Autor: Uriel34
Fanon alternatywny
alternatywy

Inn Shorm - założyciel Związku Wolności. Zorganizował ataki terrorystyczne na Tron i Alfarę w 301 i 300 BBY. Rozpoczął wojnę ze Wspólnotą Zerionu, domagając się zmian na jego planecie. Był jednym z niewielu żyjących Selfratów.

Biografia

Młodość

W młodości Inn nie poznał nigdy swoich rodziców - zostali wywiezieni na przymusowe prace do kopalni, a dziecko zabrali. Trafił on do domu dziecka, z którego uciekł, mając 12 lat. Zaprzyjaźnił się z przypadkowo spotkanym pijakiem na ulicy i od tej pory jego życie nabrało rozpędu. Po zrobieniu sobie tatuaży zaczął być najemnikiem, nawet dobrym. Czuł jednak, że jako Selfrat stać go na coś więcej. Wstrząsu psychicznego, gdy przypomniał sobie o czymś ważnym dostał, gdy był bity przez innych więźniów. Zrozumiał podczas tego momentu, że źle dzieje się na Zerionie i trzeba temu zapobiec.

Utworzenie Związku Wolności

Play-button.svg Zobacz też: Związek Wolności

Pierwszy taki pomysł przyszedł Inn'owi do głowy w 304 BBY, a po miesiącu wraz z kilkoma innymi osobami zaczął jego realizację. Na początku nie był on czołową postacią w tej organizacji, ale z czasem zdobył zaufanie reszty i doszedł na sam szczyt. W ciągu 3 lat potajemnie zbierali ludzi do Związku Wolności, a tych próbujących dowiedzieć się czegoś na jego temat i donieść władzom mordowali.

Wojna ze Wspólnotą Zerionu

Play-button.svg Zobacz też: Wspólnota Zerionu

Ostatecznie w 301 BBY okazał się przełom - zaatakowali miasto Tron i jego trzy główne punkty - siedziba Rady Dwunastu, miejsce, w którym mieszkają rządzący, a także pomniki dawnych kanclerzy. Dzięki zamieszaniu w mieście udało im się dokonać ataków na wiele innych miejsc. W wyniku tego wydarzenia umarło wielu polityków, radnych, a także niewinnych ludzi. Od tamtej pory władza była przygotowana na następny akt terroru, który nastąpił dopiero w 300 BBY. Dokonał go ponownie Związek Wolności, ale tym razem na miasto Alfarę. Inn Shorm ogłosił, że to właśnie oni sami za tym stali. Miało to podłoże ich strategii. Wiedzieli, że są skazani na porażkę, ale mimo to rozpoczęli walkę. Uwolnili masę więźniów, a kilka frakcji stanęło po ich stronie. Inn'a spotkała jednak śmierć. Został schwytany przez Von Daum'a, który stoczył z nim w mieście Tron pojedynek. Inn dostał prymitywną broń i przegrał walkę, a jego głowa została odcięta i powieszona na włócznię.

Osobowość

Inn od początku młodości wykazywał się czymś innym niż inne dzieci. Bardzo szybko zaczął interesować się światem i poznawać jego sekrety. W dorosłym życiu stawiał, tylko na swoje, rzadko kiedy liczył się ze zdaniem osób, których nie lubi, a nawet czasami z tymi co lubi też. Wykazywał się odwagą i niezłomnością, nie bał się śmierci. Był nie najlepszym strategiem i często przeceniał swoje możliwości. Uwielbiał wchodzić w kłótnie z innymi, jak i bójki.

Plan chronologiczny

  • 338 BBY - narodziny w mieście Fixander na Zerionie, rozpoczęcie pobytu w domu dziecka
  • 326 BBY - ucieczka z domu dziecka
  • 325 BBY - 304 BBY - kariera najemnika
  • 304 BBY - utworzenie Związku Wolności
  • 301 BBY - dokonanie ataku terrorystycznego na Tron
  • 300 BBY - atak terrorystyczny na Alfarę
  • 300 BBY - 298 BBY - udział w wojnie ze Wspólnotą Zerionu
  • 298 BBY - śmierć z ręki Von Dauma
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.