FANDOM


Legendy
legendy

Hedron Vox był ludzkim politykiem oraz senatorem reprezentującym układ gwiezdny Talapan oraz planetę o tej samej nazwie. Cieszył się powszechnym uznaniem, jak również renomą osoby uczciwej i szlachetniej. W okresie wojny klonów został jednak zaszantażowany przez Kolektyw Cienia. Groźbami wobec niego samego oraz jego rodziny zmuszono go do uczestnictwa w handlu niewolnikami, których przetrzymywano na Talapanie. Proceder został jednak wykryty przez władze Republiki, a na samego Voksa wydano nakaz aresztowania.

Podczas próby zatrzymania senatora (w której uczestniczył mistrz Jedi Snaff Mohebi i oficer CC-3334) w pałacu królewskim na Talapanie doszło do walki, na skutek której Hedron wypadł z okna, trafiając na toksyczną powierzchnię planety. Po tym incydencie został powszechnie uznany za martwego. Jego majątek podzielono, a rodzinę pozbawiono wszelkich przywilejów. Vox jednak przeżył upadek i przedostał się na złomowisko w Pasie Asteroidów Krandor, gdzie stworzył swoją sekretną bazę. Jego ciało zostało jednak na stałe okaleczone, aby więc przeżyć musiał je w większości zrobotyzować – na stałe spajając się z centrum dowodzenia podziemnego kompleksu.

Hedron poprzysiągł śmierć osobom, które doprowadziły do jego upadku – wśród jego celów znaleźli się uczestniczący przy aresztowaniu CC-3334 i Snaff Mohebi, a także nowy senator Talapanu Darric Damarcus, odpowiadający za wykrycie afery niewolniczej, oraz Nial SlargaMuun z Intergalaktycznego Klanu Bankowego, który zajął konta Voksa. Okaleczony polityk najbardziej jednak pragnął zemsty na przywódcy Kolektywu Cienia.

Do realizacji swych celów były senator najął kilku łowców nagród, spośród których największą rolę odegrali Zeek Ordo, G4-AN, Jarret Xeno, Mahandai XXX oraz jego siostra Jasmyn. Mimo iż udało im się zabić (lub unieszkodliwić) wszystkie wyznaczone przez Voxa cele, a także pokonać stojącego na czele Kolektywy Dartha Maula, to jednak nie dali rady obrobić swego pracodawcy przed tajemniczym Sithem, który pojawił się w bazie Hedrona.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.