FANDOM


Alternatywy
alternatywy

Jack Mandar to główny bohater Star Wars New.

BiografiaEdytuj

Wczesne ŻycieEdytuj

Jack urodził się na Dantooine w Kywalker  w 80 ABY. Jego rodzice bardzo kochali swojego syna, jednak nie na długo. Matka umarła, kiedy chłopak miał 5 lat,  ojciec 10 lat później. W wieku 19 lat spotkał Chrisa Tonmara, kóry wyczuł w nim wrażliwość na moc. Postanowił go wyszkolić. Przed szkoleniem poszli jednak to pewnej kantyny, gdzie czekał na nich syn Chrisa, Alan Tonmar. Wtedy wiele łowców nagród zauważyło Chrisa, za którego głowe można było dostać 2 000 000 kredytów. Na szczęście zdążyli uciec. Znaleźli też zniszczoną wioskę. To było Wanobi.

Walka z resztkami Zakonu Zwolenników ImperiumEdytuj

Znaleźli zniszczoną 5 lat temu wioskę. Nagle jednak wyszedł pewien człowiek, który mieszkał w ruinie swojego domu. Powiedział, że to sprawka resztek Zakonu Zwolenników Imperium. Chris się zdziwił, po czym natychmiast poinformował Galaktyczną Ochronę. Siły Ochrony poleciały na Coruscant, z nimi stary Jedi a za nim kolejno  20 i 30 latek. Podczas bitwy między dwoma organizacjami, Darth Antarius spotkał Jedi, jego syna oraz Jacka. Jacka i Alan pokonał bez problemu, ale ledwo pokonał Chrisa, który uciekł z Jackiem i Alanem.

Szkolenie na Jedi i zlecenie na niegoEdytuj

Jack szkolił się na Jedi. Szybko osiągnął status padawana. Chris był bardzo dumny ze swojego nowego ucznia, co spowodowało zazdrość u Alana, którego co raz bardziej ciągneła potęga ciemnej strony mocy. Pewnego dnia spotkał Yakena, który miał na niego zlecenie. Następnie pojawił się u Darth Antariusa, który zlecił mu zabicie Jacka Mandara. Kiedy znalazł Jacka, ten zaatakował Mandaloriana mieczem świetlnym, jednak nagle Mandalorian wyciągnął miecz świetlny o szarym ostrzu. Zaczeła się ostra walka, którą o dziwo wygrał Mandalorianin. Ten jednak poszedł na układ z młodym Jedi. Jack wypłacił mu 10000 kredytów i ma dług u Mandaloriana, w zamian za darowanie życia.  Jack dał mu też swoją sztuczną głowe wyglądającą na prawdziwą. Mandalorianin dał głowę Antariusowi, a Yaken dostał  2 000 000 kredytów.

Przyjaciel po ciemnej stronie mocyEdytuj

Pewnego razu Chris zachorował na ciężką chorobę. Lekarstwo było dostępne w bazie Antariusa. Kiedy Jack Mandar i Alan Tonmar weszli to bazy Zakonu, postanowili się rozdzielić. Alan trafił na Antariusa, którego zaatakował. Antarius wygrał, i zaproponował układ. Jeśli Alan zostanie jego uczniem, daruje mu życie, oraz pomoże jego ojcu w ciężkiej chorobie. Ten przystąpił na propozycje. Kiedy Mandar ich znalazł, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Syn jednego z najpotężniejszych Jedi jest po ciemnej stronie mocy. Zaatakował Antariusa, z którym stoczył walkę, którą przegrał. Szybko uciekł, i powiedział to ojcu Alana, któremu dał lekarstwo, które zdobył wcześniej.

Ostateczna walkaEdytuj

Pewnego dnia Chris Tonmar umarł. Kiedy resztki Zakonu stawały się co raz potężniejsze, Ochrona traciła wiarę w wygraną. Jednak Jack już jako pełnoprawny rycerz JEdi wygłosił mowę sytuacyjną, która przekonała wszystkich to działania. Podczas ataku Galaktycznej Ochrony na baze resztek Zakonu, Mandar się dostał to pokoju Antariusa, tam jednak również był Alan,  który stoczył walkę z przyjacielem. Mandar ją wygrał. Antarius widząc możliwości Mandara zaproponował mu przejście na Ciemną Stronę Mocy. Kiedy ten się nie zgodził, Antarius zabił Alana. Wściekły Jedi zaatakował Sitha. Mandar wygrał walkę, przebijając Sitha. Wziął ciało Alana i pochował je na Jakku. Podczas imprezy z okazji wygranej,  Alan oraz Chris ukazali się Jackowi jako duchy mocy.

Dalsze losyEdytuj

Jack założył Akademie Jedi, w której szkolił nowe pokolenie rycerzy Jedi.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.