FANDOM


Autor: Cashao
Alternatywy
alternatywy

Marek Skywalker to Mistrz Jedi znany ze swego udziału w wojnach Nowej Republiki rozgrywających się w pierwszej połowie pierwszego wieku ABY. W trakcie wojen huttowskich odgrywał marginalną rolę przez większość wojny będąc jedynie padawanem. Dzięki swym zasługom w ramach przełomowej ofensywy stu godzin został Rycerzem Jedi oraz przydzielono pod jego dowództwo jeden z pułków piechoty z 54. Floty. Następnie brał udział w wojnie tarkińskiej oraz w krwawej wojnie nahemskiej odgrywając kluczową rolę w obu konfliktach.

Biografia Edytuj

Charakter Edytuj

Z pewnością o Marku Skywalkerze można powiedzieć, że jest osobą, której zależy na innych, zwłaszcza na jego podkomendnych. Dzięki temu bardzo łatwo zyskiwał szacunek osób pod nim służących. Nie zmienia to jednak faktu, że było to jego słabością nie rzadko przez innych wykorzystywaną.

Podobnie jak wielu Jedi będących wojskowymi preferował walkę na linii frontu od siedzenia w sztabie. Wiązało się to oczywiście z wyżej wymienioną cechą oraz faktem, że był dzielnym wojownikiem. Z powodu tych dwóch faktów siłą rzeczy musiał być obecny na linii frontu by móc jak najlepiej wesprzeć swych podkomendnych.

Umiejętności Edytuj

Warto zauważyć, że Marek Skywalker jak przystało na każdego Mistrza Jedi opanował na całkiem wysokim poziomie umiejętność posługiwania się Mocą oraz fechtunek mieczem świetlnym. Całkiem nieźle radził sobie też z pilotażem wszelakiego rodzaju myśliwców.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.