Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Star Wars Fanonpedia
3223
strony
Fanon alternatywny
alternatywy

Galaktyka B6 była galaktyką spiralną sąsiadującą z Odległą Galaktyką, z którą miała zazwyczaj dobre stosunki, Ogel, wspólnie z galaktyką wyżej wymienioną, a także Galaktyką Giwerów, z którą od roku 190 drugiej ery, wskutek próby kolonizacji przez Jack'a Wiggesa, mieszkańcy B6 prowadzili wojnę. W roku 210 drugiej ery znaczna część planet w tej galaktyce uległa zniszczeniu z powodu zaciętych działań wojennych

Historia[]

Pierwsze wzmianki o Galaktyce B6 pojawiły się w 12145 BBY w księdze Namubaszkima. Ówczesna technologia niestety nie pozwalała na kolonizację jej, a jedyne trzy dzieła Namubaszkima zostały stracone. Na dwa lata przed bitwą o Yavin chissańscy naukowcy dzięki rozwiniętej astronomii ponownie zobaczyli galaktykę i nadali jej nazwę porządkową B6. Plany kolonizacji galaktyki wbrew woli Imperatora powstały rok później, a w wyprawie uczestniczyć miał brat Thrawna, Mitsh'raw'nuruodo. Niestety plany te spełzły na niczym, gdy okazało się, że Palpatine o wszystkim tym wiedział i nie wyraził zgody.

Technologia[]

Myśliwce Cesarstwa Kalcedonii.

Różni się ona od znanej nam technologii z Gwiezdnych wojen. Broń jonowa uległa tu zmniejszeniu wskutek nieznania technologii blasterowej. Statki kosmiczne również uległy zmianie, ponieważ ich napęd (a mniejszych jednostek również wygląd) składa się z zupełnie innych części, a sam pojazd napędzany jest czymś innym. Technologia różni się też pod innymi względami także z powodu innych surowców. W Galaktyce B6 brak jest durastali.