FANDOM


Autor: Blue331
Kanon
kanon

Eveng Damea był jednym z wojowników Jedi. Brat Darth Astrona.

Historia Edytuj

Wstąpił do zakonu Jedi, ponieważ kłócił się ze swym bratem Asteronem – który został Sithem. Wyszkolił go mistrz Faloan Dixatria – jeden z najwybitniejszych mistrzów władania Mocą i mieczem świetlnym. Pod okiem Faloana Eveng ćwiczył wszystkie style, rodzaje, odmiany i techniki walki mieczem, lecz pomimo starań nie opanował wszystkich. Szkolił się 2 lata, by wreszcie zmierzyć się ze swoim bratem. Czekało na niego ostatnie zadanie – zdobycie 4 kryształów furikastoria, które naturalnie występowały tylko w systemie Parapay na planetach Parapay I i Parapay II.

Jedi wyruszył tam na misję i powrócił dopiero po roku – te kryształy był bardzo twarde, rzadkie i cenne, więc nie dziwota. W końcu był gotowy do walki z Darthem Asteronem. Spotkali się na Hoth i walczyli długo na śmierć i życie. Górą był zdecydowanie Eveng – wytrącił i zniszczył Asteronowi jeden z dwóch jego mieczy i poważnie zranił go w twarz, powodując bliznę. Jednak Asteron był znany z wielkich napadów gniewnej furii podczas walki – gniew dodał mu sił i pchał mieczem Evenga prosto w przepaść. Tyle go widziano. Potem Astron udał się na Parapay III i tam się skrył wśród gęstej dżungli...

Wygląd zewnętrzny Edytuj

Był on bliźniakiem Asterona Damea. Miał blond włosy i zielone oczy. Często nosił brązowy płaszcz Jedi i pelerynę. Był szybkim i zwinnym wojownikiem. Miał podwójny zielony miecz świetlny, musiał do niego zdobyć cztery kryształy – tak jak Darth Maul.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.