Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Star Wars Fanonpedia
3223
strony
Fanon alternatywny
alternatywy

Edek Kowalski - dzielny bohater, członek Imperium i przyjaciel A-Arka . Jako jedyny zgłosił się na ochotnika do poszukiwań eliksiru Wiedźmy Noski. Był dzielnym komandosem.

Życiorys[]

Wczesne życie[]

Naboo[]

Edek urodził się na Naboo w 23 roku ABY. Jego rodzina za dawnych czasów miała stan szlachecki, jednak gdy pojawiły się durne Imperiały i ich Palpuś wszystko zaczęło się sypać... Było to jednak po Imperium Galaktycznym. Jego daleki krewny, Jar-Jar Binks stworzył nowe imperium ze stolicą na Naboo. Dżar-Dżarzy zabili brata Edka, przez co pozostała rodzina musiała uciekać.

Coruscant[]

Rodzina ewakułowała się na Coruscant. Edek dorastał dam do wieku ok. 16 lat. W tym momencie OKSy najechały na tą planetę, a szesnastoletni Edziu usłyszał o nowym

Edek w pierwszym dniu służby

Imperium Turbana i bardzo chciał się tam zapisać. Akurat na jego planecie przebywał Fajdek spod Rejserów, u którego się zapisał. Miesiąc potem służył już na krążowniku Angry Bird.

W służbie Imperium[]

Około 30 ABY, Edek służył w Imperium Turbana. Początkowo nie był nikim ważnym. Wszak, dowodził oddziałem T-Droidów. Wszystko było normalne dokąd poznał A-Arka. Bardzo zaprzyjaźnił się z droidem, a ten poprosił Sitha o awans dla Edzia. Tak więc, Edek był już porucznikiem. Podczas Bitwy o Takię zasłynął jako świetny Tac-Tic (w sensie Tic Tac ). Dowodził batalionem 123. Gdy bohatersko ratował Bulgota z tarapatów został ranny w nogę, przez co musiał chodzić o kulach. Nie stało to na przeszkodzie by walczyć! Razem z Klekotem Zabiżabem walczył nad Takią. Rozgromił lepiej zdyscyplinowane oddziały rebeliantów, a po tym dostał awans na komandosa!

Jako pilot i komandos

Szukanie eliksiru[]

Rok później jakby wszyscy zapomnieli o wydarzeniach i Edku. Edward był w sali konferencyjnej gdzie Turban zasłabł... Jako jedyny zgłosił się na ochotnika do szukania eliksiru odmłodzenia i siły. Dalsze losy nieznane...