FANDOM


Autor: HickRatch
Alternatywy
alternatywy

Isolator był gwiezdnym niszczycielem typu Imperial-I służącym od 3 BBY Imperium Galaktycznemu.

Historia Edytuj

Został skonstruowany w stoczniach Kuat Drive Yards w roku 10 BBY na zlecenie Marynarki Imperialnej. Kiedy Junnor Tesankhav ukończył szkolenie i sfałszował wyniki swoich egzaminów, został komandorem marynarki Imperialnej oraz naczelnym dowódcą "Isolatora".

W BBY dowódca okrętu zaczął realizować swój plan zabicia swojego odwiecznego wroga - Mantrellusa Altakana. Podszywając się moffa Hunka zepchnął Altakana i jego załogę do systemu, w którym ukrywali się rebelianci. Jednak uwięziony przez rebeliantów Mantrellus z swoimi kompanami uwolnili się. Harra, Okalin i Zaltin[1] poszli po Volcano of Dark Side i odczepili się od rebelianckich okrętów. Rebelianci zwiali, zaś Mantrellus Altakan wraz z droidem astromechanicznym R2-D95 podlecieli skardzionym rebelii Y-Wingiem do mostka Isolatora. Komandor Tesankhav zdołał zawołać pomoc i wydać rozkaz do pilotów TIE'ów, zanim jeszcze Altakan odpalił torpedy i rozwalił mostek.

Potem jeszcze przybyła do układu admirał Hukana Korch, która wydała rozkaz znisczenia Isolatora, ponieważ jego dowódca poniósł porażkę, co w Imperium nie było dopuszczalne. Statek został zniszczony i przepadł w otchłań kosmosu.

Znana Załoga Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. Członkowie załogi M. T'L Altakana
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.