FANDOM


Autor: Cashao
Alternatywy
lternatywy
Real
Świat rzeczywisty
Edit Artykuł do rozwinięcia
Ten artykuł wymaga bardziej lub mniej gruntownej edycji przeprowadzonej w oparciu o informacje podane gdzie indziej.

Imperium: Nowa Generacja to reboot Imperium autorstwa Komandora Fly’a/Cashao. Seria inspiruje się światem przedstawionym Imperium, ale znacznie odchodzi od dziecinnej narracji swego poprzednika.

Opowiadania Edytuj

Sezon pierwszy (52 ABY – 63 ABY) Edytuj

 1. Bezład (20 sierpnia 2018r.)
 2. Pierwszy atak (30 sierpnia 2018)
 3. Formacja chaosu (30 sierpnia 2018)
 4. Koty i mysz (1 września 2018)
 5. Niespodziewana głupota (15 września 2018)
 6. Pozorny sukces (18 stycznia 2019)
 7. Synonim klęski (27 stycznia 2019)
 8. Wkurzający odwrót (7 marca 2019)
 9. Brak informacji (31 marca 2019)
 10. Kluczowe spotkanie (6 kwietnia 2019)
 11. Pierwszy cios (8 kwietnia 2019)
 12. Oczekiwania (3 maja 2019)

Zarys sytuacji w uniwersum Edytuj

Zasadniczo to jest sytuacja taka, że galaktyka jest podzielona na cztery części. Północny skrawek galaktyki zajmują Resztki Imperium. Południowy kawałek południowej części Zewnętrznych Rubieży oraz kawałek wschodniej Galaktyki zajmuje Związek Socjalistycznych Republik ZewnątrzoRubieżańskich (przechrzczony z innej nazwy jaką miał w uniwersum poprzedniej serii). Konfederacja Atronu zwana skrótowo Atronem zajmuje kawałek zachodniej części galaktyki (jedynie Nieznane Regiony). Nowa Republika za to ma zasadniczo wszystko inne. Ogólnie póki co akcja dzieje się na granicy atrońsko-noworepublikańskiej, a Resztki oraz Związek się niezbyt udzielają. Żeby było ciekawiej to NR nieoficjalnie przekształciło się w mafijno-feudalne społeczeństwo, w którym co silniejsi urzędnicy, wojskowi lub biznesmeni mają w swoich rękach całe systemy, jeżeli nie sektory. No i akurat jedną z takich osób jest właśnie Pontan Seud, który jest obrzydliwie bogatą osobą kontrolującą znaczną część pogranicza atrońsko-noworepublikańskiego. Jak można się domyślić ma on pod sobą nie mało swego rodzaju "wasalów". Poza tym jednak jest też w NR stronnictwo będące za wzmocnieniem władzy centralnej, które dysponuje własną armią podlegającą pod tę władzę centralną.

Fabuła Edytuj

Akcja zaczyna się od przemowy Kylera Kaasa do jego wojsk tuż przed wyprawą zbrojną do systemu Nakimo. Następnie akcja kolejnych opowiadań skupia się na Kampanii Nakimońskiej, w której flota Duna Xara oraz Rena Kaasa pokonuje kilka zgrupowań Nowej Republiki, a następnie ściera się z kontratakującymi oddziałami Nowej Republiki dowodzonymi przez Snika Traita i Wuna Shouwa w bitwach o Trix oraz mgławicę Yan. Nowa Republika zostaje zmuszona do odwrotu do systemu Carellia. Ren Kaas próbuje dopaść flotę Wuna Shouwa, ale noworepublikanom udaje się wycofać do Ansuion staczając przedtem krwawą bitwę koło Xion VIII. Równolegle nowosformowana Grupa Armii Yan dokonuje drugiej inwazji na Trix.

Zawartość Edytuj


Powstawanie serii Edytuj

20 sierpnia 2018 r. zostały napisane pierwsze trzy opowiadania skoncentrowane głównie na bitwie o Matagar. Dziesięć dni później drugie i trzecie opowiadanie zostało skorygowane.

Ciekawostki Edytuj

 • Jeszcze przed rozpoczęciem serii opowiadań już powstały liczne artykuły opisujące wydarzenia z tejże serii.