FANDOM


Autor: Uriel34
Alternatywy
alternatywy

Lent (II) – rodzimy księżyc Kelsjan, bardzo ubogi pod względem wszystkich zakresów gospodarki i w większości niezamieszkany. Nie podlega pod Zerion od czasu przejęcia władzy przez Zeriański Zarząd Demokratyczny.

Historia Edytuj

Okres wojen i pomoc od Rady Dwunastu Edytuj

Play-button Zobacz też: Rada Dwunastu

Do czasu powstania Rady Dwunastu Lent (II) był bardzo słabo rozwinięty i nikt się nim bardziej nie interesował. Kelsjanie tam mieszkający często byli zasilani w armiach niewolniczych i nie mogli sami o tym zadecydować, gdyż nie posiadali odpowiedniej broni do obrony. Do tego czasu miała tu miejsce podobna sytuacja, jak i na Zerionie - mało ludzi, słaba gospodarka. Jednak po powstaniu Rady Dwunastu, która utworzyła siedzibę na wcześniej wspomnianej planecie, jak i zakazała niewolnictwa zaczęła się interesować tym księżycem. Powstało miasto Leorko, mające skupiać tu najwięcej Kelsjan. Z początku, gdy ich naród się już rozwinął przebudziła się ich chciwa natura i wypędzili Legion Stormway, którego część żołnierzy pomagała tam w dostarczaniu zaopatrzenia. Tak zakończyło się pomaganie mieszkańcom Lent (II). Musieli być zdani na siebie, co słabo im wychodziło i bardzo wolno się rozwijali.

Powrót do życia w sektorze Edytuj

Od kiedy Rada Dwunastu przestała wysyłać zaopatrzenie zostawiła Lent (II) nienaruszone, a ich ludzi zostawiła w spokoju. Ucierpiała jedynie ich przywódczyni, która została skazana na śmierć. W 397 BBY aktualny król księżyca zgodził się na otrzymywanie pomocy i traktat ze Wspólnotą Zerionu. Dostawy żywności, sprzętu i wielu innych rzeczy przebiegały dosyć wolno, tak jak zechciał król. Nie pozwoliło to jednak na szybkie powstanie z ziemi Lenta (II). Sytuacja zmieniła się, gdy kanclerzem Zerionu został Von Daum - pół Kelsjanin, pół człowiek. Rozwinął on za swojego panowania swój rodzinny księżyc, a w szczególności Leorko. Widział on w swoim narodzie członków przyszłej armii mającej rozpocząć wojnę w sektorze Stormway. Związek Wolności skutecznie zaprzestał jednak przygotowania Von Dauma, który mimo to że wygrał wojnę to Rada Dwunastu skazała go na więzienie, rozwiązując jednocześnie Wspólnotę Zerionu. Zeriański Zarząd Demokratyczny nie wziął jednak pod swoją opiekę Lenta (II), zostawiając go samego sobie. Nic nie zmieniło się przez następne wieki, nawet po powstaniu Wielkiej Unii, która miała plan wspierać księżyc Zerionu, lecz ostatecznie uchwała ta nie weszła w życie z powodu tego, że więcej osób zagłosowało przeciw, a było ich aż 70%. Głosowanie miało miejsce w 76 BBY.

Plan chronologiczny Edytuj

  • do 496 BBY - słabo rozwinięta gospodarka na Lencie (II), głód i prace niewolnicze
  • 496 BBY - umowa z Radą Dwunastu na otrzymywanie pomocy od organizacji
  • 491 BBY - atak Kelsjan na statki zaopatrzeowanie RD, zaprzestanie dostaw
  • 397 BBY - zainteresowanie się księżycem przez Wspólnotę Zerionu
  • 316 BBY - wzmocnienie dostaw przez Von Dauma
  • 297 BBY - kolejne zaprzestanie dostaw zarządzone przez Radę Dwunastu
  • 76 BBY - głosowanie w Wielkiej Unii w sprawie rozpoczęcia pomocy zakończone fiaskiem

Gospodarka Edytuj

Lent (II) ma bardzo słabo rozwinięte sektory gospodarki. Rolnictwo tutaj praktycznie nie istnieje, jej mieszkańcy cierpią głód i ich liczebność nadal się zmniejsza. Fabryki utworzone w latach, gdy Rada Dwunastu, bądź Wspólnota Zerionu pomagały Kelsjanom upadają. Sytuacja w tej dziedzinie i tak marnie zmieniła się w okresie pomocy z powodu złego dbania o nie przez mieszkańców i nastawienia narodu do całej sytuacji.

Władza Edytuj

Władzę na Lencie (II) sprawuje król lub królowa, który/a nie jest wybierany/a z jakiejkolwiek partii, bądź narodu, lecz z rodu rządzącego tym księżycem od lat. Król albo królowa muszą być aktualnie najstarszym dzieckiem byłego rządzącego, by objąć władzę po zmarłym ojcu, bądź matce. Dlatego też dochodzi tutaj do zabijania się między rodzeństwem królewskim. Główny rządzący nie musi się słuchać swojego narodu i może wykonywać wszystko, nie patrząc na skutki.

Krajobraz Edytuj

Krajobraz księżyca jest nieco przybliżony do Lenta, ale tutejszy piasek nie posiada właściwości magnetycznych, a jest za to bardziej zbliżony do pyłu. Występują tutaj jeziora, rzeki praktycznie nie istnieją, więc często dochodzi do wysuszenia jezior. Woda często jednak wypływa spod powierzchni, tworząc nowe. Można tutaj spotkać lasy złożone z czarnych drzew przystosowanych już do takich warunków. Zwierzęta występują tutaj rzadko i jedynie w lasach.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.