FANDOM


Autor: Muraga7
Legendy
legendy

Jestem łowcą. Nie powstrzymasz mnie! No, chyba że masz przy sobie szmal. {{{2}}}

Janen „Jox” Ridio, znany również jako Łowca, który zginął 200 razy, był Łowcą Broni.

Biografia Edytuj

Dzieciństwo Edytuj

Janen urodził się na Coruscant. Gdy skończył 11 lat, zaczął działalność przestępczą, okradając swoich kolegów i zrzucając na nich całą odpowiedzialność. Zwykł bić się nie na żarty (wielu uczestników walk lądowało w szpitalu) i uciekać z domu. Gdy miał 14 lat, ukradł swój pierwszy blaster, co prawda zepsuty i tani, ale w końcu działający. Jak się spodziewacie, wtedy zaczął prawdziwą działalność przestępczą i został wysłany do zakładu karnego.

Nauka Jedi Edytuj

Po dwóch miesiącach siedzenia w więzieniu znalazł go mistrz Khan. Uczył się dobrze, świetnie walczył mieczem świetlnym, jednak był bardzo agresywn. Szybko awansował na Jedi. Ale jego agresja kierowana do innego Jedi, Jurkena doprowadziła go do śmierci Jurkena. Gdy się dowiedziano o tym, został wydalony ze Akademi Jedi. Lecz swój miecz wziął i nadal go używał.

Dalsze losy Edytuj

Janen latał swoim statkiem 3 lata bez celu.Głównie handlował na Tatooinie.

Janen Jox – słynny łowca nagród Edytuj

Na Tatooine Janen spotkał pewnego Hutta, Rokkę. Zaczął u niego pracować jako posłaniec. Z czasem Rokka kazał mu zabić innego Hutta, Youna .Gdy Janen z innymi pomocnikami Rokky już tam dotarli, Youn, widząc, co Rodianin robił z jego strażą, zaproponował Joxowi ofertę nie do odrzucenia. Miał zostać jednym z najlepszych łowców broni. A zapłata była 3 razy większa od zapłaty Rokki. Janen zabił towarzyszy i dostał zlecenie, by zabić Rokke. Jox przyniósł jego głowę na dowód, że go zabił. I tak zaczęła się jego kariera.

Łowca, który zginął 200 razy Edytuj

To przezwisko wzięło się z tego, że ponad 200 razy wróg myślał, że zabił Joxa, a ten podstępem po kilku minutach, kiedy stracono czujność, z zaskoku zabijał wrogów. To dzięki wrodzonemu talentowi i Kamizelce obronnej C-13.

Ofiary Edytuj

Znane ofiary:

Ciekawostki Edytuj

  • Zawsze, kiedy kogoś znał lub się przyjaźnił, a ten odwrócił się od niego, miał zwyczaj odcinać rękę (przykładem może być Kuzyn Micro).
  • Jego wygląd, rasa i kolor miecza wzorowany jest na postaci brata autora z gry Jedi Academy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.