FANDOM


Autor: Cashao
Alternatywy
alternatywy

Druga bitwa o Toydarię była bitwą, która rozpoczęła wojnę tarkińską, a zakończyła wojnę huttowską. Anaron Tarkin po przejęciu władzy nie marnował czasu i od razu zaatakował Toydarię. Rozbił wojska Hana Solo, zaczynając swój zwycięski szlak, ratując Toydariańską Socjalistyczną Republikę Zewnętrznorubieżańską od zagłady i tym samym zaczynając jeden z bardziej zaciętych konfliktów w historii Galaktyki.

Przyczyny Edytuj

Leia Organa po ostatecznym przekonaniu opozycji w Senacie Nowej Republiki doprowadziła do zmobilizowania nowych żołnierzy i przekształcenia nieregularnej wojny z Huttami w wojnę regularną. Imperium Huttowskie nie mogło wytrzymać drastycznie zwiększonej ilości wojsk i zaczynało ponosić klęskę za klęską tracąc wszystkie zdobyte przedtem tereny. Kulminacją tego wszystkiego była pierwsza bitwa o Toydarię, w której Han Solo wziął do niewoli ponad trzy tysiące żołnierzy huttowskich.

Społeczeństwo Imperium Huttowskiego wymęczone bezsensowną wojną, wyzyskiem i korupcją było negatywnie nastawione do elit rządzących. Klęski na froncie jedynie pogorszyły sprawę, a wkroczenie przez NR do Toydarii czyli części Przestrzeni Huttów wywołało zamieszki na Toydarii i Nar Shadaa. Obserwujący to Anaron Tarkin dostrzegł dla siebie okazję i mimo słabości jego organizacji spiskowej, natychmiast wykonał improwizowany zamach stanu na Nar Shadaa i przejął władzę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.