FANDOM


Kanon
kanon

Michael Ardinn był oficerem Imperium w służbie od 2 ABY do jego upadku w 5 ABY, dorabiając się stopnia komandora. Później funkcjonował jako senator Nowej Republiki w partii centrystów, cicho wspierając jednak wszelką post-imperialną działalność. W rok przed katastrofą hosniańską oficjalnie dołączył do Najwyższego Porządku, który kultywował tradycje i idee Imperium, wznawiając swoją działalność jako komodor floty.

Urodził się w osiemnastym roku przed bitwą o Yavin jako syn Henry'ego Ardinna w szlachetnej rodzinie o głębokich korzeniach wojskowych, prawdopodobnie sięgających aż do okresu dawnej Starej Republiki.

Biografia

Młodość i nauka

Michael urodzony został w osiemnastym roku przed katastrofą w przestrzeni Yavin, jako syn olśniewającej, pochodzącej z Naboo, damy Aiany, córy domu von Beresto oraz szlachetnego oficera Republiki, później Imperium, Henry'ego Ardinna. Wychowywany był w tradycyjnym, sarmatiańskim duchu, którego cechami była gościnność, honor, lojalność oraz hart. Otoczenie w jakim zmuszony był żyć sprawiło, że nabrał pewności własnych talentów, a po wkroczeniu w fazę dorosłości, stał się wręcz egoistą, wyjątkowo zapatrzonym w siebie.

Zarówno nieustannym towarzyszem, jak i najlepszym przyjacielem Michaela był jego bliski kuzyn, syn stryja – Anthony Ardinn. Od najmłodszych lat wspólnie przeżywali każdą możliwą chwilę, a umożliwiał to fakt, iż ojciec Tony'ego był zapracowanym imperialnym urzędnikiem, nie mogąc spędzać z nim dużo czasu, zaś matka senator odległej, choć wysoce ucywilizowanej Sarmatii. Obojga z nich zdecydowało się powierzyć część opieki matce Michaela. Razem zachwycali się szybującymi na niebiosach imperialnymi niszczycielami, ze szczególną uwagą dla okrętu typowanego jako Secutor. Marzyli o dowodzeniu na owym, we dwójkę, a każda z wież mostkowych miała być przeznaczona dla jednego z nich. Stały kontakt się urwał, gdy po ukończeniu szkoły cywilnej Anthony zapisał się do Królewskiej Akademii Wojskowej na Coruscant.

Ostatnim etapem dorastania Ardinna było trzyletnie prywatne liceum kształcące w niemal każdej dziedzinie życia galaktycznego, umiejscowionym na jego rodzimym Taris. Został tam zapisany przez rodziców w wieku trzynastu lat, znając jego ambicje na żołnierza Imperium, lecz także i samemu chcąc przypieczętować jego los w taki sposób. Początkowy okres nauki w szkole mijał spokojnie – wybitne wyniki, zwycięstwa olimpiad, ale i tony znajomych, choć niekoniecznie przyjaznych twarzy. Potrafił obelgi odeprzeć skuteczną, choć nie zawsze trafną, ripostą, wytwarzając sobie wspomnianą cechę pewności swojego powodzenia. Mimo nieprzyjaciół, posiadał też wiele pozytywnych relacji. Uczęszczając już do ostatniej dla niego klasy, najsmutniejszej pod względem mających nastąpić wydarzeń, poznał piękną, niespełna dwa lata starszą Elise, której pierwotnym domem była planeta Espania, położona w charakterystycznym punkcie, pomiędzy dwiema gromadami asteroid i pyłów. Dziewczyna miała zapewniony dłuższy okres edukacji – nie zamierzała zostać wojskowym. Nie sługą Imperium, hegemona, którego nie uznawała, przez wpojone jej ideały. Michael jednak tego nie wiedział, ignorował to. Pożałował jednak słono, tego, że nie próbował jej nawrócić, zauroczony krótkowzroczną miłością. Krótko po morderstwie jej rodziców, gdy ona wspólnie z Ardinnem przesiadywała na jej ojczyźnie, również została zamordowana, przez tych samych imperialnych fanatyków, którzy niegodnie obchodzili się ze swoją orientacją polityczną, nieoficjalnie stosując metody gorsze od Służby Bezpieczeństwa. Michael po tym okropnym zdarzeniu zakłamywał sam siebie, twierdząc iż to zorganizowana rebelia jest winna, kując swoją antyimperialną propagandę. Krótko po tym okropnym zdarzeniu, rozpoczął kolejny etap nauki, celem służby ku chwale Imperium. Imperium, które ma zostać jego jedynym ideałem i jedynym, co ma cenić po kres życia.

Służba Imperium

Początek kariery

Tydzień kresu

Po upadku Imperium

Pierwsza dekada od upadku Imperium

Senator i potajemne wspieranie moffów

Dziedzictwo Imperium

W szeregach Najwyższego Porządku

Podbój północy

Wojna domowa

Spis chronologiczny

Charakter

Umiejętności

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.