FANDOM


Legendy
legendy

Franco Avalon był legendarnym pilotem z Korelii. Umiał mówić jedynie po twi'lekańsku. Zawsze się denerwował.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Franco urodził się w roku 32 BBY jako nieślubne dziecko łowczyni nagród i luksusowego striptizera. Oboje go porzucili, toteż został wychowany przez Selonianki. Przez to do końca swojego życia lubił różne futrzaste rasy. Pewnego dnia jedna z Selonianek została postrzelona, dlatego zdecydowano się zastąpić ją Twi'lekiem imieniem Sempe. Od niego Franco nauczył się języka twi'lekańskiego, poza tym bardzo się z nim zżył.

Jako nastolatek kradł jedzenie dla Selonianek i dorabiał przy naprawianiu frachtowców. Poznał wtedy pilota Sanha Avalona. Ten wziął go pod swoje skrzydła. Franco opuścił Sempego i Selonianki na rzecz przemytnika. Podróżując z nim nauczył się wielu pożytecznych rzeczy, a także zmierzył się z potwornym zbrodniarzem Iglo. Chciał on przekabacić Franka, jednak ten gardził jego paluszkami rybnymi, więc odleciał z Sanhem. Wkrótce pomyślał, że nie ma nazwiska i że Fanonpedia rządzi, więc przyjął je od swojego przyjaciela pilota.

Dorosłość Edytuj

Pewnego dnia Sanh umarł na odkaszlowe zapalenie krtani. Franco zdecydował się go zastąpić. Siadł więc za sterami frachtowca i rozpoczął wielkie przygody. To jego pojazd widzimy w Zemście Sithów, kiedy to przebywał pod senatem na Coruscant. Poznał tam człowieka imieniem Senat. Senat okazał się być lordem Sithów, który zabił Avalona.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.