FANDOM


Imperium Sithów Dartha Krampusa było powołanym do życia przez Dartha Krampusa państwem.

Historia Edytuj

Początki (10000 BBY – 9972 BBY) Edytuj

W 10000 BBY Mroczny Lord Sithów Darth Krampus powołał na Dagobah Imperium Sithów Dartha Krampusa. Imperium odrazu zaczęło podboje. Do 9995 BBY zostały podbite całe Środkowe Rubierze. W 9994 BBY zaczęły się spięcia między Jedi a Imperium. W tym czasie Imperium stale się wzbogacało i zbroiło. W 9972 BBY rozpoczęła się wojna Jedi z Imperium.

Wojna Imperium z Jedi (9972 BBY – 9959 BBY Edytuj

Na początku wojny Imperium rzuciło swoje wojska na Zachodni Kraniec gdzie zaczęło odnosić znaczne sukcesy, szybko przejmując kontrole nad światami. Jednocześnie flota ruszyła na Światy Jądra i Wewnętrzne Rubierze. W 9970 BBY Sithowie opanowali cały Zachodni Kraniec i przerzucili sporo sił na Światy Jądra. W 9969 BBY sympatyzująca z Imperium Danthomira dołączyła się do niego podbijając min. Mandalore, Yavin, Felucie, Moraband i Ithor. Od 9968 BBY-9965 BBY trwały zaciekłe walki w Światach Jądra. W 9965 BBY Imperium odniosło niespodziewaną i druzgocąco klęske nad Hosnian Prime. Po tym Imperium rozpoczęło regularny odwrót trwający aż do 9959 BBY.

Traktat na Hosnian (9959 BBY) Edytuj

Po przegranej Imperium musiało podpisać traktat pokojowy na Hosnian. Według traktatu w rękach Imperium pozostawały jedynie światy które posiadało sprzed wojny oraz Danthomira i podbite przez nią układy. Dodatkowo Sithowie musieli zapłacić reparacje oraz ograniczyć przemysł oraz armie.

Niepokoje w Imperium (9958 BBY – 9948 BBY) Edytuj

Po przegranej obywatele Imperium zaczynali powątpiewać w władze, zaczynały się protesty i zamieszki, blokady fabryk itp. Niektórzy Sithowie zamierzali obalić Dartha Krampusa który według nich nienadawał się już do sprawowania władzy

Wojna domowa (9948 BBY – 9944 BBY) Edytuj

Wkońcu w Imperium rozpętała się wojna domowa. Walczyli w niej dwie frakcje: popierający Dartha Krampusa i ci przeciw niemu. Walki były krwawe i zacięte. W 9946 BBY poległ Darth Krampus jednak sama wojna trwała aż do 9944 BBY i zakończyła się rozpadem na dwa państwa: Południowe Cesarstwo Sithów (terytoria które Imperium posiadało przed wojną z Jedi) którym władali przeciwnicy Krampusowi i idei Imperium i Północne Cesarstwo Sithów (Danthomira i jej układy) którym władali zwolennicy Krampusa i idei Imperium.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.