FANDOM


Ulubiony statek Hakyna Rinego to zmodyfikowany myśliwiec rozpoznania bojowego ARC-170 Szarpacz, którego zasadniczą zaletą była możliwość pilotowania bez żadnych utrudnień w jedną osobę, jeżeli posiadało się w załodze astrodroida, który ogrywał wtedy rolę kanoniera. Aktualnie wsparciem statku był R3-A2. W bezpośrednim starciu poza statkami preferował zaś ciężki pistolet blasterowy T-6 Thunderer. Rzadko używał pancerza, chyba że uznać za niego kombinezon pilota.

Chociaż wykonuje zadania charakterystyczne dla łowców nagród, preferował kontrakty z wojskiem jako najemnik. Niezależnie po której stronie frontu by się znalazł.

Jego żoną i partnerką życiową była Saatho Rine. Poznali się podczas jego pierwszej wizyty na Shili, trzy lata przed wybuchem Wojny Klonów (czyli 25 BBY). Kobieta pierwszy raz opuściła rodzimą planetę właśnie z mężem, stając się jego towarzyszką oraz łowczynią nagród. Małżeństwo było bardzo trwałe, gdyż państwo Rine współpracowali nadal i byli razem dziewięć lat po zakończeniu wojen klonów (czyli do 10 BBY).

Hakyn nie pochodził z naturalnych dla swojego gatunku planet, lecz z Coruscant, gdzie pracował początkowo jako taksówkarz, a potem pilot jednostek cywilnych. Wywodził się z uboższych warstw społeczeństwa, co wyrobiło u niego dość twardy charakter oraz zmusiło do nauczenia się walczenia. W wieku dwudziestu dwóch lat zaczął jednak pracować już jako najemnik, rozpoczynając swoją karierę wojskową.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.