FANDOM


Autor: Yodek 300

Faabeckmistrz Jedi rasy Wookiee, który zginął w 19 BBY podczas bitwy o Kashyyyk.

Biografia Edytuj

Szkolenie Edytuj

Faabeck urodził się na planecie Kashyyyk. Został zabrany tam do Rady Jedi na Coruscant. Miał duży potencjał w Mocy. Jego mistrzem stał się Karaabecka. Wraz z nim nawet jako mistrz odbywał misje, był łagodny i spokojny, był bardzo dobrym szermierzem.

Bitwa o Gabillę Edytuj

W 186 BBY wybuchł konflikt z Gildią Buzzan, który z czasem rósł. Szybko doszło do bitwy. Negocjatorów Jedi zabijali strażnicy. Podczas bitwy o ich rodzinną planetę uczestniczył Wookiee ze swoim mistrzem. Zauważył nisko lecący ostrzeliwujący okręt wroga. Wystrzelił miotacz haków, wspiął się na niego, rozciął mieczem świetlnym i włożył tam ekwipunek. Okręt wybuchł i rozbił się o pozostałe. Wookiee i jego mistrz zauważyli mrocznego Jedi. Odbył się pojedynek. Jedi wygrali. Wtedy Faabeck i jego mistrz przejęli ich superlaser ponieważ oni chcieli zniszczyć Coruscant. I wtedy opalili laser i tak wymarła rasa Buzzan.

Wojny klonów i śmierć Edytuj

Podczas wojen klonów wykonał dużo misji w tym misję na planecie Raser. Podczas tej misji odbył pojedynek z generałem Grievousem, który prawię wygrał, ale z powodu przybycia droidów uciekł. Podczas bitwy o Kashyyyk wydany został rozkaz 66 i kiedy on zjeżdżał po linie, klony go zastrzeliły.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.