FANDOM


Autor: Samalai
Legendy
legendy

Debbeda to miasteczko znajdujące się na płaskowyżu Assana, na księżycu Shihor Mibba II, które było jednym z miejsc, gdzie rozgrywała się pewna kampania. Było położone na północnej półkuli satelity, a najbliższe miasto znajdowało się daleko od Debbedy.

Na początku Wojny Klonów miasteczko było zamieszkałe przez trzystu osiemdziesięciu siedmiu mieszkańców, gdzie dominowali ludzie oraz twi'lekowie.

Teren Edytuj

Centrum Debbedy tradycyjnie stanowił szyb oraz budynki związane z jego przetwórstwem. Można było odważnie przyjąć, że co drugi mieszkaniec był zatrudniony przy wydobyciu mimo wysokiego poziomu automatyzacji produkcji. Drugim ważnym budynkiem, również znajdującym się w centrum, była tutejsza fabryka robotów przemysłowych. Tego kompleksu ochraniał oddział droidów bojowych B1, chociaż była to raczej rutynowa praktyka, albowiem jak dotąd Debbeda nigdy nie była atakowana. Naa uboczu miasteczka znajdował się mały port lotniczy oraz urząd Ithorian, a dookoła niego wybudowano kilka szklarni, które stanowiły nie tylko źródło rzadszych ziół i przypraw, ale i miejsce rekreacyjne dla bogatszych obywateli osady.

Dookoła budynków przemysłowych znajdujowały się domy zwykłych mieszkańców Debbedy. Do ważniejszych miejsc można zaliczyć kantynę prowadzoną przez małżeństwo besalisków Vasto Triblena oraz Miri Triblen, warsztaty Talena Sottona oraz Baltana Geztha, dom doktora Toffa Sibba oraz Dom Kultury Shishi, prowadzony przez tutejszych Twi'leków, oraz znajdujące się na wschód od samego miasteczka śmietnisko Kerr'eka, umieszczone w starym baraku.

Do najbardziej znanych reprezentantów Twi'leków należeli ci, co prowadzili ww. ośrodek, który zrzeszał tamtejszą społeczność. Ponadto znana była wszystkim pani pilot, która zajmowała się transportem towarów z i do osady.

Tutejszym reprezentantem Intergalaktycznego Klanu Bankowego był Nitt Gamaget.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.