Star Wars Fanonpedia

💪 Starcie gigantek trwa!
Oddaj głos na swoją faworytkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Autor:Uriel34
Fanon alternatywny
alternatywy
Artykuł polecany na styczeń 2021Poziom 2 (10 000+ bajtów)

Kondan – tak zwana „planeta żywiołów” w sektorze Stormway. Od lat pozostaje nieokiełznana dla zwykłego człowieka, tutaj rządzi tylko i wyłącznie natura. Jej sekrety wciąż są ukryte w jej głębi i na powierzchni, ale nieprzyjazny klimat, roślinność i stworzenia nie pozwalają na długo tutaj wkroczyć. Jedynym miastem ukrytym za pomocą specjalnej technologii było Ekstemendo, które jednak zaginęło w nieznanych okolicznościach.

Od lat jest ona miejscem powszechnego zainteresowania najróżniejszych frakcji w całym sektorze, próbujących co rusz wkroczyć na jej tajemnicze tereny. Dzięki tym działaniom udało się zbadać wiele gatunków niesamowitych zwierząt oraz roślin, niespotykanych nigdzie indziej, a ochotnicy podejmowali się nawet prób okiełznania tutejszej fauny, co wielokrotnie kończyło się dla nich niezbyt przyjemnie.

Historia[]

Pierwsze próby zbadania planety[]

Pierwsze dążenia do zbadania środowiska Kondanu rozpoczęły się już na początku 8. wieku, czyli na początku lat stulecia 800 BBY i kończyły się w prawie wszystkich przypadkach fiaskiem. Rozmaite frakcje próbowały zbudować na jej powierzchni swoje punkty badawcze, wysyłając swoich ludzi tak naprawdę, jak się okazywało już po czasie, na pewną śmierć, a wojny toczące się między gildiami w całym sektorze również nie ułatwiały tego zadania. Jednak w miarę upływu czasu zainteresowanie tą nadal niezbadaną planetą przeradzało się w coraz większą ciekawość, nawet jeśli próby innych śmiałków dotychczas nie przynosiły zbyt wielu rezultatów. Tak oto w 733 BBY ostatecznie wyłoniła się jedna organizacja - Badacze Nieznanego Świata. Włożyli oni w swój projekt wiele pracy, aby przygotować się na napotkane na swojej drodze zagrożenia, ale otrzymali też przy okazji wiele pomocy od o wiele większych, istniejących już frakcji, którym również zależało na tym, aby Kondan po tylu latach został ostatecznie zbadany oraz zasiedlony. Ponadto ich ekwipunek został wzbogacony o wiele nowych urządzeń, tworzonych wcześniej przez wiele lat, takich jak np. specjalne sondy zwiadowcze New World Conquerer, specjalne włócznie typu Gervazio podłączone pod wysokie napięcie oraz nowe zbroje różnego typu bardziej odporne na czynniki środowiska.

Działania Badaczy Nieznanego Świata[]

»
Zobacz też: Badacze Nieznanego Świata

Pierwsze placówki badawcze powstały ostatecznie w 719 BBY, czyli aż 14 lat od czasu założenia frakcji. Chcieli być oni bowiem odpowiednio przygotowani i rozpocząć badania, nie narażając przy tym żadnych swoich członków. Początkowo zostały one umiejscowione w kilku różnych punktach na planecie, jednak nie były one aż tak oddalone od siebie. Badacze Nieznanego Świata byli organizacją bardzo zorganizowaną - byli podzieleni na kilka grup, w których wyłaniali się najróżniejsi specjaliści od biologii, chemii, fizyki, a także innych dziedzin, lecz równie ważną część ich frakcji stanowili tzw. łowcy - osoby mające głównie pełnić rolę odkrywców nowych terenów, na których mieli na celu pobierać próbki do badań. Jednak nie minęło wiele czasu, a już po miesiącu upadł pierwszy punkt położony w pobliżu dżungli, po którym zostały tylko i wyłącznie ruiny. Było to znaczącą przestrogą dla wszystkich badaczy, ale wszyscy nadal byli zgodni, aby kontynuować badania. W najbliższych kilku latach od upadku pierwszej placówki powstawały coraz to nowsze z nich, a w międzyczasie upadło właściwie kilka. Mimo wszystko ryzyko raczej się opłacało - odkryto masę nowych roślin i dokładnie je opisano, a także udało się przeprowadzić badania na wielu gatunkach zwierząt. Po tych kilku latach zaczęto nawet planować zasiedlanie Kondanu, jednak nikt nie spodziewał się tego, co nadejdzie. Tymczasem w 712 BBY nagle, tego samego dnia - upadła jedna placówka po drugiej. Najpewniej katastrofy tej nie przeżył nikt, a sama wiadomość obiegła cały sektor Stormway w szybkim tempie, wywołując przy tym panikę i strach. Natomiast organizacja Badaczy Nowego Świata działała jeszcze tylko kilka lat, po czym zbankrutowała, a po jej działaniach na planecie przez następne 600 lat żadna większa frakcja nie próbowała już rozpoczynać profesjonalnych badań.

Jedyne miasto i jego upadek[]

W 175 BBY na swoim 6. Zebraniu Rada Dwunastu postanowiła utworzyć swój punkt badawczy mający rozwijać się w przyszłości, jak zwykłe miasto. Początkowo technologia ledwo, ale dawała sobie radę z naturą. Wybrane zostało odpowiednie miejsce do rozpoczęcia zaludniania Kondanu, po czym przerodziło się ono w Ekstemendo. Dopiero w 136 BBY uznane zostało ono za miasto i każdy mógł tam wejść. Specjalne statki kursowały tam i z powrotem w specjalnej linii i obchodziły się bardzo ostrożnie, by nie naruszyć nieznanych im terytoriów. Ekstemendo bardzo szybko zainteresowało badaczy, najemników i łowców. Pierwsi w sposób spokojny powoli badali i umieszczali swoje najnowsze wyniki, drudzy używali tego miejsca, by zarobić, a trzeci w przeciwieństwie do najemników, czyli łowcy rozpoczęli swe polowania na rozmaite zwierzęta. Ludzi, dlatego równocześnie szybko ubywało, jak i przybywało. W końcu jednak nadszedł dzień, w którym natura znowu postanowiła wyprzeć gości ze swojej planety. W ciągu kilku minut stracono łączność z Ekstemendo, a statki w orbicie Kondanu jakby wyparowały. Później nie znaleziono nigdy jedynego miasta, ani kogokolwiek, kto uratowałby się stamtąd. Do dzisiaj to wydarzenie pozostaje niewyjaśnione.

Plan chronologiczny[]

ok. 800 BBY - początek pierwszych prób zbadania Kondanu

733 BBY - powstanie organizacji Badaczy Nieznanego Świata stawiającej sobie za cel zbadanie fauny na planecie

719 BBY - stworzenie pierwszych profesjonalnych placówki badawczych

712 BBY - nagły upadek wszystkich stanowisk eksploratorskich

175 BBY - utworzenie punktu badawczego "Ekstemendo" przez Radę Dwunastu

174 BBY - 137 BBY - rozwój punktu

136 BBY - uznanie Ekstemendo oficjalnie za miasto i rozpoczęcie zasiedlania go

123 BBY - niewyjaśnione zniknięcie miasta

Krajobraz i roślinność[]

Tutaj najprawdopodobniej jest najwięcej do opisania. W istocie Kondan posiada bardzo wiele obszarów od lodowych gór po wulkany. Jest to najbardziej różnorodna planeta w sektorze Stormway i od lat posiadająca swój własny cykl rozwoju niezależny od woli człowieka. Dżungle, wzgórza, lawowe miejsca - wszystko tam się właśnie znajduje położone w niekiedy bardzo nierównomierny sposób.

  • Dżungle obfitują w nieznane tereny człowiekowi - bowiem tutejsza roślinność jest bardzo niebezpieczna. Różne przerośnięte paprotki mogą zabić i zjeść człowieka w przeciągu kilkunastu sekund, a ten nawet nie zauważy. Wielu łowców straciło tutaj życie nawet po tym, jak zakazano tam wstępu.
  • Kolejną ciekawą częścią krajobrazu są z pewnością wyspy, na których niegdyś można było spotkać badaczy. Było to jedno z bezpieczniejszych miejsc tutaj, ale nie na długo. Kilku odkrywców, którzy postanowili popłynąć w głąb morza najpewniej przebudziło coś pod powierzchnią wody i tak o to po raz kolejny natura pokonała najeźdźców. Wówczas było wiele trzęsień ziemi o wysokiej skali i wszyscy będący tutaj w tym czasie umarli.
  • Wzgórza mogą wydawać się jednak bezpieczniejsze od wysp na otwartym morzu, do którego bali się zbliżać ludzie. To tutaj można znaleźć najwięcej roślinożerców. Jest to najlepiej znany obszar Kondanu, ponieważ właśnie pod górą Herxes znajdującą się tutaj zostało zbudowane Ekstemendo. Rosną tutaj różnego rodzaju kwiaty całkowicie niegroźne człowiekowi i nikomu innemu.
  • Na lawowe tereny nikomu się nie spieszy. Jest to położenie wulkanów aktywnych, które wylewają swoją zawartość regularnie. Nie oznacza to jednak, że nie ma tutaj żadnych stworzeń, bo jest to miejsce pobytu mantykor bardzo nielubiących gości. Z tego powodu raczej nikt się tutaj nie zbliżał.
  • Na południu znajduje się wiele lodowych gór i chłodnych miejsc ukształtowanych w rozmaity sposób. Mimo to naprawdę roi się tutaj od drapieżników, które są gotowe chronić swojego terytorium za wszelką cenę. Nigdy nie stanęła tutaj niczyja stopa, a badacze bojący się tutaj zajrzeć samemu odczytali, że chłód zwiększa się do środka, czyli do największej góry zwanej jako Gin. Tak o to powstaje bardzo równe koło zataczające się wokół niej na mapie odczytującej temperaturę.

Znane stworzenia[]

Zdjęcie Informacje
Mantykora.jpg
Mantykora - stworzenie zamieszkujące lawowe obszary Kondanu,

agresywna, atakuje bez celu, broniąc swojego terytorium. Żywi się

mięsem.

Jelenkon.jpg
Jeleń kondański - zwierzę zamieszkujące wzgórza i łąki Kondanu,

pasywne zwierzę. Czasami ucieka od człowieka. Żywi się trawą

i jagodami.

Carrier butterfly.jpg
Aerella - niegroźny motyl spotykany na łąkach. Nie boi się człowieka.

Występuje samotnie. Jego pokarm stanowią pyłki.

Herxes owl.jpg
Sowa herxeska - gatunek sowy spotykanej w lasach. Zawsze

przebywa samotnie, ale nie rywalizuje o teren. Nie jest agresywna.

Żywi się małymi gryzoniami

Limbat.jpg
Limbat - mały gryzoń zamieszkujący łąki i lasy. Występuje w grupach.

Zwierzę pasywne i roślinożerne.

Puerella.jpg
Puerella - agresywny drapieżnik spotykany samotnie. Atakuje poprzez

szybkie wyskoczenie z ukrycia w ziemi. Występuje w dżunglach i żywi

się mięsem.

E7c50334f85e228983680f5edb6b887c.jpg
Niedźwiedź herxeski - gatunek niedźwiedzia z płatami na grzbiecie

mieszkającego w jaskiniach Herxesu. Atakuje nieznajomych i żywi się

mięsem.

Aa5b53f01d0d847f787b7f56d7e52f8b.jpg
Kolimbdus - stworzenie nieznanej materii. Zamieszkuje lodowe tereny.

Atakuje każdego, kto się zbliży. Nie wiadomo, co stanowi jego pokarm.

Mammoth.png

Mamut - pasywne zwierzę spotykane w obrębie zimniejszych terenów wokół

góry Gin. Występuje stadami i żywi się owocami, bądź zielenią.


Advertisement