FANDOM


Autor: Zyksyf
Kanon
kanon

Diego był ludzkim członkiem Konfederacji Niezależnych Systemów w czasie wojen klonów. Uciekając przed Imperium Galaktycznym schronił się na planecie Kashmarr'k w 18 BBY, a później zawiązał tymczasowy sojusz z mistrzem Jedi Brawem Neckiem

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Każdy chciałby miejsce które może tak [domem] nazwać, wiem coś o tym, w końcu wychowywałem się w podobnych warunkach. Diego do Brawa Necka na Zuomiarrze.[4]

Diego przyszedł na świat w ludzkiej rodzinie na terytorium Konfederacji Niezależnych Systemów na planecie zbliżonej do Zuomiarry, w której armii walczył jego ojciec o randze oficera, któremu z biegiem lat zaczął pomagać na różne sposoby. Z czasem poznał wiele dziewczyn, w tym Twi'lekankę o nazwisku Oone.

Rozkaz 66 Edytuj

Uciekałem, oczywiście. Tak jak ty, przed klonami i Imperium. Diego do Brawa Necka na Kashmarr'ku.[1]


W 19 BBY podczas rozkazu 66 po Separatystach zostały tylko nieliczne szczątki. Diego wraz ze swoim ojcem musieli uciekać przed anihilacją z rąk Imperium Galaktycznego. Niestety okręt Imperium pod dowództwem Ralfa Vandersa ich zaatakował i zabił niemal wszystkich, wliczając w tym jego ojca. Diego był jedynym członkiem załogi któremu udało się zbiec na planetę Kashmarr'k na pokładzie frachtowca o nazwie Sepich na którego pokładzie był droid o nazwie QT-O1. Razem udało im się uciec na planetę Kashmarr'k, gdzie Separatysta przebywał przez pewien czas. Niedługo przed atakiem na wioskę, uwięził on na statku przywódczynię Koła Gospodyń Wiejskij, Julie Tę.

Atak na Wioskę Edytuj

Zacznijmy od początku. Na mnie możecie mówić "Diego". A jak wy się nazywacie? Diego do Brawa Necka i Gienny.[1]

W 18 BBY Diego osiadł się w Wiosce na Kashmarr'ku, jednak jego pobyt nie trwał długo ze względu na atak armii Imperium, na czele z porucznikiem klonów Sharkiem. Młodzieniec przygotowywał się do ewentualnej ucieczki, kiedy ktoś wszedł do domu w którym się ukrywał. Diego chcąc się bronić, chciał uderzyć napastnika, którym okazał się mistrz Jedi Braw Neck.

Wymuszona Ucieczka Edytuj

Wiedzieliście, że ta planeta należała do Separatystów? Stąd w sumie ten brak poszanowania dla jej mieszkańców. Diego do Brawa Necka i Gienny.[1]

Krzesło którym chciał zaatakować Diego zostało jednak szybkim ruchem pocięte przez miecz Brawa. Gdy upadł na ziemię, został zapytany o powód ataku oraz kim jest. W tym samym czasie do budynku również weszła Gienna by powiadomić Jedi o ucieczce wozu którym mogliby uciec. Widząc w tym szansę, Diego postanowił zdobyć u nich sympatię opowiadając im jak się znalazł w tej sytuacji, że ucieka przed Imperium tak jak mistrz Neck, oraz skrawek historii planety. Nie był do końca szczery w swoich słowach, jednak to musiało wystarczyć jako, że nie mieli wiele czasu. Zaproponował Braw Neckowi układ, w którym pomogą mu uciec, a on im pomoże w sprawie z Imperium, ze względu na swoich silnych sojuszników z którymi ma kontakt. Nie widząc innego wyjścia, Jedi przystał na jego propozycję.

Lot na Zuomiarrę Edytuj

Uciekając przed wojskiem Imperium, udało się mu, podobnie jak Giennie i mistrzowi Neckowi, dotrzeć do frachtowca Separatystów, który wcześniej Diego zostawił na wypadek ewentualnej ucieczki.

Przed odlotem zatrzymał ich jednak porucznik w armii Imperium Shark. Zażądał on od Braw Necka by oddał sie w ich ręce, a nic nie zrobią mieszkańcom których wraz z Gienną zapakował na jej wóz, by im pomóc w ucieczce przed klonami. Jedi zszedł do nich, jednak Diego w tym czasie już wtedy planując umknięcie im z pomocą Gienny. Zabrał leżący na pokładzie blaster, przestawił go na ogłuszanie i poszedł za Jedi. Podczas gdy Braw próbował przedyskutować sprawę z Imperialnymi, Diego postrzelił go, przez co mistrz Jedi stracił przytomność, ale Diego przez to został przez klony postrzelony, jednak trap frachtowca został zamknięty nim i on i Jedi którego ogłuszył doznali poważniejszych ran.

Jeszcze na orbicie planety, mistrz Neck otrząsnął się z ogłuszenia. Po dowiedzeniu się, co zrobił Diego, mężczyzna dyskutował z nim o losie mieszkańców, jednak separatysta próbował się bronić tym, że klony by ich nie zabiły. Kłótnię przerwała gienna, przyrównując ich do pijanego Vuodecka. Mężczyźni się uspokoili, a Diego, już łagodniejszym tonem, starał się wyjaśnić, że zależy mu na mieszkańcach, ale jeśli Jedi poświęciłby się dla nich, nie byliby w stanie pomóc innym ludziom którym Imperium chce zrobić w jakiś sposób krzywdę.

Miejsca na konwersację nie było dużo, zwłaszcza, że zauważyli przez szybę w kokpicie Sepicha gwiezdny niszczyciel typu Imperial, którym pilotował Admirał Barr Teck. Braw Neck wyczuł jednak kogoś na pokładzie, swojego dawnego ucznia Marr Chinna który obecnie był inkwizytorem dzięki więzi mocy. Zostali zmuszeni do ucieczki przez rozkaz byłego ucznia by rozpocząć w ich kierunku ostrzał. Pomimo utraty jednego z silników, udało im się aktywować hipernapęd i zbiec przed gwiezdnym niszczycielem. To nie był koniec ich problemów, z racji, że nadal musieli naprawić swój statek do dalszej ucieczki. Rozwiązaniem tym okazała się być planeta złomiarzy o nazwie Zuomiarra.

Spotkanie z Inkwizycją na Zuomiarrze Edytuj

Po wylądowaniu na planecie, Diego natychmiast zabrał się za odbudowę statku, podczas gdy Gienna przygotowywała płaty chlebowe dla reszty ich małej grupki.

Wkrótce odnalazł ich inkwizytor Mi How, który przybył tu by zapolować na Jedi. Braw Neck był przygotowany na walkę z nim, jednak na scenę wkroczył Diego, który podstępem zabił inkwizytora, przejmując tymczasowo jego miecz świetlny, którego kryształy oczyścił mistrz Jedi.

Spokój nie trwał jednak długo jako, że wkrótce musiał się gęsto tłumaczyć z porwania Julie Ty. Na szczęście dla niego, udało mu się uniknąć kwestii tego, że planował gospodynię wykorzystać w charakterze zkładnika, w razie gdyby mieszkańcy planety okazali się być problematyczni, jednak mimo tego niesmak wobec niego został. On, podobnie jak i Julie wspomnieli, że Diego miał astromecha, więc młodzieniec go reszcie przedstawił, a był nim QT-O1 którego miał dać swojej ostatniej dziewczynie, tłumacząc jego nieobecność tym, że ładował sobie baterie.

Po przybyciu na planetę Marr Chinna, cały ich plan ucieczki z planety legł w gruzach wraz ze zniszczeniem frachtowca który do niego należał. Próbował pozbyć się kolejnego inkwizytora w podobny sposób co Mi Howa, jednak Chinn był o wiele lepszym wojownikiem niż on, nie dając się zaskoczył. Diego kazał Giennie, Julie Tcie oraz swojemu droidowi uciekać, a sam z mistrzem Neckiem postanowił walczyć z inkwizytorem.

Długa i wyczerpująca walka rozciągała się od miejsca ich lądowania, przez plac budowy, ścieżkę, oraz tunel do miasta Moridor. Wiedząc, że nie pokonają Marra obecnymi metodami, Braw zasugerował, by pozbyć się go w tunelu używając granatu termicznego. W środku nastąpiło kolejne starcie między mistrzem a uczniem, w wyniku którego Jedi stracił swój miecz świetlny. Plan z pozbyciem się inkwizytora zadziałał i mogli w końcu odetchnąć na dłużej. Na pocieszenie po straconym mieczu, Diego postanowił dać Neckowi miecz który dawniej należał do Mi Howa. Po wyjściu z tunelu skierowali się do miasta do którego owe przejście prowadziło, po czym do niego wkroczyli.

Osobowość Edytuj

Cechy Charakteru Edytuj

Diego pomimo młodego wieku był bardzo zdolnym mężczyzną. Walcząc u boku swojego ojca we flocie Separatystów nabył zdolności zarządzania armią, a także manipulacji, skutecznego kłamania, oraz dar przekonywania innych do swoich racji. Wie, że w obcym środowisku musi znaleźć sobie przyjaciół, więc widząc okazję w przybyciu mistrza Jedi Brawa Necka, postanowił go do siebie przekonać. Skuteczność tego działania była jednak wątpliwa, ze względu na doświadczenie generała Republiki którego go przerastało. [1]

Gust Seksualny Edytuj

Diego gustował przede wszystkim w Twi'lekankach co zostało potwierdzone wraz z wspominką o jego ostatniej dziewczynie.[4]

Umiejętności Edytuj

Diego jest obeznany z technikami manipulacji ludzi, kłamiąc oraz ostrożnie dobierając słowa, prezentując to choćby jak opowiadał jak Julie Taa znalazła się na jego statku. Był również dość zdolnym żołnierzem Separatystów, co mu przysporzyło sporą ilość potężnych znajomych. [1]

Wygląd Zewnętrzny Edytuj

Wypraszam sobie! Nie mam paskudnej mordy! Moje liczne dziewczyny które miałem na rodzinnej planecie twierdzą inaczej! Diego do Gienny na Zuomiarrze.[4]

Diego był młodym mężczyzną w wieku 23 lat. Miał średniej długości blond włosy, oraz pomarańczowe oczy. Był ubrany w elegancki, bordowo-czarny strój. [1] Wyznał także że był atrakcyjny dla kobiet.[4]

Poza światem Gwiezdnych wojen Edytuj

Kreacja postaci Edytuj

Diego został stworzony na potrzeby serii Stacked Story z 2020 roku, której każdy kolejny rozdział publikowany jest przez innego użytkownika. Fanonpedystą odpowiedzialnym za wprowadzenie postaci jest Zyksyf, a za nadanie mu wizerunku jest Mustafar29.

Pojawienia Edytuj

Przypisy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.