Fanon alternatywny
alternatywy
Artykuł polecany
Artykuł polecany na lipiec 2016
Poziom 1 (min. 5 000 bajtów)
Poziom 1

Drexel Denive – z planety Theshan; przemytnik i łowca nagród, członek wojska Kraju theshańsiego i późniejszy władca owego państwa, człowiek

Urodzony roku zerowego dokładnie sekundę przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci jako Drexel Kuar Nes'Denive dorastał u boku szlachty z Dantooine, która miała na jego rodzinnej Theshan duże wpływy.

Dorastając w tym gronie nauczył się wielu cennych rzeczy. Mając osiemnaście lat odleciał z rodzinnego domu na wielką eskapadę. Zapragnął zewu przygody, toteż udał się na Zewnętrzne Rubieże Galaktyki, gdzie osiadł na Tatooine. Zamieszkał na pewien czas u starego farmera wilgoci, Arkadiusza Warki (którego każdy kojarzy z Gwiezdnej Beki). Pomagał mu przy zbiorach, a ten odwdzięczył mu się w ciekawy sposób. Otóż kupił on dla Drexela droida protokolarnego, TRA-20, który miał mu towarzyszyć. Chłopak ucieszył się z prezentu i odjechał swoim śmigaczem w stronę Mos Eisley. Tam zaczął pracę łowcy nagród.

Jego pierwszym zleceniem było zabicie jednego z członków Imperium Jar-Jara, Gip-Gipa Nippsa, który wydawał rozkazy z planety Danuta. Początkowo akcja przebiegała dość pomyślnie, jednak w pewnym momencie jedna rzecz nie poszła zgodnie z planem. Drexel znaleziony został przez jednego z żołnierzy. Owy żołnierz został na szczęście bezszelestnie zabity. Tylko minuty dzieliły łowcę od zabicia Gip-Gipa, co się wydarzyło. Pierwsza akcja została zakończona sukcesem.

Tuż po powrocie Denive dostał nowe zadanie. Chodziło o zwerbowanie bothańskiego publicysty, Ird San'Qaina. Było to o tyle łatwe, że owy publicysta znajdował się sześć stolików od łowcy nagród, toteż łatwo go było zabić. Drexel pociągnął za spust i zabił swój cel. Oczywiście było jeszcze więcej misji, ale kto chciałby o tym czytać?

Niedługo Drexel przebywał na Tatooine, bo pewnego dnia dostał na Holomail wiadomość, że niedługo ma odbyć się pogrzeb jego matki. Dwudziestodwuletni wówczas łowca poleciał więc ze swoim droidem, którego nazywał TRASH w stronę rodzinnej planety, na której od kilku lat już nie był. Krótko po ceremonii zdecydował się zostać na Theshan na stałe. Opłaciło mu się to, ponieważ kilku młodych ludzi postanowiło zbuntować się przeciw szlachcie. Drexel się do nich przyłączył.

Walki trwały długo, aż w końcu nastał przełomowy moment, kiedy to rozegrała się bitwa przed pałacem jednego z magnatów, podczas której Kuar miał zadanie zabić owego szlachcica. Wkradł się więc przez wentylację skąd trafił do sypialni właściciela. Ów właściciel przeraził się na widok zwisającego z szybu człowieka i chciał dać drapaka, jednak dostał gorącą wiązką gazu w głowę. Zaważyło to o wygranej rebeliantów.

Od teraz planeta była wolna. Z czasem powstał tam Kraj theshański, którego przywódcą został Willmar Merrcham, Drexel zaś stał się generałem. Po roku walk, kiedy dowodził udało się opanować dwa układy gwiezdne. Od tamtego czasu do państwa zjeżdżało się wielu podróżników, kolonizatorów i turystów. Był to raj podatkowy, prawo nie było okrutne, żyło się wspaniale.

W 28 ABY kraj ten zaatakowało Ogromne Królestwo Sithów. Walki trwały bez przerwy przez dwa lata, a skutkowały one śmiercią prawie wszystkich członków władzy. Wygrana po końcu wojna przyniosła dużo strat, toteż Willmar podkręcił gospodarkę. Niedługo później w wyborach Drexel zdobył urząd wicepremiera, który pełnił do 38 roku ABY. Podczas sprawowania tej funkcji Kraj theshański aktywnie uczestniczył w wojnie z Sithami, co miało jedną ważną korzyść – państwo było bardziej szanowane. Pewnego dnia na planecie zjawił się Kyler Domma, który porozmawiał o wojnie z Denivem. Rok później zmarł wskutek zamachu tuż po bitwie o Ryloth.

W roku 40 ABY OKS zostało pokonane. W tym samym roku w zamachu zginęli premier i wicepremier. Naród Theshanu wybrał na nowego prezesa rady ministrów Drexela Denixe. Był to czas wielkiego rozkwitu gospodarki i pozycji państwa. Trwało to dziewięć lat, bowiem w 49 roku premier zachorował na bliżej nieokreśloną chorobę. Zmarł rok później. Na łożu śmierci przekazał, że pragnie, by Kraj theshański stał się częścią Międzygwiezdnej Unii Demokratycznej ze stolicą na asteroidzie 212. Tak też się stało.

Biografia

Dzieciństwo

Drexel Kuar Nes'Denive wychował się wśród szlachty. Jego matka, Karellsa Anna Denive czuwała nad synem w pierwszych pięciu latach jego życia. Później opiekował się nim również ojciec, od którego młody Drexel nauczył się wielu pożytecznych rzeczy. Swoich rodziców darzył ogromną miłością i nigdy nie chciał, aby ich zabrakło.

Opieka pod okiem mistrza

Mając czternaście lat został wzięty pod skrzydła członka wybitnego szlacheckiego rodu WarowówFeliana Warowa. Jego dwór był dla młodzieńca drugim domem. Chodził tam na zajęcia pozalekcyjne, przebywał tam wieczorami, w dniach wolnych od szkoły. Tam też poznał swą pierwszą miłość, Laari Rekkon. Między tą dwójką coś zaiskrzyło, jednak miłość skończyła się nagłym aresztowaniem Laari.

Rozpoczęcie nowego życia

Rok po aresztowaniu swojej lubej, w wieku osiemnastu lat Drexel opuścił Theshan w poszukiwaniu przygody. Zatrzymał się na pustynnej planecie Tatooine, słynącej z wielu gangsterów i tym podobnych. Zatrudnił się u starego farmera wilgoci, Arka Warki. W zamian za pomoc w zbiorach dostał od niego droida TRA-20, później bliskiego przyjaciela Denive'a. Ruszył on ze swoim prezentem na poszukiwania nowego pracodawcy do miasta Mos Eisley.

Łowca nagród

Począł pracę łowcy nagród. Początkowo nikt nie korzystał z jego usług, jednak później dostał jedno zlecenie.

Zabić Gip-Gipa

Pierwszym celem Drexela było zabicie jednego z gungańskich oficerów, Gip-Gip Nippsa. Łowca poleciał więc na planetę Danuta, na której istniał bunkier Imperium Jar-Jara. Pomimo małych komplikacji akcja zakończyła się sukcesem, a Denive dostał zaszczytne miano Zabójcy gungan.

Bothański publicysta

Niedługo później, a konkretnie dzień po zlikwidowaniu Gipa dostał nowe zadanie, którym było sprzątnięcie bothańskiego publicysty imieniem Ird San'Qain. Było to o tyle łatwe, że siedział kilka stolików dalej.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.