Fanon alternatywny
alternatywy
Kandydat na polecany na wrzesień 2015
Kandydat na polecany na wrzesień 2015

Glucio z Kywalker jest członkiem armii pszczół z Kywalker i kuzynem Bucia. Jego matką była Maja Pszczółkowska, a przynajmniej oficjalnie - Glucia przecież urodziła Królowa roju.

Biografia

Młody Glucio urodził się w Ulu Martyny pod Kywalker. Wychowywany był przez Maję. Niestety podczas ważnej ceremonii zapomniał zawiązać buta i przewrócił się na ryj... Matka była tak wkur...zona, że wyrzuciła "syna" z domu. Glucio poszedł więc w wieku dwóch miesięcy (ludzko-pszczele 6 lat) do klubu nocnego. Klub spłonął, a Glucio upadł na trawę u podnóża góry. Była to Góra Śmierdzącego Krzysia. Glucio znudzony życiem skoczył z niej. Przeżył!

Nastał rok 49 BBY. Nastoletni wtenczas Glucio był kasjerem na pól etatu w sklepie swojego kuzyna. Kupujący wówczas Kitemarus Mathhak podzielił się swoją teorią o zniszczeniu miasta. Miesiąc potem Glucio i inne pszczoły walczyły na froncie. W 50 BBY walczył z Szczepanem i ślad po nim zaginął...

Lata później, bo w 1 BBY na Dantooine przyleciało Imperium. Rok potem chcieli zabić Glucia! Jego kuzyn, Gucio z Kywalker tego nie chciał i dał się zabić... Po godzinie cudownie uratowany Glucio odleciał z planety i pognał hen daleko na Tatooine

Tam chciał startować w Racers Podracing Challange, ale raz że nie umiał prowadzić, a dwa: Gial Ackbar tego nie chciał (chyba że jednak chciał). Glucio zatrudnił się jako pilot w kantynie Mos Eisley. Jego pierwszym zadaniem było: Pójście po zwłoki Greeda i danie ich Jabbie. Glutek zrobił to w mgnieniu oka zabrał zwłoki... Wykonywał dużo niepilockich zadań, aż osobiście poznał Jabbę. Huttowi podobała się praca Glucia, więc dał mu mieszkanko po Gridim. Kilka miesięcy później Glucio był zadłużony u Jabby. Wrócił więc do pilotowania, by zarobić kredyty. Czwartego kwietnia drugiego BBY podszedł do niego Mace Windy i jego patafian Luk Warka. Chcieli oni dostać się na Sratooine XVIII. Zdziwiony Glucio przyjął wyzwanie mówiąc coś o Kessel i 10 parsekach. Doleciał tam, lecz planeta eksplodowała! Glutek zawrócił więc na Tatooine. Mace Windy okazał się być Jedi. I nikim innym jak samym Macem Windu!!! Jako iż były trudne czasy, Windy szkolił dwóch padawanów.

Pewnego dnia Mace Windy kazał Lukowi lecieć na Dagobah. Mówił coś o Yodzie, Luke'u itd. Glucio był jedynym szkolonym przez Windysa. Pewnego dnia poszli razem do Jabby. Chcieli transport, a wolny był... Glucio! Wkurzony Mace wywalił Glutka z pałacu i popełnił samobójstwo.

Co dalej to sam nie wiem

Gdy rządziło Ogromne Królestwo Sithów to Glucio będący pszczołą z Mocą zaciągnął się do woja. Stacjonował z oddziałem na Gwieździe Śmierdzi. Pewnego dnia przybyli Rebelianci i coś zrobili, że wybuchła... Tak skończył się żywot Glucia. Miał ok. 40 lat.

Ciekawostki

  • Kochał piwo miodowe! 🍺
  • Był zagorzałym fanem Star Treka.
  • Złamał ucho!
  • Na widok psa chowa się na drzewie
  • Był pierwszą ludzką pszczołą, która została "wygnana".
  • Jego matka miała zespół Aspergera.
  • Stracił żądło osiem razy, a i tak żyje.
  • Ma alergię na wódkę, dlatego pije piwko miodowe.
  • Nie wie co to kwadrat.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.