FANDOM


Giran Sho to małomówny i raczej nieprzyjemny łowca nagród z rasy Nikto, mistrz walki wręcz stylem Teräs Käsi. Pochodził z rodziny najemników, w której każda słabość była bezlitośnie piętnowana. Nic więc dziwnego, że trafienie do niewoli jako 13 letni adept sztuki walki (wtedy też zaginęli jego krewni) uznał za klęskę, którą musi przezwyciężyć. Trafił do jednej z kopalń w odległych rubieżach. Przez długi czas nie dawał po sobie poznać, jak niebezpiecznym jest przeciwnikiem, zwiększał tylko swój hart, aż do momentu gdy nadarzyła się okazja i uciekł z kamieniołomu, zabijając bezlitośnie strażników. Nic więc dziwnego, iż handlarzy niewolników traktowało z nienawiścią, co więcej, nie ma również krzty sympatii wobec samych zniewolonych, uznając ich za słabych, skoro nie potrafili odzyskać wolności.

Mając 16 lat, Giran zaczął zarabiać na życie jako najemnik i łowca nagród. Swoją bezwzględnością oraz zabójczą skutecznością w walce szybko zyskał specyficzny pogłos w półświatkach. W zleceniach zdarzało mu się współpracować z Don Carnagem, do którego ze względu na podobne przeżycia jako niewolnik czuł swoistą sympatię.

Jako najemnik nie był specjalnie dozbrojony. Poza blasterem, wojskowym wibronożem oraz durastalową liną nie nosił żadnego dodatkowego uzbrojenia. Nie zakładał nawet specjalnie ciężkiej zbroi, ledwo lekki napierśnik, który nawet nie zakrywał muskularnych ramion. Giran bardziej bazował na zwinności i sile swoich dłoni, które dzięki groźnemu stylowi potrafiły na miejscu zabić niejednego przeciwnika.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.