Star Wars Fanonpedia

Szablon:Autor przechodzi restrukturyzację!
Za dyskomfort stylistyczno-wizualny przepraszamy

CZYTAJ WIĘCEJ

Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Star Wars Fanonpedia
Autor:HickRatch
Fanon alternatywny
alternatywy
Poziom 2 (10 000+ bajtów)

Eiktes Potes – tajna organizacja osób zrzeszająca wrażliwych na moc, założona przez byłego Jedi i kadeta na Inkwizytora Matzeena Macorrusa w celu służby osobom, którzy według założyciela miały zmienić galaktykę na lepsze. W chwili szczytu ich aktywności liczyła 24 członków.

Historia[]

Początki[]

Założycielem Potesów jest wrażliwy na moc Matzeen Macorrus, urodzony w 20 BBY na Coruscant. W czasie Czystki Jedi, około 2 BBY, przygarnął i wyszkolił go mistrz Jedi Olaaver Valden. W 2 ABY niestety jego naucztcuel zginął, a sam Matzeen został porwany przez imperialną inkwizycję. Choć szkolił się na Inkwizytora, ocalały w nim resztki jasnej strony Mocy. Kiedy w 7 ABY zawarto pomiędzy Imperium Galaktycznym a Nową Republiką traktat pokojowy znany jako Ugoda Galaktyczna, Inkwizycję rozwiązano.

Kiedy nastapiła zagłada istniejących inkwizytorów, Matzeen uciekł. Włócząc się przez parę lat przez całą galaktykę doszedł do wniosku, że przetrwania nie zapewnia mu ani jasna, ani ciemna strona Mocy. Postanowił znaleźć "punkt pomiędzy nimi".

Kiedy opracował już swoją własną filozofię mocy, założył organizację zwaną Eiktes Potes, co po handiańskiemu oznaczało "Dwudziestu czterech jasnych cieni".[1] Zwerbował do siebie kilkanaście istot wrażliwych na moc i wsyzkolił ich w zakresie szermierki mieczem świetlnym i posługiwania się Mocą.

Współpraca z Imperium Trantralliańskim[]

Założyciel dzięki swoim wizjom odkrył, kto jest poszukiwanym przez Eiktes Potesów istotą, która ma zmienić wiecznie galaktykę na lepsze. Był nim Mantrellus I - były imperialny admirał i król planety Trantrallion. W tym celu wysłał jednego z swoich rycerzy na audiencje. Imperator Trantrallionu zgodził się na usługi Eiktes Potes, po czym tamci przenieśli swoją siedzibę z planety Han-Ko na Trantrallion.

Zniszczenie[]

latest?cb=20210529123338&path-prefix=pl Być może archiwa są niekompletne?
Ten artykuł jest niekompletny i wymaga uzupełnienia zawartości. Potencjalne modyfikacje prosimy konsultować z autorem.

Później[]

latest?cb=20210529123338&path-prefix=pl Być może archiwa są niekompletne?
Ten artykuł jest niekompletny i wymaga uzupełnienia zawartości. Potencjalne modyfikacje prosimy konsultować z autorem.

Zbroja[]

Zbroja Eiktes Potesów jest wzorowana na dawnych strojach łowców nagród. Zawiera ona małe pojemniki na żywność i lekarstwa, a także ukryty sprzęt do oddychania w kosmosie. Mimo pozornej nietrwałości jest w stanie znieść uderzenia strzałów z blastera, a nawet miecza świetlnego.

Zbroja Eiktes Potesa.

Hełm[]

Hełm Eiktes Potesów był wzorowany na hełmach żołnierzy-klonów, szturmowców oraz wielu łowców nagród. Wyposażony był w dodatkową warstwę durastali i cortosis. Wprowadzono pochodzące z wyjątkowo niesamowicie nowoczesnych systemów doprowadzania powietrza i pożywienia z zbiorników na plecach, co umożliwia przebywanie Eiktes Potesa w przestrzeni kosmicznej nawet przez 100 godzin[2]. Wyposażony jest w wizjer z skanerem, a także wyświetlającymi się danymi. Słowa wypowiedziane w hełmie podróżują do komunikatora, skąd idą do bazy komunikacji.

Broń[]

 • Miecz świetlny – ta pradawna broń zazwyczaj ma kolor niebieski. Potesowie twierdzą, że czerwony jest kolorem agresji i zła, zaś zielony - braku woli i oddania się jasnej stronie. Niebieski jest zaś kolorem niezależności i samodoskonalenia. Jest robiony przez swoich użytkowników własnoręcznie. Kładzie się w nim nacisk na bezpieczeństwo i efektywność. Ucziowie Eiktes Potesów uczą się każdej formy walki mieczem świetlnym. Części miecza świetlnego uzyskiwane są z warsztatów naukowych na Trantrallionie, a kryształy są uzyskiwane przy użyciu chemii.
 • Miecze świetlne Eiktes Potesów.

  Blaster – jest to podstawowa broń w galaktyce, używany równierz przez Eiktes Potesów. Używają karabinów blasterowych EL-16, które strzelają niebieskimi smugami.
 • Elektropałka – broń używana kilkadziesiąt lat wcześniej przez IG-100 MagnaGuardy. Eiktes Potesowie szkolą się w jej używaniu.
 • Detonator termiczny - małe urządzenia podobne do granatów, które wybuchają po doznaniu wstrząsu. Mogą być zdezaktywowane dzięki Mocy.

Pozostałe wyposażenie[]

Do standardowego wyposażenia należy plecak odrzutowy wzorowany na tych mandaloriańskich z paliwem starczącym na 3 godziny przy przeciętnej prędkości, małe haki, a do pasu przypięte są zapasowe naboje do blasterów, kilka kapsułek żywnościowych i medycznych, lornetka radarowa i mały zestaw narzędzi do naprawy sprzętu wymionego wcześniej,

Szkolenie[]

EP zaczynają szkolenie w różnym wieku, do kilku miesięcy aż do średniego wieku. Potencjalnych kandydatów wynajdują dzięki badaniom ilości midichlorianów w krwi. W przeciwieństwie do Jedi, Eiktes Potesowie zaczynali szkolenie w różnym wieku, ponieważ, po pierwsze Wielkiego Mistrza Matzeena Macorrusa nie obchodziło to, że przejmą nad kadetami kontrolę złe emocje[3], a po drugie - zależało mu na jak najprostszym zdobywaniu potencjalnych kandydató. Umiejętności Eiktes Potesów obejmują liczne niuansy mocy. Zarówno jasnej, jak i ciemnej, ponieważ nie korzystają z którejś z stron mocy[4].

 • Pchnięcie Mocą
 • Skok Mocy – skok wspomagany mocą. Rekord należy do Eiktes Potesa Allandera Hertenberka, którego skok na planecie o przeciętnej grawitacji był wysoki na 83 metry i długi na 104 metry.
 • Telekineza
 • Telepatia
 • Błyskawice mocy – jeden z odziedziczonych po ciemnej stronie sposobów korzystania z pola spajającego wszechświat. Korzystali z niej, by zranić swoich przeciwników. Najczęściej korzystali z wariantu o niebieskim kolorze, symbolizującym efektywność, jednak Hestia Shamandrayan korzystała z jej pomarańczowego wariantu symbolizującemu pozorność.
 • Według niektórych źródeł Matzeen Macorrus uczył się też starożytnych i wyjątkowo niebezpiecznych technik mocy. Nie używał ani nie uczył swoich uczniów jednak takich wymysłów ciemnej strony Mocy, zapewnie z powodu bezpieczeństwa.

Pilotaż[]

Matzeen Macorrus był też świetnym pilotem, a swoje umiejętności przekazał innym. Byli szkoleni do obsługiwania myśliwców typu Forcius O-500C znanego szerzej jako M-Wing, wyposażonego w nowoczesny system nawigacji, zawansowanie silne blastery a także torpedy. Jako pomocnika mieli droida astromechanicznego. Myśliwce te były "wrażliwe na moc" i zostały specjalnie wykonane na potrzeby organizacji Eiktes Potes.

Myśliwiec typu M-Wing.

W czasie ewakuacji Trantrallionu podczas bitwy z Najwyższym Porządkiem większość tego typu myśliwców uległa rozbiciu albo zniszczeniu. Ocalały jedynie:

 • Jasny Kruk – myśliwiec Allandera Hertenberka z droidem R2-E2[5].
 • Cicha Wichura – myśliwiec Hestii Shamandrayan z droidem R5-F55.
 • Mały Sarlacc – myśliwiec Zaaka Leeka z droidem B9-Y3.

Kodeks i filozofia[]

Kodeks Eiktes Potesów został opracowany przez Matzeena Macorrusa, założyciela organizacji, w oparciu o swoje doświadczenie życiowe

 1. Nie stawaj się sługą ani jasnej, ani ciemnej strony Mocy. One cię zamienią w niewolnika.
 2. Połącz obie strony i uczyń moc sobie podwładną.
 3. Słuchaj swojego przywódcy, dzięki któremu poznałeś swoje przeznaczenie[6].
 4. Toleruj tych, ktorzy tolerują ciebie.
 5. Zniszcz tych, którzy ciebie chcąc zniszczyć.

Eiktes Potesowie niewiele zdradzali na temat swojej filozofii, w związku z czym o wszystkich przemyśleniach Matzeena Macorrusa niewiele wiemy. Jedną z nielicznych rzeczy jest znaczenie poszczególnych kolorów:

 • Czerwony – agresja, zło, niesprawiedliwość, potęga, oddanie ciemnej stronie Mocy.
 • Niebieski – neutralność, niezależność, samodoskonalenie, podążanie w dobrym kierunku, ambicje
 • Zielony – brak woli, poddanie się jasnej stronie Mocy, spokój
 • Żółty – lenistwo, brak kierunku, marnotractwo potencjału
 • Pomarańczowy – pozorność, skromność
 • Fioletowy – tajemnica, ukrywanie się, oporność

Członkowie[]

 • Wielki Mistrz Matzeen Macorrus – człowiek z Coruscant, założyciel organizacji.
 • Allander Hertenberk – człowiek z Coruscant, ulubiony uczeń tego powyżej.
 • Hestia Shamandrayan – przedstawicielka rasy ludzkiej z Denon.
 • Zaak Leek – Ishi Tiib z Tibrinu.
 • Tallerd – Barabel z Barabu.
 • Gullen Kark – człowiek z Korelii.
 • T'Voy Ungarya – Ugnaught z Gentes.
 • Korm Lessula – Twi'lek z Ryloth.
 • Gauroom Klee – Abednedoanin z Abednedo.
 • Cev Pamast – człowiek z Metellos.
 • nieznany z imienia Fillinger – człowiek z Bastion.
 • 13 nieznanych z nazwisk, w tym paru ludzi, jeden Duros i Nautolanin.

Przypisy

 1. W rzeczywistości jest to mieszanina uciętych słów znaczących "Dwadzieścia cztery" i "moc" po grece i łacinie.
 2. Nie muszą jednak się tak nudzić - są uczeni hibernacji.
 3. Sam znał wiele technik mocy, może nie dopuścił, by Ciemna strona przejęła władzę nad jego uczniami?
 4. Matzeen Macorrus, weteran obu stron, twierdzi, że przejmują kontrolę nad użytkownikami i wykorzystują do własnych celów.
 5. Wcześniej jego droidem był R5-J8, zniszczony jednak przez bombę, jaka spadła z należącego do Najwyższego Porządku Gwiezdnego Niszczyciela typu Resurgent o nazwie Concordant. Później, poświęcając się do zniszczenia pierwszej fali floty FO wokół Trantrallionu Wielki Mistrz przekazał mocą myśl o przekazaniu swojego droida swojemu najlepszemu uczniowi.
 6. Chodzi o założyciela Matzeena Macorrusa, on cię wyszkolił.
Advertisement