FANDOM


Autor: Yaxiro
Alternatywy
alternatywy

Gildia — organizacja kryminalna założona w 14 ABY przez Marlocka. Dość szybko stała się jedną z czołowych organizacji w świecie przestępczym.

Opis Edytuj

Gildia to potężna i wpływowa organizacja przestępcza, która w swoich szeregach miała wielu różnych kryminalistów. W jej skład wchodzili najemnicy, piraci, handlarze niewolnikami i wielu innych. Gildia była znana z tego, że jako jedyna handlowała Czarnym Pyłem – silnie uzależniającym narkotykiem. Z tego też powodu wiele uzależnionych od narkotyku osób, w tym także wpływowi politycy, stawali się tzw. „pieskami gildii”.

Członkowie Edytuj

Hmm... cóż mogę powiedzieć o tej Gildii? Nie za wiele. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej w dwa lata temu podczas obławy na piratów w układzie Tatoo. Od tamtej pory coraz częściej o niej słyszeliśmy. Wszyscy, których do tej pory złapaliśmy to były zwykłe płotki nie wiedzące nic poza imieniem przełożonego. Wygląda na to, że kierownictwo Gildii to przebiegłe dranie kierujące działające z bezpiecznego cienia. Admirał Yon-Rogg w rozmowie z Kanclerzem w 16 ABY.

Nawet przywódca Gildii nie znał dokładnej liczby członków swojej organizacji. W chwili założenia było ich około dwustu, lecz z czasem dość szybko przybyło ich więcej. Ważnymi członkami są Gwardziści Gildii – dobrze wyszkoleni i wyposażeni wyjątkowo lojalni żołnierze, którzy czuwali nad bezpieczeństwem swoich przełożonych. Istniało kilkunastu oficerów, którzy przewodzili różnym sekcjom, takim jak handel narkotykami, wyłudzenia, zastraszanie, szpiegowanie itp. Ważnymi członkami byli także:

  • Marlock – założyciel oraz przywódca Gildii;
  • Plo Yu – jeden z czołowych oficerów, który szpiegował Nową Republikę;
  • Greysha – przywódczyni sekcji bezpieczeństwa;
  • Narin – przywódca Gwardzistów Gildii.

Historia Edytuj

Początki Edytuj

Tak naprawdę nikt nie wie o początkach Gildii poza jej przywódcami. Admirał Yon-Rogg podczas swojego śledztwa zdołał ustalić, że Gildia musiała powstać w 14 ABY lub okresie bardzo zbliżonym, gdyż od tego czasu zaczęły pojawiać się doniesienia o działania organizacji. Faktem jest jednak to, że Gildia dość szybko wchłonęła mniejsze grupy i w ciągu dwóch lat konkurowała już z niektórymi z czołowych organizacji przestępczego półświatka.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.