagrzało dinozaury do walki o zniszczenie Kywalker, co im się udało. Klementyna zaczęła flirtować ze zdobywcą gminy i miasteczka, a kiedy Crasher zorganizował bal przebierańców zjawiła się tam ze swoim chłopakiem. Niedługo później została odnaleziona przez sierżanta Dino Szczepana i na rozkaz wycieńczona silnym gazem, offem, umarła ze śmiechu. Po chwili od zdrady urodziła nową nadzieję Kywalker, Gucia, a gdy pierwszy raz spojrzała na urodzoną przez siebie larwę, lekko przypominającą dinozaura, ale też pytając jaka ją czeka za taki brzydki kawał kurdupla nagroda, zaczęła się śmiać, śmiała się i ze śmiechu umarła.

Ożywienie

W służbie OKSu

29 roku ABY została przywrócona do życia przez Ogromne Królestwo Sithów, zwane też OKSem. Znacznie odmłodzona Klementyna walczyła w służbie Sithów.

Spotkanie z dawnym przyjacielem

Klm crs

Klementyna spotyka Crashera.

Gdy w 40 ABY OKS upadło, Darth Klementyna poleciała na rodzimą Dantooine. Ujrzała tam mocno zniszczone wojną i przybyciem szturmowców Kywalker. Rozpłakała się, a wtedy usłyszała od Mocy wiadomość, aby udała się na Górę Śmierdzącego Krzysia. Jak słyszała tak też zrobiła, a ujrzała tam dawnego przyjaciela, dziś pustelnika, Crashera. Uradowała się niezmiernie i pobiegła go przytulić głaszcząc go po długiej brodzie, ale jedynie z przyjaźni, jaką go darzyła. Razem doszli do wniosku, że skoro Królestwo Sithów zostało zniszczone – powinni stworzyć nowe państwo i podporządkować sobie całą galaktykę.

Rój Klementyny

Klon

Klonomat Brunera.

Klementyna wraz z Crasherem postanowiła również odbudować Kywalker. Zebrali więc wszystkie żyjące ludzkie pszczoły i odbudowali miasto co do milimetra, włącznie z Kafe Rancor. Wtedy właśnie przyszedł im do głowy pomysł rządzenia. Do Kywalker przybywali ludzie z najdalszych zakątków galaktyki. Efektem tego było ponowne nadanie praw miejskich i założenie gminy. Pewnego dnia zjawił się w mieście naukowiec imieniem Bruner[1]. Umyślił sobie w głowie stworzenie klonomatu. Niestety Klementyna nie poparła tego pomysłu, po jakimś czasie jednak zmieniła zdanie. Kiedy urządzenie było gotowe Crasher postanowił ożywić nim wszystkich Jedi, a także starych przyjaciół. Jedną z decyzji było pokonanie lub włączenie innych organizacji istniejących w tym samym czasie. Najpierw pokonana była Nowsza Republika. Jakiś czas później ożywiony Mace Windu i ożywiona Leia Windu znów się spotkali i związali. Klementyna im trochę zazdrościła. Tymczasem Crasher zabił członka Roju, Dartha Wnuka. Niedługo później przemianował Rój Klementyny na Imperium Crashera. Rozpoczęło się wykonywanie rozkazu 67.

Rozkaz 67 i śmierć

Crasher przebywał aktualnie w statku kosmicznym, kiedy z tłumu wyszła Klementyna. Podeszła do niego, a przez to rozpoczął się pojedynek, który po czasie przeniósł się na Jakku. Walczyli tak bez utraty tchu, jednak Crasher (pomimo, że nie był wrażliwy na Moc) wygrał z Klementyną. Znaczy teoretycznie, bo rzuciła się ona sarlaccowi na pożarcie. W tym momencie zjawił się Sokół Millennium z Guciem i innymi bohaterami.

Po śmierci

W Kywalker, następnie na asteroidzie 212 Klementyna była ważną osobowością – jej syn, Gucio, bardzo dobrze się o niej wyrażał. Wielokrotnie wspomninał jej zasługi w walce ze złowieszczym Imperium Crashera.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Darth Klementyna, bo tak pierwotnie brzmiało jej prawdziwe imię powstała z inicjatywy Mustafara w lipcu 2015. Miała być ona epizodyczną postacią „Sagi Mariuszka”, jednak wraz z premierą „Opowieści z Kywalker” jej rola w tak zwanym fanonie SM[2] jej rolę postanowiono zwiększyć – w dwóch pierwszych sezonach odgrywa rolę pierwszoplanową.

Ciekawostki

  • Według niektórych źródeł nigdy nie została księżniczką.

Przypisy

  1. Bruner w świecie literackim „Opowieści z Kywalker” był Skakoaninem, w wersji filmowej zaś człowiekiem.
  2. Saga Mariuszka”, „Opowieści z Kywalker” i „Maślane Kroniki”, po części „Gwiezdna beka”.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.