FANDOM


Autor: Uriel34
Alternatywy
alternatywy

Kurierzy – organizacja zrzeszająca najemników i łowców nagród z całego sektoru Stormway. Składa się z dwóch grup – zleceniodawców i wcześniej wspomnianych osób. Została uznana za nielegalną, ale mimo to funkcjonuje przez cały czas.

Historia Edytuj

Założenie Edytuj

Organizacja ta została założona przez jednego z największych bandytów XVI w. BBY – Jay'a Stormer'a. Z początku miała ona należeć bezpośrednio do niego i być związana tylko z jego sprawami. Bardzo szybko zainteresowała ona czołowych łowców nagród z całego sektoru Stormway szukających jak najlepszej pracy, a tak się składało, że Stormer był też jednym z najbogatszych ludzi wtedy na świecie. Znany był z kontrowersji związanych z jego biografią – między innymi tym, że przez kilka miesięcy siedział w więzieniu za kradzieże i morderstwa. Ostatecznie nikt nie był w stanie zatrzymać rozwijającej się szybko organizacji przestępczej, bo nie było wtedy ani Rady Dwunastu, ani nikogo innego mogącego to zrobić. Tak właśnie Kurierzy stali się potęgą sektoru i to oni wytyczali tu to, co ma się wydarzyć. Losy wszystkich ludzi znalazły się w rękach jednej osoby – wojny, zamachy – to on o tym wszystkim decydował. Do momentu aż nie został zamordowany w 1587 BBY przez swojego najlepszego najemnika.

Losy Kurierów przed powstaniem RD Edytuj

Zanim powstała Rada Dwunastu w 498 BBY losy Kurierów były bardzo mieszane. Członkowie tej organizacji brali udział w bardzo wielu wojnach, przyjmowali zlecenia, które bardzo często wypełniali, a rolę przywódcy pełniły różne osoby. Kurierzy odnosili wzloty i upadki, ale jedno było pewne - nic nie zapowiadało jakiegokolwiek całkowitego rozwiązania tej organizacji, a nawet wręcz przeciwnie. Główne zlecenia wydawane w sektorze Stormway pochodziły właśnie od Kurierów, a cały porządek i prawo właściwie w niektórych momentach należały do jednej przestępczej wspólnoty mającej na celu podporządkowanie sobie całego sektoru. Wtedy wszystko nabrało zupełnie innych zdarzeń i zaczęło się zmieniać. 

Wojna najemników Edytuj

Play-button Zobacz też: Wojna najemników

Pierwszy bardzo ważny problem rozpoczął się jednak jeszcze wcześniej. Najemnicy, dotychczas nie uczestniczyli w tak wielkiej kłótni, a wszelkie sprawy byłby bardzo szybko rozwiązywane. To pozwoliło Kurierom między innymi się rozwinąć i nie doprowadzić do rozłamu. Jednak gdy przyszedł moment, w którym dwaj najemnicy zostali wysłani do zabicia się nawzajem wszystko zmieniło obrót spraw. Zamiast walki, doszło do buntu przeciwko zleceniodawcom. Dwaj łowcy nagród połączyli siły, zebrali trochę ludzi i rozpoczęli swoje działanie. W tej sytuacji nie wystarczyło po prostu zamordować zleceniodawców, którzy taki rozkaz wysłali, bo zostało to wysłane od najwyższych rangą urzędników. Jednak ci nie chcieli być bierni i zebrali część "łowców", którzy nie stanęli bo żadnej stronie. Tak o to doszło do pierwszych walk, ale w planie osób dowodzących buntem nie była sama walka, ale i dokonanie wielu zmian w organizacji, jak i przejęcie całej organizacji.

RESZTA ZOSTANIE DODANA NIEBAWEM!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.