Fanon kanoniczny
kanon

Krążownik interdykcyjny typu Immobilizer 432 był wersją rozwojową Immobilizera 418, jednak o wiele potężniejszą i o połowę dłuższą. Wprowadzony został do służby w 11 ABY na rzecz Cienia Imperium, a później był produkowany dla Najwyższego Porządku. Budowany był przez Kuat-Hypho Drive Yards.

Charakterystyka

Główną cechą wyglądu pojazdu były podzielone na dwa generatory studni grawitacyjnej. Z jednej strony zmniejszało to ich moc, z drugiej zaś po zniszczeniu jednej połówki nie powstawała reakcja łańcuchowa zdolna zniszczyć cały krążownik. Kolejną cechą był mostek bardzo podobny do niszczyciela typu Imperial, jednak spłaszczony i odrobinę wydłużony.

Historia

Projekt powstał już kilka miesięcy przed bitwą o Endor i był znacznie ambitniejszy, niż wersja produkcyjna. Plany były przechowywane w cytadeli na Athos V. Początkowo krążownik miał być dłuższy o około 150 metrów, uzbrojony w 50 dział więcej, a generatory studni grawitacyjnej miały być pełne, nie połowiczne. Po przegranej bitwie o Jakku Athos V, jak i całe archiwum zostało porzucone i zapomniane. Dopiero w 11 ABY na planetę została wysłana ekspedycja Cienia Imperium, która zagarnęła wszystkie plany i projekty, w tym Immobilizera 432. W związku z ograniczonym budżetem Cienia trzeba było zmniejszyć koszty produkcji, przez co krążownik został mocno osłabiony, jednak wciąż był bardzo potężny. Wsławił się podczas bitwy o Hyphosis, gdzie zatrzymał pierwszą falę okrętów Nowej Republiki, co mocno przyczyniło się do późniejszych losów bitwy. Po wcieleniu Cienia Imperium do Najwyższego Porządku krążownik dalej był produkowany na jego potrzeby.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.