Autor: Cashao
Fanon alternatywny
alternatywy

Druga Galaktyczna Wojna Domowa to konflikt dziejący się w latach 34 - 46 ABY.

Przyczyny

Krresowie i Zolanie byli rywalami. Krresowie wiedzieli, ze dopiero odpowiednia sytuacja w galaktyce może dać im zwycięstwo. Złożyły się na to czynniki:

  • Śmierć Anarona Tarkina (jedynej osoby trzymającej te nacje w żelaznej ręce)
  • Zniszczenie systemu Hosnian (stołecznego układu planetarnego Republiki)
  • Osłabienie Najwyższego Porządku poprzez stratę Bazy Starkiller
  • Opuszczenie Związku Zdradzieckiego przez Zolanów (po tym jak odkryli nielegalne eksperymenty Tarkina)
  • W tej sytuacji Krre stanowili jedyne doborowe oddziały Związku, a jedynymi organizacjami będącymi na arenie międzyplanetarnej było Imperium Zolanów.

Przebieg

Początkowa faza (34 ABY)

Krre oficjalnie pomagali Związkowi Zdradzieckiemu. Zolanie wypowiedzieli wojnę Związkowi i zaatakowali stację Trensext, która orbitowała wokół planety - Nahema. Atak się powiódł. Vener wysłał do ataku żołnierzy Związku i Krre. Ci drudzy zdradzili miesiąc przed bitwą. Związek tracił coraz to inne bazy i planety, ale mimo to bronił Nahema.


Kryzys Ultrana (34 ABY)

Tymczasem Robot Ultran zawiązał konfederację przeciwko Republice. Stoczył wiele potyczek z elitarnym oddziałem Republiki - Primadą. Najpierw zaatakował ich bazę. Atak się jednak nie powiódł. Ultran następnie przypuścił drugi szturm na bazę Primady i jednocześnie zaatakował nuklearny niszczyciel Republiki - Tricarrier. Próbował wystrzelić głowice nuklearne na bazy Republiki. Próba się udała. Mimo to Ultran stracił większość sił.

Bitwa o Nahem

Siły Nowej Republiki i Związku zaatakowały Nahem. Nikt się nie spodziewał, że oblężenie będzie trwało prawie do końca wojny. Bitwa ta nie przyniosła żadnych rezultatów.

Sojusz w Rozdnie (35 ABY)

Po bitwie o Vespucxilaro przedstawiciele Związku Zdradzieckiego i Nowej Republiki postanowili założyć Sojusz przeciwko Ultranowi, Krresom i Zolanom. Został zawarty na asteroidzie o nazwie Rozdń. Wybrano to miejsce, ponieważ znajdowało się w połowie odległości od granic obu mocarstw, które zresztą przekształcono w Sojusz Galaktyczny. Trwał on, aż do 44 ABY.

Ofensywa Krre (35 ABY – 38 ABY)

Podobnie jak ich wrogowie Krresi, Zolanie i Ultran zawarli sojusz. Dowódcy tej Unii ustalili, że Krresi mają za zadanie przypuścić zmasowany atak. Pierwszym celem było wyeliminowanie elitarnego oddziału Związku - Zdradzieckokonów. Zadanie zostało wykonane. Następnie Ultran skończył hakowanie wszystkich komputerów Centralnego Dowództwa Sojuszu. Od razu zorganizowano serię zasadzek na agentów i tajnych oficerów Sojuszu. Kolejnym przygotowaniem było zniszczenie stoczni na Kuat, atak na Coruscant

Związek Zdradziecki był na skraju bankructwa i gdyby nie to, że w Unii Krresów i Zolanów doszło do podziału i wzajemnych walk to Sojusz Galaktyczny przeszedłby do historii. SG rozpoczął odbudowywanie sił i przygotowanie do kontrataku.

Pierwsza kampania Pvanexańska (38 ABY - 39 ABY)

Rozbicie Primady i śmierć Venera (40 ABY - 41 ABY)

Druga kampania Pvanexańska (42 ABY)

Trzecia kampania Pvanexańska (43 ABY)

Operacja:Galaktyczna burza (44 ABY)

Końcowe działania (45 ABY - 46 ABY)

Skutki

  • Wykrwawienie się sił Związku.
  • Wzmocnienie się potęgi Nowej Republiki.
  • Republika zyskuje spore nabytki terytorialne.
  • Związek zaczyna tracić znaczenie na arenie galaktycznej i ogłasza neutralność na 17 lat.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.